Skocz do zawartości
ebisef

Otwory w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zakupiłem akwarium w którym znajdują się dwa otwory, jeden o średnicy 3/4" a drugi o średnicy 1".

Otwór o średnicy 3/4" chciałbym zaślepić ponieważ nie jest mi potrzebny a do otworu o średnicy 1" chciałbym podłączyć wężyk gumowy o wymiarach 12/16mm.

Poszukuje elementów podobnych do tych na zdjęciach w załącznikach.

Wiecie może jak te elementy nazywają się i gdzie mógłbym je zakupić?

post-26970-0-60838300-1465680758_thumb.jpg

post-26970-0-55283400-1465680759_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć w sklepach z nawadnianiem kolanko 3/4" > wąż 16mm i do tego redukcję z 1" na 3/4" takie jak na załączonych grafikach.

Musze jeszcze poszukać odpowiednie nakrętki 1" bo ta redukcja nie zapewni mi szczelności jak zwykły śrubunek.

Nadal poszukuje elementu który umożliwi mi w miarę estetycznie zaślepić otwór 3/4".

"Przelot przez szkło" raczej się do tego nie nada bo ma wewnątrz otwór przeznaczony na rurkę.

post-26970-0-96247300-1465844168_thumb.jpg

post-26970-0-89347700-1465844169_thumb.jpg

Edytowane przez ebisef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

który można zatkać byle "korkiem" :)

duży ten zbiornik ? bo żebyś wiedział ile wody się wyleje jak zaoszczędzisz parę zł ... a potem .. wywali bo słabo uszczelnione

jak już chcesz "wyważać otwarte drzwi" to zobacz raczej w sklepie żeglarskim - przejście burtowe (czy jak się to zwało)

na pewno będzie lepsze niż to coś z ogrodniczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzać na takich drobiazgach nie zamierzam, po prostu nie bardzo wiem gdzie mogę ich szukać. Nie tak łatwo jest mi znaleźć przejściówkę z tak dużego otworu 1" na wężyk 16mm, ew. 20mm. A zaślepka jakiej poszukuje na otwór 3/4" musiałaby być w miarę jednolita i estetyczna bo będzie zamontowana w bardzo widocznym miejscu. Poszukam jeszcze w tych przejściówkach burtowych

post-26970-0-59758600-1465850137_thumb.jpg

Edytowane przez ebisef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.