Skocz do zawartości
Gothmog

Pustelnik i wylinka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kraby pustelniki przechodzą wylinkę? Od tygodnia nie mogę znaleść swojego kraba niebieskonogiego, zastanawiam się czy padł, a może gdzieś siedzi i jeszcze go zobacze. Zrobiłem z zeszły piątek podmiankę i od tego czasu nie widzę go, moje krewetki przeszły wylinkę ale żyją i w nocy je widuje, a tego pieruna za nic nie mogę wypatrzeć :(


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kraby przechodzą wylinkę, są wtedy praktycznie bezbronne (mają mięciutki ciałko). Przez kilka dni się chowają żeby nie paść czyimś łupem. Jeśli masz więcęj krabów to jest możliwość, że niebieskonogi się już nie odnajdzie. Ale to tylko moje czarnowidztwo (ja już krabom podziękuję, albo zabijają ślimaki dla muszli albo siebie nawzajem).


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jednego krabika, do tego dwie krewetki Lysmata seticaudata. Mam nadzieję, że jednak się znajdzie, chociaż już powoli tracę nadzieję - codziennie w nocy z latarką przepatruje skałę.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cierpliwości - mojego nie widziałem ze 2 mieś :) a mam mniejszy zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się chowa, jak mu pancerzyk stwardnieje to wyjdzie


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pustelniki ogólnie mają dość słaby pancerz dla tego kryją sie w muszlach. Z tego co czytałem bo interesują mnie te zwierzątka to oczywiście zrzuca wylinkę jak każdy krab. Na ogół robi to przy muszli by zostawić stary pancerz i zaraz się w niej schować. Jeżeli Twojego nie widać to być może był za duży na starą muszlę i przerażony po wylince pognał szukać nowej. Może nie ma żadnej dla niego a nie ma jak np zaatakować ślimaka żeby ją zdobyć.

Ale skoro przeszedł wylinkę to czy nie znalazłeś pancerza ? Być może ten został zjedzony. Nie wiem jak pustelniki, ale sporo krabów zjada swój pancerz żeby uzupełnić niedobory wapnia. No a co z jego skorupą ? Tez jej nie widziałeś ?

Edytowane przez Tenshuchiyu (wyświetl historię edycji)

W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krabik ostatecznie się znalazł kilka dni temu. Wyszedł na chwile polazil po skale i znów go wcielo.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W dniu wczorajszym, mój niebieskonogi pustelnik Calcinus elegans przeszedł wylinkę po parodniowym okresie marazmu. Początkowo myślałem że zdechł, bo to co leżało obok muszli wyglądało niemalże identycznie jak sam krab. Jedynie odwłok pozostałego pancerza był jakby przezroczysty. spleśniały, ale przednie kończyny, szczypce, czułki sprawiały wrażenie "żywych". Wiedziałem że te stworzenia przechodzą wylinkę ale nie zdawałem sobie sprawy że pozostałości wyglądają identycznie jak sam krab. Było to tak:

-Patrze do akwarium i zauważyłem że krab wyszedł z muszli. Od razu pomyślałem zdechł i panika, lecz po chwili zastanowienia pomyślałem wylinka. Więc obserwuje co będzie się działo. Przez około godzinę to "coś" oddalało się od muszli, więc pomyślałem... muszla za mała i wylazł w poszukiwaniu większego domu. Jedyne co mnie zastanawiało to strasznie powolne ruchy... ale znów pomyślałem, że wylinka to musi być wielki wysiłek dla takiego kraba i pewnie jest mu ciężko się poruszać. Po około półtora godzinnej obserwacji zauważyłem że muszla się oddala w przeciwnym kierunku.

I wszystko było już jasne... Przez półtorej godzinny oglądałem z fascynacją przemieszczające się z kierunkiem cyrkulacji pozostałości po wylince. Jeśli po powrocie do domu jeszcze będą te pozostałości postaram się zrobić foto. Czułem się lekko zrobiony w balona, ale doświadczenie +1.

Pozdrawiam

Edytowane przez tomo88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było bardzo podobnie. W nocy wstałem na siusiu więc standardowo trzeba było zerknąć w baniak. Patrzę a tam z boczku na Briarium leży krabik bez muszli. Był w takim miejscu, że ledwie go było widać, ale pierwsze co pomyślałem, to że już po nim. Stwierdziłem, że rano wyciągnę truchło. Ale następnego dnia nie było go tam gdzie "skonał". Pomyślałem, że przez noc wieloszczety itp. się nim zajęły. Udało mi się znaleźć gdzieś w piasku szczypce - czyli zjedzony. A tu następnego dnia patrzę - sama muszla biega :D


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.