Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Domyślam się że to Asteriny, choć posiada tylko trzy odnóża.

Czy ktoś może mi tylko podpowiedzieć czy jest szkodliwa?

Jak widać na fotce jest biała na odnóżach ma szare plamki a w środku pomarańczowe plamki. Może ktoś coś wie?

d9f7578a52221727e6f97c03fcd16a12.jpg

Tenshuchiyu mobilnie z LG G3


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - szybko w kibel żeby nie zwiała. Ma trzy nogi bo już się podzieliła.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą jedną nie ma problem bo czeka w karcerze-szklance.

Jej potomstwa będę wpatrywał.

Dzięki za info cx

Tenshuchiyu mobilnie z LG G3


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym one przeszkadzaja?

Ja u siebie na starcie przynioslem jedna i ja zostawilem, dzisiaj pelzaja tu i uwdzie, ale nie jest to plaga. Po prostu jest kilkanascie sztuk.

Mam je od listopada, wiec dobre pol roku. I strat nie zauwazylem zadnych z tego powodu. Czasami przepelzna sie po zoa, ale nie robia im krzywdy. Za to widze wyraznie jak zostawiaja po sobie szlaczki na szybie, tam gdzie wygryzly glony.

Pamietaj, ze to jest zycie, i w ekosystemie ma jakies swoje zadanie. Po co wywalac, jezeli nie jest szkodliwe?

Jest teoria, ze asteriny zjadaja zoa (czy tez moze inne korale). Z drugiej strony sa twierdzenia, ze zjadaja one tylko martwa tkanke a zdrowej nie ruszaja. I w ta druga wersje raczej jestem sklonny uwierzyc, po prostu komus pada zoa, a ze sie trupem pozywi asterina i ktos to widzial, to jest opinia, ze asterina zabija zoa... a prawda jest taka, ze i tak by padlo, albo juz bylo martwe.

Nie ma co panikowac. Jak mowie, u mnie zyja i nie stracilem nawet jednej glowki zoa... No chyba, ze Ci wizualnie nie pasuja to lepiej sie jej pozbyc, bo pozniej nie wylapiesz (chociaz jak jest 1, to jest i wiecej :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim baniaku miałem naprawdę zatrzęsienie tego dziadostwa, gdy zauważyłem że moje zoa marnieją z dnia na dzień zakupiłem harlekina i to był strzał w dziesiątkę, po 5 mc asterin już nie widzę i zapewne ta krewetka również zniknie z mojego baniaka no chyba że się przestawi na inną dietę.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wywalac, jezeli nie jest szkodliwe?

Jest teoria, ze asteriny zjadaja zoa (czy tez moze inne korale). Z drugiej strony sa twierdzenia, ze zjadaja one tylko martwa tkanke a zdrowej nie ruszaja. I w ta druga wersje raczej jestem sklonny uwierzyc, po prostu komus pada zoa, a ze sie trupem pozywi asterina i ktos to widzial, to jest opinia, ze asterina zabija zoa... a prawda jest taka, ze i tak by padlo, albo juz bylo martwe.

Miałem asteriny, zżarły mi dwie plantacje zoanthusów, kolonie mocno rozwijające się. Później zjadały xenię i po niej wzięły się za caulastrea.

Miałem odmianę z niebieskoszarym grzbietem. Nawet Tester z początku chciał je zobaczyć, później zrezygnował. A sam chciałem mu za free wysłać.

Pozbyłem się co do sztuki.

Więc zdrowe korale jadły, po prostu taka odmiana. To tak samo jak z aurigami, jedna będzie podgryzać polipy korali, kolejna zaś nie :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę gatunków asterin. Niestety większość wcina polipy. Myślę, że może się zdażyć, że mamy w baniaku parę tych żyjątek i przez dłuższy czas koralom nic nie będzie. Ale trzeba brać pod uwagę, że mają je w swoim jadłospisie i tyle.

Moja to ewidentnie ta:

http://pl.reeflex.net/tiere/1816_Asterina_sp01.htm

Więc nie ma co ryzykować. Musiała opuścić Reksia, choć radocha z dostrzeżenia życia była wielka. Tak czy inaczej najprawdopodobniej się podzieliła, więc polowanie trwa :ninja: a wojna jeszcze się nie skończyła :police:


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się ich namnożyło sporo ostatnio. Na razie nie widzę ich na koralach, ale po szybie też nie biegają. Może to typowo skalne wariacje. Póki mają glony na skale to są grzeczne, a jak będą rozrabiać to wypożyczę/kupię harlequina. Ja też mam między innymi te niebiesko-szare.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z całą pewnością to asteriny odpowiadają za zniknięcie zoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam asteriny, które gustują w briareum. Byłem świadkiem, iż jeden okazały osobnik zjadł w przeciągu 12h 1cm2 tkanki koralowca.

Za to zoanthusów mi nie zjadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może one żrą coś lepszego na skale, a dopiero jak się skończy bo jest za czysto - wtedy przechodzą na korale?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie drażnią blasto, briareum miałam (zjedzone/obrażone) już nie mam. Asteriny łapię, mroże i czekam na odpowiedni moment (kupię wtedy kreweta). Mam ich tyle, że nie da się wyłapać więc potrzebna będzie pomoc


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.