Skocz do zawartości
kataklizm

Teleizor..Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak...moja lepsz połowa chce sobie kupić telewizor... teraz pytanie jaki:

1.plazma czy LCD?

2. Sony, Panasonic czy Philips?

Który polecacie i najlepiej jaki model?

Pytam was bo jak wiadomo opinie sprzedawców sa bardzo często subiektywne:)

Z góry dziękuje za pomoc.

Grzesiek


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup LCD SAMSUNGA bo ta firma ma najlepsze matryce

a ogolnie LCD jest trwalszy i zywotniejszy od PLAZMY

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRUDNE PYTANIE

Plazma ma tyle przewagi nad LCD to LCD nad plazmą.

Jeżeli chodzi o markę to PHILIPSA bym odrzucił i dodał Samsunga i LG

TO przeczytaj i będziesz wiedział wszystko:

http://serwisy.gazeta.pl/logo/1,66910,3069758.html

http://www.tomshardware.pl/display/20050309/index.html


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro ide zamowic panasonica lx60p 32 cale

chodz duzo myslalem nad samsungiem r71b

w sumie to nadal sie troche zastanawiam :con


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagier kupił plazme Panasonica 42 cale TH-42PX60 Powiem tak: głośny i pikseloza taka, ma się wrażenie, że zaraz kwadrat wyskoczy i się nim w głowę dostanie........


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kataklizm napisz ile cali ma mieć to cudo?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba bedzie sie porozglądać...

PS. Samsung kiedys nie miał najlepszej opini, czyzby teraz się tak wyciągnął w góre?

PS. Dzięki za wszystkie dfdotychczasowe wskazówki:)

No i co sądzicie o Soniakach bo generalnie to jest faworyt:)


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie samsung prowadzi w jakosci matryc

sony raczej odpada ale sa tez dobre LCD BRAWIA jesli dobrze nazwe pamietam ale zato ceny z wyszej polki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile ma mieć cali, jaką kasą operujemy, przeznaczenie - czyli do zwykłej telewizji, HD (1080i) nowa platforma N i już w grudniu C+, czy może PS 3 lub Blue-Ray?

Wybór jest ogromny i wszystko zależy co ten panel ma wyświetlać:)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o LCD Sharp XD1 - 37, 42, 46 i 52 cale - full HD. Najlepsze LCD na rynku.

Jeśli chodzi o plazmy Pioneer i Panasonic. PDP-5000EX Pioneera został okrzyknięty przez najlepszych fachowców w kraju najlepszym panelem jaki istnieje. W niemczech są już dostępne nowe plazmy panasonica też full HD.

Wszystko zależy od kasy.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak bede upieral sie przy samsungu

no ale wkoncu kazdy ma swoje zdanie

kataklizm my Ci doradzamy ale to Ty musisz dokonac wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Samsunga, mam, dlugo wybieralem ale jestem zadowolony. Telewizor jest plazmowy, LCD bym nie wzial bo widzialem jak zmieniaja sie kolory w zaleznosci od kata patrzenia.

Co do trwalosci, to jest to raczej plotka niz potwierdzony fakt, rozmawialem ze specjalistami z serwisu i sprawa wyglada tak, ze praktycznie kazdy udaje sie naprwic a nowoczesne matryce wystarczaja na okolo 60 tys godzin pracy :) Mozna sobie policzyc ile to lat, z reszta jest gwarancja 2 letnia albo nawet trzy, nie pamietam, a postep jest naprawde duzy w dziedzinie elektroniki.

Jedyna wada, to pobor pradu 380W przy 42 calach, troche boli ale cos za cos.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje :D a ja nie mam ani plazmy ani LCD tylko telewizor projekcyjny DLP :) i nie jest to Pioneer, Panasonic ani Samsung :D

Każda z tych technologii ma swoje wady i zalety. Niestety nie ma na rynku panelu, który by świecił jak poczciwe CRT.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Każdy chwali swoje :D a ja nie mam ani plazmy ani LCD tylko telewizor projekcyjny DLP :) i nie jest to Pioneer, Panasonic ani Samsung :D

Każda z tych technologii ma swoje wady i zalety. Niestety nie ma na rynku panelu, który by świecił jak poczciwe CRT.

BINGO popieram w 100%

Lepszy telewizor na dzisiejsze czasy to DOBRY zwykły CRT 4:3

Pamiętajmy, że większość 16:9 nie przenosi 4:3 i DŁUGO nie będzie programów 16:9

Charakteryzuje się to obcięciem boków po przełączeniu na 4:3 i tym samym zmniejszeniem cali.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mario-sz :

Pamiętajmy, że większość 16:9 nie przenosi 4:3 i DŁUGO nie będzie programów 16:9

Właśnie on kilkunastu dni Cyfra coraz więcej nadaje w 16:9 i już niedługo - bo w gruniu będzie HD jest to odpowiedź na platformę N.

Jak ktoś ma za dużo miejsca to niestety CRT może być za mały. Ale jak ktoś chce kupić coś 32 cale to tylko on. Samsung ma taki telewizorek Slim nie pamiętam symbolu ale jest płytki i mało miejsca zajmuje.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wszytko fajnie pięknie więc teraz pytanie z innej beczki. Która matryca jest lepsza i która dłużej wytrzyma: Sony, Philips czy Loewe?

Pozdrawiam.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma w ofercie kilkanaście modeli paneli różniących się jakością matryc zazwyczaj ściśle powiązanych z ceną. Firma wybijająca się w jakimś segmenie może okazać się w innym cienka. Sprawa nie jest prosta. Trzeba określić ilość cali oraz kasę jaką można na telewizor wydać i potem szukać faworyta w danej grupie jakościowej.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiedzmy 32 cale, kasy 4tysiaki

do tv z kablowki i dvd


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joopa, a ty co? Jakiś wstępik - to może ja się podepne do pytania:D

32 cale do kablówki i DVD (nie myśląc o HD) to tylko CRT, no chyba że kupującemu zależy na szpanie, a nie jakości.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rebciu - na razie do kablowki, z HD poczekam na oferte konkurecji N i wtedy cos sie pomysli na pewno :D

na CTR za maly pokoik, a ostatnio kupilem sobie kino domowe i nie ogladam bo jest podlaczone do 14 cali i sami wiecie ..... :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jak ma być płaskie i 32 cale to raczej nie pomogę bo interesowałem się zawsze większymi. Ale podaje linki do lektury na długie jesienne wieczory:

www.hdtvpolska.com

www.hdtv.com.pl


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Każdy chwali swoje :) a ja nie mam ani plazmy ani LCD tylko telewizor projekcyjny DLP :D i nie jest to Pioneer, Panasonic ani Samsung :D

Każda z tych technologii ma swoje wady i zalety. Niestety nie ma na rynku panelu, który by świecił jak poczciwe CRT.

Rebciu a naprzyklad kto powiedzial ze TV "banka" jest zla i ze musi byc LCD czy odrazu Plazma ? :D mam panoramiczny Philips`a zostawilem bo mi szkoda bylo troceh na wystawke zaniesc :D popatrz jakie ma jeszcze kolorki :D

Piec lat stoi , grany dzien w dzien i kolorki ma jak od nowosci :D LCD nie jest az tak duzo lepszy od tego Philips`a Plazma owszem ale z tego co slyszalem to sie grzeje :/

Prawde powiedziawszy to ten Philips 5-6 lat temu kosztowal wiecej niz teraz zaplacilem za Sony LCD 32 cale :] ...nie za dobre sa te szerokoekranowe bo rozciagaja troche obraz , panienki maja troche za grube ciala czasami :D

pozdr..

1545-tv.jpg

1545-tv1.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.