Skocz do zawartości
kataklizm

Teleizor..Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co sie orientuje matryce lcd i tak robia na wielka skale samsung i lg-philips.inne firmy kupuja matryce od nich lacznie z sony i sprzedają telewizor pod swoja marka.

ja mam crt 32 cale thomson od 5 lat i ze zmina na lcd poczekam jeszcze z 5 lat[na razie jakosc obrazu nie dowownuje mojemu crt]wchodza juz nowe technologie lcd podswietlane diodami samsunga ale cena okol 50 tys za 50 cali mniejszych jeszcze nie robili jak sie orientowalem.

warto poczkac bo za 2-3 lat technika diodowa znacznie stanieje-chyba ze ktos woli w tym czasie 2x zmieniac telewizor.pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja się zapytam :) jaki CTR 29-32 cale - docelowo do oglądania wiadomości :D bo na nic innego nie ma czasu.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek ale ja o "bańkach" już pisałem. To nic innego jak telewizory CRT:D

Rebciu :

Każdy chwali swoje :D a ja nie mam ani plazmy ani LCD tylko telewizor projekcyjny DLP :) i nie jest to Pioneer, Panasonic ani Samsung :D

Każda z tych technologii ma swoje wady i zalety. Niestety nie ma na rynku panelu, który by świecił jak poczciwe CRT.

Jakieś 2 miesiące temu był pokaz ekranu w technologii SED i to ona za dwa lata będzie nr 1 i przebije jakością kineskopówki. Ale żeby nie być takim optymistą to dodam, że na początku przez pierwsze 3 lata cena będzie na pewno kosmiczna.

Samsung robi dosyć dobre plazmy lecz LCD wypada słabo na tle konkurencji. Głownie chodzi o smużenie i niestety podświetlenie LED niewiele tu zmieniło.

Ja mam DLP (tylna projekcja) 50 cali i od 6 miesięcy rozglądam się nad czymś innym. Lampę mam w nim do wymiany i jak się dawiedziałem jaki jest koszt zakupu to spadłem z krzesła:D i być może jeszcze dziś zostanie zakupiony 46XD1 Sharpa jak znajdę dobrą cenę w Warszawie. Potem w marcu PS3 i amlituner z dobrym skalerem programów SD do HD i będzie cacy:D

Qbab - ja by zaiteresowal się tym slimem Samsunga

http://www.ceneo.pl/_01_1508_179.htm

Telewizory te mają niecałe 40 cm głębokości i naprawdę zajmują o wiele mniej miejsca od innych, a w dodatku masz jakość obrazu cacy:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie spytam podobnie jak Swir - czemu nikt nie bierze pod uwage projektorow? u mnie stoi od 3 lat 52 calowy projektor Thompsona i nie zamienilbym go na zadna plazme ani lcd nawet gdyby mi doplacali. wbudowane 4 glosniki + woofer, obraz - zyleta, jak widze te pikseloze plazm czy rozmywanie i zacieranie sie konturow na lcd to tylko hihocze w kulak i ide dalej. zanim kupicie popatrzcie przynajmniej na jakosc obrazu np Thompsonow bo tam dokonal sie naprawde spory skok jakosciowy a cenowo moja 52 calowka jest porownywalna z 3x calowa plazma co tez jest argumentem :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildom te moje DLP to jest to o czym piszesz i też Thompson. Poczekaj jak przyjdzie do wymiany lampy - mogą Ci buty spaść jak usłyszysz cenę :)

Telewizory tylnoprojekcyjne są bardzo dobre do zwykłych programów SD lecz te starsze modele pomimo, że mają HD ready gorzej wypadają przy HD za względu na technologię. Puszczając film u sibie z odtwarzacza DVD Denon z bardzo dobrym skalerem do 1080p czy 720p różnica na projektorze jest prawie niezuważalna do obrazu nieskalowanego. Podpinając ten samo DVD do panelu full HD i włączając skalowanie oczom ukazuje się zupełnie inny film.

Mnie dodatkowo irytuje bardzo widoczna zmiana jakości obrazu przy zmianie kątów z jakich się go ogląda. LCD też ma taki minus lecz w tych najlepszych kąty przekraczają nawet 100 stopni pod jakim możemy oglądać bez pogorszenia obrazu.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, spoko, wyliczylem ze przy moim ogladaniu zywotnosc lampy styknie na okolo 6 lat a pozniej moze go szlag trafic - zarobie w miedzyczasie na nowy. lamp w kazdym razie wymienial nie bede :). a co do kąta to tu sie tez poprawili. wczesniejsze modele ciemnialy kiedy ogladalo sie tv z boku, ten ktory ja mam mozesz ogladac jak chcesz, nawet z boku. wiem, dla maniakow jakosci i hd ogolnie to taki zawsze bedzie cianki :D ale tak jak powiedzialem - zanim hd wejdzie na dobre pod strzechy to mojego thompsona szlag trafi i kupie sobie nowa 5x calowke pod hd :D.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:haha

< Asterix mode ON >

TEN ZNOWU NIC NIE ROZUMIE ...

< Asterix mode OFF >


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci, jak na tym tle (tylna projekcja, LCD, plazma) wypadaja projektory z projekcja przednia?

Nie mowie tu o ogladaniu Wiadomosci (bo na to szkoda lampy) ale juz filmy, sport czy przyrodnicze?

No i nie 52 cale, ale 252 cale :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJR - trzeba miec specjalne pomieszczenie, plansze... ogolnie wypadaja dosc slabo, za duze koszty.. no chyba, ze... wtedy super :D - projektor 50 000, ekran 5000, sprzet 50 000, moze to jakos zaswieci :)

aha Wildtom - tem mam tylno tomsona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nieprawda - mam od 2 lat projektor HDTV Panasonica PT-AE500. Na allegro kupisz taki za 2-3tys zł. Naprawdę dobry ekran do projekcji zrobisz/kupisz poniżej 1000zł.

Mam u siebie ekran 110" i powiem wam że jak się odpali film w HDTV to jest B A J K A! Po prostu IMAX w domciu.

I gdzie tu plazma 42"? Jedyny minus że trzeba mieć przynajmniej średnio zaciemnione pomieszczenie i w słońcu nie da rady oglądać. Także zostaje oglądanie od wieczora. Koszt lampy do tego panasonica to 1000zł i starcza na 3tyś h (2 lata oglądania po 4h dziennie).

Zastanawiam się czy na nową chate wstawiać dużą plazmę czy może uda mi się wygospodarować miejsce na ten ogromny ekran (problem bo mimo 110m wiele skosów).

prosze fotka mojego ekranu projekcyjnego - to sie dopiero ogląda :) co tam plazma

818-kino1.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fotka wymiata :D

20 cm mniej i by ci ekran nie wszedł :)

Zobaczcie sobie to forum są tam testy telewizorów i projektorów. Jest też super dział w którym pokazuja jak robia kina domowe


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 25cm :D dlatego sie zastanawiam gdzie ja go w nowej chacie wstawie :)

Wszystko bylo wymierzone i musze przyznac ze stolarze sie spisali . Material specjalny na kina domowe z USA na ebayu kupilem i z przesyłką 200zł kosztował :D W Polsce zapłaciłbym za to majątek. W sumie ok 500zł dałem za gotowy ekran.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja wyszły z tym moim nowym LCD. W sobotę napatrzyłem się i z przykrością muszę stwierdzić, że LCD to nadaje się raczej do telewizji HD bo na sygnale SD sobie totalnie nie radzi. Z całą stanowczościa odradzam LCD do zastosowań ze zwykłą telewizją. HD to już co innego - jest na co popatrzeć.

Więc rozmyślając naszedł mnie plan - wymienię lampę w swoim tylnoprojekcyjnym i za 3 lata kupię coś już w jakiejś nowej technologii, być może SED. Okazało się jednak, że padł też system optyczny i wymiana całości z robocizną może kosztować nawet 4000 zł. Szlag mnie trafił i jednak będzie nowy telewizor ale zdecydowanie plazma. Jutro (w sumie dzisiaj) jadę oglądać i coś wybrać.

Remik, takie kino to fajna sprawa lecz ja na chwilę obecną niestety nie mam warunków na takie cudo. Jak będę budował nową chatę to oprócz odpowiednich warunków dla nowego, wielkiego akwarium zaplanuję sobię pseudo salkę kinową - a co! :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.