Skocz do zawartości
ghroro

EasyBooster phytoplancton

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tego używał jako startu dla hodowli?

Zgodnie z opisem:

"Zagęszczony fitoplankton w jednorazowych dawkach (saszetkach). Gotowy od razu do użycia.

Opakowanie zawiera 14 porcji pokarmu, pakowane w jednorazowe saszetki.

Skład EasyBooster:

Isochrysis T-ISO (33%) / Nannochloropsis (31%) / Tetraselmis (18%) / Phaeodactylum (18%)"

Wyglądało, że to żywe komórki. Z rozmowy w sklepie podobnie, zasugerowano, że to takie dawki do zaszczepienia w akwarium, jak bakterie probiotyczne. Czyli co nie zostanie zjedzone to będzie próbowało się namnażać. Jak podawałem do akwarium to postanowiłem zaszczepić również hodowlę. Za pierwszym razem na czystej solance, później na solance z dodatkiem nawozu do roślin, co niektórzy polecali. Ale ponieważ nic nie rosło, więc złożyłem pożywkę F/2 według http://www.ccap.ac.uk/media/documents/f2.pdf (Guillard RRL & Ryther JH).

Mimo tych trzech podejść nic nie wyrosło.

Jednocześnie, jak wziąłem wodę z akwarium, zeskrobałem trochę glonów z szyby/skał i wystawiłem na okno. To zaczęło pięknie rosnąć i ciemnieć.

Ktoś używał tego jako starter hodowli? Bo wygląda, ze to kolejny preparat do karmienia, ale już martwy.

Termin ważności styczeń 2017, firma easyreefs. (easyreefs.com)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie swierzy , 10 zl za pol litra.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wydaje mi się że gdyby było żywe to firma dość szybko mogła by zwijać interes ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z "gotowymi" firmowymi preparatami tego typu które byłyby żywe. Ani z fitoplanktonem który w formie żywej przetrwałby w zamkniętej saszetce bez światła do stycznia 2017 roku :) to po prostu pokarm.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Są preparaty, z których można wyhodować fitoplankton. Jeden z nich to preparat dużej znanej marki. Wiele razy startowałem z niego hodowlę. Jest drogi ale jak nie ma innej możliwości to można z niego "odpalić" hodowlę.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał to przewagę nad kupnym żywym za 10 zł, że był pod ręką w sklepie w którym byłem :) No i podobał mi się określony mieszany skład to co sami hodujemy w domu po jakimś czasie przesuwa się w kierunku monohodowli, tak mi się wydaje.

Uwierzyłem, że tak długo może być żywy z racji na sposób przechowywania, lodówka a nie temperatura pokojowa i sposób zabezpieczenia, gęsty żel, a nie tylko zagęszczona hodowla. Myślałem, że jest tam jakiś zabezpieczający środek i dlatego wytrzymują te 18 miesięcy od czasu zapaczkowania.

No nic, poszukam uczciwego żywego fitoplanktonu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.