Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie dzisiaj zapodalem colombo

bede obserwowal?

Mam nadzieje ze zejdzie raz na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnap zostaw nie dawaj drugiej dawki zniknie wsio, ale powoli zacznij uruchamiać odpieniacz postaw sobie stołek kolonodpieniacza :) i wylewaj :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz caly czas chodzi (AM evo 1000). Zdjalem tylko kubek, obnizylem poziom wody do minimum i skrecilem pompe troche ponizej polowy, bo piana uciekala z sumpa :) Ale tak, to chodzi i wywala piane ponownie do sumpa. Na etykiecie pisza o napowietrzaniu, a, ze nie mam w poblizu nic takiego, to zostawilem body.

Zobaczymy jutro co bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnap zostaw nie dawaj drugiej dawki zniknie wsio, ale powoli zacznij uruchamiać odpieniacz postaw sobie stołek kolonodpieniacza :) i wylewaj :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

juz za pozno dalem cala dawke 20 kapsulek tyle co bylo trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podlacze pod temat. bo widze, ze sa tu ludzie, ktorzy maja doswiadczenie chemiclean.

Za 2h minie 48 godzin od podania preparatu, jednak w niektorych miejscach zostaly drobinki cyjano. I nie wiem czy zrobic wg instrukcji, 20% podmiany i powtarzac kuracje? Cy moze zostawic to jeszcze na jeden dzien? Dodam, ze przez pierwsze 24h niewiele sie zmienilo i ubylo, ale w ostatnie 16h zniknelo zdecydowanie najwiecej.

zostaw jeszcze na dzień a jak trzeba to i na dwa


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do sbs.

Jak zaczely sie moje problemy z cyjano to poprostu przestalem dozowac bo szukalem

Przyczyny i myslalem ze to wina sbs.

Prosze o podpowiedz czy powinnienem zaczac dozowac po kuracji.

A tak naprawde to nie rozumiem dzialania tego sbs.

Czy ktos moglby mi poprostu wytlumaczy w czym mam mi to pomoc jeseli ma.???

Do czego tak naprawde sluzy i prosze nie wysylac mi linkow do czytania bo chcialbym zeby ktos z was mi wytlumaczyl jezeli to mozliwe.

Nie jestem na af ballingu tylko fm

Dzieki z gory

Darek

Dozuje

47ml kh

9ml ca

1 ml mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do sbs.

Jak zaczely sie moje problemy z cyjano to poprostu przestalem dozowac bo szukalem

Przyczyny i myslalem ze to wina sbs.

Prosze o podpowiedz czy powinnienem zaczac dozowac po kuracji.

A tak naprawde to nie rozumiem dzialania tego sbs.

Czy ktos moglby mi poprostu wytlumaczy w czym mam mi to pomoc jeseli ma.???

Do czego tak naprawde sluzy i prosze nie wysylac mi linkow do czytania bo chcialbym zeby ktos z was mi wytlumaczyl jezeli to mozliwe.

Nie jestem na af ballingu tylko fm

Dzieki z gory

Darek

Dozuje

47ml kh

9ml ca

1 ml mg

Balling FM light - tzn wg ich receptury rozrabiania płynów? - lejesz do niego Trace? czy używasz tylko prochów FM a rozpuszczasz klasycznie? bo jeśli klasycznie to:

generalnie Balling polega na tym, że wszystkie produkty powinny podawać w równych dawkach a stosunek Ca do Mg powinien być taki że Mg to 1/6 a Ca 5/6 w rozrabianym płynie bo może być to jeden.

SBS jest potrzebny aby uzupełniać braki wszystkie poza "solą". Osobiście SBS proponowałbym zacząć podawać po wyrównaniu dawki płynu kH i Ca+Mg a jeśli wg metody FM light podając trace to FM twierdzi że nie trzeba podawać SBS


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja podaje trace elementy to rozrobionych plynow

Czyli fm lite?

Jak podawalem sbs moje korale byle bardziej zadowolone i zuzycie kh mialem wieksze ponad 70ml dziennie teraz 47ml i daje 7.8

Ca bylo 12ml i dozowalem sbs tez 12ml no ale pozniej te cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrabiasz płyny wg receptury FM czy klasycznie bo to decyduje czy masz klasycznego ballinga czy FM Light


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn

Carbonate 500g+5ltr ro i 25ml trace

Calcium 2kg +5ltr ro i dwa nastepne trace po 25ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale robisz tak jak mówi FM - tzn rozrabiasz w 4 litrach i potem dopełniasz do 5 litrów? - jeśli tak to robisz FM balling light i dodają Trace to wg FM SBS jest nie potrzebny - jak widzisz że lepiej to podawaj tylko przelicz dawkę pod kH czyli powinieneś rozrobić 105 g SBS w 4 litrach i dopełnić do 5 litrów.

p.s.

Przy FM ballingu light nigdy nie będziesz miał równych dawek - podajesz tyle ile Ci brakuje


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie robie jak opisujesz.

A ile powinnienem dozowac do ilosci ca?

A jeszcze mam pytanie a jaka jest roznica tuch dwoch ballingow kalsyczny o light

I czy do light mozna dozować sbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile powinnienem dozowac do ilosci ca?

jesli piszesz o Mg to dozujesz oddzielnie najlepiej

A jeszcze mam pytanie a jaka jest roznica tuch dwoch ballingow kalsyczny o light

sorry ale czytasz to co się do Ciebie pisze? - przeczytałeś choćby ten artykuł http://nano-reef.pl/topic/62787-metoda-ballinga/ - jeśli nie to radzę przynajmniej pierwszy wpis Bartka

I czy do light mozna dozować sbs

już pisałem


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Dzieki za wszystko zostawie ten sbs i bede kontynuowal moj balling jaki mam.

Czyytam wszystko co pisales i czytalem ten artykul juz dawno.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.