Skocz do zawartości
Arcadio

Planktonreaktor

Rekomendowane odpowiedzi

To koles sobie zbudowal mala buteleczke do produkcji planktonu.

PLANKTONTEAKTOR


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz jest cos :). patrzac na dosc pokazne ilosci planktonu jaki trzeba podawac zeby to mialo jakis sens reaktor musi byc odpowiednio wielki zeby nie doszlo do zalamania populacji. Arcadio, nie wiem czy sledzisz forum korallenriff, ja dosc dawno tam nie zagladalem ale jak ostatnio cos tam czytalem to kupa ludzi odchodzi od hodowania planktonu - zbyt duzo roboty, zbyt male efekty


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zagladam tam nie tak czesto jak kiedys.

Co do planktonu to sporo nad tym roboty niestety i moze faktycznie nie chce sie nikomu grzebac. Jesli do tego doliczy sie wszystkie koszty to moze taniej wychodzi kupic cos gotowego.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera ... teraz dopiero doczytalem .... Ty tez ?? moja sie juz uspokoila, panele wymienione, w kwietniu startuje nowy baniak :) trzymaj sie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha... no to witaj w klubie :)

Moja w sumie tez sie uspokoila ale tak na dobre mi to nie wyszlo. Remontuje praktycznie cale mieszkanie. Kobieta stwierdzila, ze skoro remont to remont. Dlatego akwa sobie jeszcze troche poczeka. :D


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam ten Plankton reaktor , goscio zalozyl tez nowe forum z tym zwiazane i tam na nim poraz pierwszy przedstawil ten reaktor ...co do Reaktora to mysle ze to glupi pomysl umiescic ta lampe w srodku poniewaz woda sie podgrzewa zbyt mocno (przetestowalem to) mozliwe ze rura reakcyjna wtedy byla troche za mala ale raczej watpie zeby totak dzialalo .

Plankton Reaktory Grotecha maja rure z oswietleniem obok Reaktora i to jest sluszne rozwiazanei i taki Reaktor bede niebawem dlubal.

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcadio, tez chalupe zalales ? :)

Swirusie a mi sie wydaje ze takie rozwiazanie jest jesli nie lepsze, to przynajmniej rownie dobre jak lampa z tylu. patrz - ta tuleja z jazeniowka w srodku jest i z dolu i z gory otwarta wiec powietrze cyrkuluje. dodaj tam z dolu np wiatraczek od kompa i problem temperatury zniknie. pozatym - plankton tez potrzebuje swojej temperatury


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety udalo mi sie zalac mieszkanie. ;(

CO do planktonreaktora to raczej jestem podobnego zdania jak Wildtom. Cieplo jakie generuje mozna wykorzastac do podgrzewania reaktora a jesli bedzie zbyt goraco to wiatraczek i po sprawie.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles zgapil projekt... byl pewnie na tych targach http://archiv.korallenriff.de/Sindelfingen2003/aquaterrashop_de.html


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

Plankton Reaktory Grotecha maja rure z oswietleniem obok Reaktora i to jest sluszne rozwiazanei i taki Reaktor bede niebawem dlubal.

pozdr...

Planktonreaktory które do tej pory spotkałem- wszystkie charakteryzują się bardzo bliskim umieszczeniem źródła światła od reaktora. (Grotech, AM inne). To powoduje i tak dostarczanie ciepła przez źródło światła do reaktora.

Zwróć uwagę na pojemnośc tego reaktora. W przeliczeniu na suchą masę planktonu, czy pojemnośc reaktora o ile bardziej masz wykorzystaną moc źródła światła. być może po przeliczeniu dostarczonego ciepła przez świetlówkę na 1dm3 pojemności reaktora być może ciepło dostarczone przez świetlówke w jednostce ciepło dostarczone/dm3 będzie porównywalne albo nawet korzystniejsze?


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

lampa w środku rzeczywiście jest niedobra, bo grzeje. mam reaktor w piwnicy(chłodno) i jest za ciepło. Nannochloropsis musi mieć 20 24 stopnie i z silną jarzeniówką jest za ciepło.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.