Skocz do zawartości
Furion

Osmiornica?!/!??/???????????/?????????????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest6em tu nowy.

Mam akwarium slodkownde ok70L juz mi sie znudzilo ze az nie moge patrzec;P Chce sobie zaoyc nowe morskie:)

I chcialbym w nim miec jakies nietypowe zwierzatko:)

Chcialbym zeby to byla osmiornica:) Tyle za problem moj polega na tym ze nie wiem newet czy sa nawet osmiornice do kupienia:( na poczatku myslaem o babce i krewetce:) (tez bardzo fajne) ale osmiornica wygrala:)

I tu jest moj problem:(

Skad wziosc taka osmiorniczke i jakie sa gatunki (jesli sa w ogole w sprzedazy). I co wy o tym myslicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Polsce jest ciezka do kupienia moze gdzies na zamowienie ale ja sie nie spotkalem zeby ktos mial.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostań przy babkach i krewetkach , ośmiornice nie nadają się do akwarium dlatego ,że to zwierze potrafi wyleść z akwarium przez najmniejszą szparę . NAJMNIEJSZĄ !pozatym jeszcze nie spotkałem ośmiornic w handlu .

pozdrawiam


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furion, cele trzeba sobie stawiac wysokie, ja to popieram. ale od 70l slodkiej wody do akwa z ośmiornicą droga dość daleka (szczegolnie w 70 litrach), może zacznij od babki z krewetką?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc osmiornic dostepnych w polsce lub okolicach tj. niemcy jest jadowitych. Zostaje jeszcze osmiornica pospolita, wystepujaca w morzu srodziemnym i adriatyku. Widzialem w Chorwacji w mini oceanarium w dubrowniki tego zwierza. Baniak mial kolo 200l i ciagla wymiane wody z morzem. Zwierzeta nie sa proste w chodowlii. Zacznij od skalki zywej, jakis miekasow, jakies proste rybki. Jak sie wprawisz, poczytasz wiecej, moze kiedys postawisz baniak z osmiornica, czego ci zycze:)

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darekuku: osmiornice sa w handlu, nie ma problemu, zeby sprowadzic żywego osobnika, albo grona jaj do wylęgu. wystarczy pogadac z jakims sklepem zeby Ci to sprowadzili. inna spraw to koszty.

tak naprawde jedynym problemem jaki ja identyfikuję to wyżywienie ośmiornicy. trzeba mieć dostęp do stałego zaopatrzenia żywych małż, krabów lub dobrej jakości mrożonych, bez tego ośmiornice trudno bedzie utrzymac przy życiu. przy sprowadzaniu zwierzęcia z zagranicy może być trudno ustalić w 100% czy jest przystosowana do czegoś innego niż żywy pokarm, a nie wszystkie się przestawiają...

http://rafa.pl/shop.php/act/spi/pid/525c8caefc793f3660799770bedfd28a

http://www.tonmo.com

http://www.wetwebmedia.com/cephalop.htm

http://www.malawicichlidhomepage.com/aquainfo/marinetank53.html

http://marinedepotlive.stores.yahoo.net/gensym-1.html

http://www.reefcentral.com/forums/forumdisplay.php?forumid=38


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Azmodan :

Już myślałem że Adi wrócił :)

kto wie... kto wie ... scare2_koe.gif

@Furion

z morskim to nie jest tak jak ze slodkim ze "znudzilo sie to sobie zaloze morskie" i to jeszcze z jakimis fikusnymi wymagajacymi zwierzakami. bez porzadnej wiedzy skonczy sie tym ze dzien po wpuszczeniu wylowisz fikusnego trupa za kupe kasy. osmiornica to juz troche wyzsza szkola jazdy na ktora nie porywaja sie tu nawet bardzo dobre morszczaki z wieloletnim doswiadczeniem


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co macie na mysli;) co do akwaruium 70L je likwiduje:). I zamierzam sobie kupic jakies ok.200 - 250L.

Ale jak czytam wasze wypowiedzi widze ze osmiornica jest t ponad moje zdolnosci:P poza tym to bedzie moje pierwsze akwarium morski:) a nie chce zevbty sie zwierz katowal u mnie Co do koszyow wiem ze to kosztowne ale mam kase inaczej bym sie nie lapal na morkie;) jesli jednak odradzacuie osmiornice to chcialvym uslyszec wasze popozycje odnosnie stworzen do poczatkujacych morszczakow;)

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

[]

bez porzadnej wiedzy skonczy sie tym ze dzien po wpuszczeniu wylowisz fikusnego trupa za kupe kasy. []

... albo sam zostanie trupem :D

Zobacz uwagi w linku do ośmirnicy z Rafa.pl :)

Jeśli zdecydujesz się na cokolwiek innego to witamy w gronie minimorszczaków :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam grozi smiercią - jak Cie błazen ukąsi to dopiero double trouble :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hapalochlaena lunulata Bluering Octopus te kiedys byly wlasnie na rafa.pl do sprzedania za jakies smieszne pienioch chyba 100 zl od sztuki(chyba). a skoro byly to pewnie je ktos kupil bo jesc to sie ich chyba nie da... piekne:) jesli ktos z was ma taka to prosze sie pochwalic:)


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.