Skocz do zawartości
picia385

rozpoczęcie na nowo, czyli solanka 128L mojej żony :D

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Po ostatnich problemach jakie miałem z żywą skałą i narastającymi glonami postanowiłem z restartować zbiornik i zacząć od nowa... niestety starej skały nie dało sie uratować, tak była zalana glonami nitkowymi. Stosowałem nawet chemie i nic nie pomogło! Wiec nie pozostało nic innego jak ją wywalić :dizzy:

Wkońcu zakupiłem 12kg nowej skałki ze sprawdzonego sklepu :) W sobote akwa zostało zalane solanką, skała została ułożona i piasek wrzucony. Sprzęt pozostaje bez zmian:

-akwa BOYU TL550 128L

- lampa chińczyk OCEAN REVIVE LED 120W

- pompa standardowa boyu ( możliwa wymiana)

- grzałka 100W

- cyrkulacja Tunze 6045, 6015

- sól Red Sea zwykła

- bakterie ProDibio BioDigest

- skała 12kg

- odpieniek TUNZE 9004

panel ma 4 komory:

1. wata filtracyjna

2. odpieniek

3. i tu sie zastanawiam czy coś dawać... jedni mówią żeby dać siporax lub matrix , a drudzy żeby nic takiego nie dawać bo bakterie będą osiedlać się na żywej skale. więc jestem ciekaw waszego zdania :secret:

4. pompa, UV, grzałka

całość wygląda tak:

post-23000-0-92400300-1468444517_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

panel ma 4 komory:

1. wata filtracyjna

2. odpieniek

przy takim układzie "śmieci" zamiast trafić do odpieniacza gniją na/w wacie którą trzeba płukać co 2 dni

do 3ciej komory daj siporax a nie matrix (w woreczkach żeby łatwo było wyjąć i przepłukać w wodzie z podmianki) dbaj o dobry przepływ (porządna pompa) to nie będzie się "zatykał"

ps. panel ma "wadę fabryczną" bo woda do ostatniej komory wpada dołem - co powoduje że na powierzchni zbiera się ... wszystko co pływa a nie zostanie wyłapane wcześniej - razem z kurzem i filmem bakteryjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim układzie "śmieci" zamiast trafić do odpieniacza gniją na/w wacie którą trzeba płukać co 2 dni

do 3ciej komory daj siporax a nie matrix (w woreczkach żeby łatwo było wyjąć i przepłukać w wodzie z podmianki) dbaj o dobry przepływ (porządna pompa) to nie będzie się "zatykał"

czyli waty nie dawać do panelu? ile i jaki rozmiar tego siporaxu polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na pewno nie do całej komory - można dać "pasek" żeby filtrowało "pyłki" - i płukać

ten większy

ja bym ustawił

1 odpieniacz

2 siporax

3 i np. purigen węgiel itp. (w razie potrzeby) i tutaj dać tą watę

4 pompa grzałka dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie do całej komory - można dać "pasek" żeby filtrowało "pyłki" - i płukać

ten większy

ja bym ustawił

1 odpieniacz

2 siporax

3 i np. purigen węgiel itp. (w razie potrzeby) i tutaj dać tą watę

4 pompa grzałka dolewka

zapomniałem napisac że w 3 komorze mam juz węgiel, a za 2 tyg przybedzie jeszcze phosguard

Edytowane przez picia385 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć widze że mamy takie same baniaczki i mieszkamy 30mil od siebie jak chcesz możemy się spotkać i porozmawiać . Albo jak chcesz wyślij mi twój numer telefonu.

Edytowane przez mariusz778 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że kolega mieszka w Dubidzach pod Pajęcznem więc macie do siebie kawałek drogi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.