Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

Jakie bezkregowce mozna trzymac w akwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zrobilem sobie troche przerwy od przygotowan projektu na jutro ... i przyswiecajac sobie dioda LED szukam w akwa roznych "dziwactw"

(tego hitona z watku http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=9046 tez przez pol roku widzialem tylko dwa razy i tez zawsze w nocy - az przelazl do sumpa ... i widze go czesto:))

I tak - dla mnie glowna atrakcja akwa morskiego sa wlasnie bezkregowce. I to nie tylko korale. Tez rozne inne zwierzaki, o ktorych "zwykly" czlowiek nie interesujacy sie tematem nawet nie slyszal.

(nie zapomne, jak ostatnio na "zjezdzie rodzinnym" ciotka zaklinala sie na wszystkie swietosci, ze WIDZIALA NA WLASNE OCZY u mnie w akwa slimaka z nogami :) I to nawet 3 sztuki takich slimakow :D

Po 15 minutach jak przestalem sie juz smiac :D to wytlumaczylem jej, ze to nie byly slimaki, ale kraby pustelniki :D i ze nie wszystko co nosi skorupke slimaka to jest slimakiem :D)

Ryby sa fajne, ale ryby to ryby, i nie w 150 litrach, bo wiekszosc to jednak dorasta do wiekszych rozmiarow.

A bezkrgowce sa ... niecodzinne :D

No ale jakie?

Kraby OK, ale czy jakies inne niz pustelniki nadaja sie i sa do kupienia?

Krewetki mam dwie, boksujaca i czyszczaca. Moze kupie jeszcze jedna, ale tez bez przesady - to ma byc akwarium, a nie krewetkarium.

Ukwiala mam jednego - dzikusa. Diabli wiedza co to, wylowiony ze Srodziemnego przez dzieciaka poprzedniego wlasciciela. Niegrozny, za bardzo nie lazi.

Wezowidlo jedno (te brazowe w czarne paski) - myslalem, ze bedzie bardziej widoczne ale glownie siedzi w skalach :D Lipa. :D

Slimaki (te bez nog:)) kilka sztuk, no ale wystarczy.

Rozgwiazda piaskowa jedna, ale rodzina musi mi na slowo uwierzyc :D ze ja mam.

(z rozgwiazda piaskowa to jak z krasnoludkami, nikt ich nigdy nie widzial, ale wszyscy wierza ze istnieja :D)

Jakas inna rozgwiazda by sie nadawala do 150 litrow?

Co wiecej mozna miec?

Osmiorniczki :D odpadaja, matwy to ma chyba tylko BarY i Olo, koniki morskie sa super ale nie wykarmisz tego, jezowce - kiedys sobie kupie jednego, gabki to prawie jak korale (co do "ruchliwosci"), strzykwy - jest cos sensownego do trzymania? Ten "ogorek morski"?

Malze - to chyba nie jest latwe.

Mangusta, nadaje sie?

Co jeszcze?

Oczywiscie przy zalozeniu latwosci (co najwyzej sredniego poziomu trudnosci) w hodowli. I oczywiscie wielkosci akwa.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co widzialem dostepne w Polskich sklepach: pustelnikow jako tako bezpiecznych dla rafy sa ze 3 albo wiecej gatunkow - tyle ze roznia sie prawie wylacznie kolorystyka. Do tego jakies trzy gatunki krabow bezskorupych. Czyli samych krabow jest sporo. Krewetki - tutaj jak piszesz niestety duzego pola do popisu nie masz, jest kilka dziwnych gatunkow, ale masz juz boksujaca i pewnie by sie potlukly. Moze jakas pistoletowa? Ewentualnie moge Ci odsprzedac moja Wundermanni - niech ja szlag trafi wlasnie mi zezarla druga Wundermanni :)_o Ja po przeczytaniu kilku artykolow z RKMagazine odradzalbym w takim akwarium inne rozgwiazdy, bo sa to zazwyczaj dosc problematyczne zwierzeta. Ze strzykwami, szczegolnie w takim akwarium, bywaja jak zapewne wiesz problemy ( szczegolnie z tymi kolorowymi - Sea Apple ), podobno takie czarne badz szare ogorki sa malo trujace, ale dostac takiego w Polszy to problem. Langusta moze narozrabiac. Z kilku rzeczy jakie mi sie przypomnialy - Thor Amboinesis ( Sexy Shrimp ) nieduze, stadne i wyjatkowej urody :D Ewentualnie rurkowki ( szczegolnie Christmass Tree Worm ). Ech ciezko cos dobrac, wiekszosc godnych uwagi stworzen juz masz :D Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Christmass Tree Worm - mam ladne

mam tez slimaka w pomaranczowej skorupie, jest caly czarny - body :)

takze troche w jasnych skorupach w czarne centki, troche sie wypasly na oslonicach

milem nagoskrzelne ale clarki pozabieraly je do ukwiala, takze duzo innych.. moze dlatego sie podzielil bo mial dosc takiego menu

w/g mnie trudno dobrac ciekawa obsade praktycznie nie jedzaca nic ciekawego, czyli mrozonki i glony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.