Skocz do zawartości
mufti

HQI błękitne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam oświetlenie: HQI 150W + 2xT5 aktyniczne (baniak 120l), lampa AquaMedic OceanLight150 plus. HQI świeci światłem białym - oryginalny żarnik AM. Ostatnio jednak znalazłem w necie żarnik błękitny o temp. barwowej 14000. Podobno daje błękitny kolor co polepsza wygląd kolorów. Mój baniak jest 2 miesięczny i dopiero się rozkręca.

Mam pytanie, czy ktoś orientuje się, czy można bez ryzyka zastąpić niebieskim? Czy ktoś stosuje może taki żarnik? Czy rzeczywiście jest ładniejszy efekt?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarniki o barwie 14kk są dosyć ciemne , więc będzie potrzeba dołożenia świetlówki o jasniejszej barwie, bo bedzie za niebiesko , chyba że tak lubisz.

Dla korali taka barwa jak najbardziej odpowiada , ale żeby było i przyjemnie dla oka to trzeba pokombinować z barwą za pomocą świetlówek.

Sam uzywam żarników o barwie 14kk i jestem zadowolony.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za opinię. Zrobię chyba tak, że włożę ten żarnik, a zamiast jednej z dwóch aktynik wsadzę jedną białą. Może będzie lepiej.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, bo trochę się pogubiłem w tych temp. barwowych? Raz piszą tak, a raz tak. Kiedy barwa widzialna jest bardziej niebieska, przy mniejszej temp. np. 13K czy większej np. 20K ?

Jak się okazało to ja mam wsadzony fabrycznie AM1000 o temp. 13000, a świeci bardzo jasno. Nie nazwałbym tego niebieskiem. Dołożyli 2 aktyniki żeby było choć trochę niebiesko. To ja już nie wiem. Może ktoś jasno i konkretnie to wyjaśnić ?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im wyzsza temp. barwy tym bardziej niebiesko swieci - to teoria - wszystko zalezy od zarnika. jedne zarniki o deklarowanej barwie 14kk sa juz bardzo niebieskie, inne przy 20kk daja krysztalowo - niebieskawe swiatlo. najlepiej jakbys dorwal zarnik acuaconnect 14kk. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.