Skocz do zawartości

Historia edycji

Foto

Foto

Dnia 27.05.2017 o 18:51, Johny napisał:

Pomocy Panowie !!!
W akwarium nie mam żadnego już korala - wszystkie niestety zmarniały, myślę, że powodem mogło być za duże zasolenie ale pewien nie jestem. 
Od początku używałem "niby" skalibrowanego salimetru pływakowego, ale jak zakupiłem refraktometr to okazało się, że mam zasolenie 1,034 - masakra.
W tej chwili doprowadziłem parametry do stanu prawidłowego (wyniki w stopce zmierzone Salifertem) - nie mogę tylko poradzić sobie z Ca i Mg.
Skoro mam tylko żywą skałę, piach, nie mam korali tylko 1 ślimaka, 1 Błazna i 1 krewetkę to co może mi "zjadać" wapń i magnez?
Robię podmiany co tydzień w ilości około 20-25% solanki, w filtrze mam grys koralowy.
Zarówno przed podmianą jak i po podmianie Ca i Mg jest za niskie to o co chodzi?
Temp - 25.6
Zasolenie - 1025
PH - 7,97
KH - 9.9
Ca - 280
Mg - 1180
NO2, NO3 - 0
PO4 - 0
Załączam również aktualne zdjęcie

2017-05-27.jpg

Siemka

Bez paniki jeśli nawet miałeś zasolenie tak wysokie nic by się nie stało koralom oraz rybą przez chwile,np w morzu czerwonym zasolenie dochodzi do 1.032,zatoka Tailandzka zasolenie 1.032 nawet do 1.034 w zależności od dopływów i przepływów tu są skoki,morze czerwone raczej się utrzymuje na jednym poziomie.Wiec głowa do góry zmierz tą wodę może u kogoś lub w sklepie itp co do skały jest jej za mało aby aż tak pochłaniają Ca i Mg 

A przy takim stężeniu zasolenia twoje parametry są nierealne wapno musiał byś mieć co najmniej 600 a Magnezu 2000-2100 więc morał z tego taki że albo urządzenie którym mierzysz zasolenie oklamuje Cię i to mega lub testy jakie masz?może one coś nie teges?a znalazłem salifelta coś mi się zdaje że tu masz mega coś pokickane

Foto

Foto

Dnia 27.05.2017 o 18:51, Johny napisał:

Pomocy Panowie !!!
W akwarium nie mam żadnego już korala - wszystkie niestety zmarniały, myślę, że powodem mogło być za duże zasolenie ale pewien nie jestem. 
Od początku używałem "niby" skalibrowanego salimetru pływakowego, ale jak zakupiłem refraktometr to okazało się, że mam zasolenie 1,034 - masakra.
W tej chwili doprowadziłem parametry do stanu prawidłowego (wyniki w stopce zmierzone Salifertem) - nie mogę tylko poradzić sobie z Ca i Mg.
Skoro mam tylko żywą skałę, piach, nie mam korali tylko 1 ślimaka, 1 Błazna i 1 krewetkę to co może mi "zjadać" wapń i magnez?
Robię podmiany co tydzień w ilości około 20-25% solanki, w filtrze mam grys koralowy.
Zarówno przed podmianą jak i po podmianie Ca i Mg jest za niskie to o co chodzi?
Temp - 25.6
Zasolenie - 1025
PH - 7,97
KH - 9.9
Ca - 280
Mg - 1180
NO2, NO3 - 0
PO4 - 0
Załączam również aktualne zdjęcie

2017-05-27.jpg

Siemka

Bez paniki jeśli nawet miałeś zasolenie tak wysokie nic by się nie stało koralom oraz rybą przez chwile,np w morzu czerwonym zasolenie dochodzi do 1.032,zatoka Tailandzka zasolenie 1.032 nawet do 1.034 w zależności od dopływów i przepływów tu są skoki,morze czerwone raczej się utrzymuje na jednym poziomie.Wiec głowa do góry zmierz tą wodę może u kogoś lub w sklepie itp co do skały jest jej za mało aby aż tak pochłaniają Ca i Mg 

A przy takim stężeniu zasolenia twoje parametry są nierealne wapno musiał byś mieć co najmniej 600 a Magnezu 2000-2100 więc morał z tego taki że albo urządzenie którym mierzysz zasolenie oklamuje Cię i to mega lub testy jakie masz?może one coś nie teges?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.