Skocz do zawartości
florida_blue

Obsada do 100l "The Thing" proszę o pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym prosić o pomoc w dobraniu obsady do akwarium z tego wątku:

http://nano-reef.pl/topic/84351-slone-cos/

Obecnie mieszkają w nim:

Pterapogon kauderni 2 szt, dobrana para

Amphiprion ocellaris błazenek 1 szt

Lysmata amboinensis krewetka czyszcząca 1 szt

Lysmata wundermanni 1 szt

Krab czerwononogi

Rurówka

Oraz ślimaki

Docelowo bardzo chciałabym, żeby zamieszkała u nas pseudocheilinus hexataenia, ale jest planowana do włączenia do obsady jako ostatnia.

Teraz chcielibyśmy zakupić pozostałych mieszkańców i chcielibyśmy:

- Salarias fasciatus x 1 (ale ramosus też wchodzi w grę) bo nam się podoba i zjada glony

- Nemateleotris decora x1 (bardzo mi się podoba, korona jest 8 cm, możemy założyć siatkę ewentualnie)

- koumansetta hectori x1 (nie mogę na jej temat zbyt wiele znaleźć, znalazłam ją pod nazwą amblygobius hectori i z opisów mi się podoba, ale może ktoś z Was ma tą rybkę u siebie i mógłby się podzielić doświadczeniem?)

Te trzy pierwsze już właściwie są zdecydowane, chciałabym jednak zasięgnąć porady czy nie popełniamy błędu :), więc wszelkie wskazówki mile widziane.

- escenius bimaculatus (urocza rybka, to ewentualnie zamiast salariasa, nawet może lepszy, bo dieta bardziej zróżnicowana)

- pseudochromis friedmani x1 też był brany pod uwagę ale już z niego zrezygnowaliśmy (bo za dużo już tych rybek).

- Apogon cyanosoma x1 (chciałabym, żeby coś pływało wyżej w toni, nie tylko blisko dna, ewentualnie mogę z niego zrezygnować, ale rybka mi się podoba generalnie)

Warunek przy wyborze - ma być ślicznie i kolorowo i żeby się te rybki nasze nie biły między sobą. Myślałam nad jakaś niebieską rybką, ale wszystkie sa agresywne lub średnio agresywne, lub agresywne później i tego się trochę obawiam.

Edytowane przez florida_blue (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecsenius na pewno będzie lepszy od Salariasa. Salarias za duży do takiego zbiorniczka. A Ecsenius to pocieszna rybka


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu problem właśnie bo ta ryba jest tylko dlatego że mamy problem z zielonymi glonami, esenciusy sa fajne ale chyba mniej skuteczne.

Pomysł salariasa powstał z myślą o możliwej przeprowadzce lub odsprzedaniu później. To takie moje spojrzenie na tą sprawę.

Dzięki za opinię, weźmiemy ja pod uwagę :)

Ewentualnie co byście poradzili na zielone gloniska porastąjące skałę?

Oprocz dolly i Jerza oczywiście :)

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do potencjalnych mieszkańców mogłabym dodać Paracheilinus filamentosus (teoretycznie pływa w toni, nie chowa się po dziurach), zamiast decory, gdyby ona nie pasowała do salariasa, który niby może atakować pokrewne gatunki....

Mamy trochę glonów, które ciężko nam usunąć, przyjechały już ze skałą i dobrze im u nas a niekoniecznie nam się podobają i potrzebujemy jakiegoś żarłoka, który je będzie trzymał w ryzach, a salarias mimo niezbyt atrakcyjnego ubarwienia urzeka swoim zachowaniem.

Chciałabym te 3 rybki zamówić jednorazowo, później już doszłaby jedynie hexateania.

Edytowane przez florida_blue (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony ten wybrany zestaw z ta różnica ze koumansetta nie hectori ale reinfoldi, zdałam się na sprzedawcę I teraz trzymam kciuki, żeby było dobrze :)


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png?upd=20160616230431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.