Skocz do zawartości
mr_mgr

Lampa led DIY - plus sterownik arduino by Magu / śląsk

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to świeci w akwa ??? Jaki tam efekt masz jakieś fotki? ??

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Ja mam w planach budowę takiej lampy ale myślę nad większą ilością led ów I wykorzystać 20w i 10w i zamknąć się w 300wat na akwa 300-350l

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie się podczepie pyt dla led 30w jeden driver na 1 leda a jak wygląda sprawa z połączeniem driverow tak żeby np 3 były sterowane jednym kanałem z arduino jest taka możliwość? ??

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 driver na 2 ledy - ja mam tak podłączone ( 1200mA / 2 ) diody połączone po dwie równolegle. Wtedy każdy led nie świeci swoja maksymalna mocą a co za tym idzie nie grzeje się tak mocno. Fotki próbowałem zrobić telefonem ale kolory zupełnie mi się rozjeżdżają. Jak dorwę jakiś aparat to wrzucę...

Co do PWM to zdaje się, że to jest sterowane masą więc po prostu podłączasz i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca, nie wiem jak w takich driverach, ale na moich dareltekowych pobór wynosi 5mA, więc teoretycznie można podłączyć ich równolegle 8(wydajność prądowa pinu 40mA)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po co 30w jak będzie tylko połowa mocy przy równoległym połączeniu. Rozwiązanie jest dobre bo 2ledy na 1 driver ale szkoda mocy.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak - lepiej dać ciut większe ledy moim zdaniem i świecić niepełną mocą niż żyłować je na maksa. Przedłużasz żywotność takiego leda i nie generują tyle ciepła. Różnica w cenie na ebayu jest niewielka.

PS. Dareltek chyba przestał produkowac te konkretne drivery - taką dostałem odpowiedź mailową od firmy.

Teraz zakupiłbym powiedzmy 700mA MeanWella do każdej diody oddzielnie i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie tak - lepiej dać ciut większe ledy moim zdaniem i świecić niepełną mocą niż żyłować je na maksa. Przedłużasz żywotność takiego leda i nie generują tyle ciepła. Różnica w cenie na ebayu jest niewielka.

PS. Dareltek chyba przestał produkowac te konkretne drivery - taką dostałem odpowiedź mailową od firmy.

Teraz zakupiłbym powiedzmy 700mA MeanWella do każdej diody oddzielnie i po sprawie.

Przecież jak dajesz drivery PWM to chyba po to żeby sobie wysterować moc płynnie co do % ... a do tego dorobić wschody i zachody

żeby nie żyłować leda to zamiast np. 700mA można dać 600mA czy 550mA - ale to to się dobiera już "w zbiorniku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli można podłączyć do jednego kanału kilka pwn driver ów i tak je sterować bo tak nas ogranicza arduino 7 wyj

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy które Arduino - bo np. popularne UNO czy Nano, ma tylko 6 PWM

czyli masz 6 kanałów/kolorów lampy do dyspozycji - jak podłączysz po kilka "sznurków" z ledami ...

albo kupić Arduino Mega i mieć 15 kanałów PWM :p (tylko cenowo wtedy lepiej kupić kilka Nano :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45zl za mega nie jest źle zawsze można rozbudować soft i mieć jenek układ

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jednego wyjścia PWM mozna podłączyć kilka driverów więc po co komplikować sprawę - raczej nie potrzeba więcej kanałów, aż tak dokładnie nie trzeba sterować ledami bo i po co - najważniejsze są wschody i zachody i podział na poszczególne kolory=kanały... Więc kupowanie arduino mega i przerabianie kodu to moim zdaniem skórka za wyprawkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wyjście jakies

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.