Skocz do zawartości
Cichyppg

Lampa power led epistar. pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Sylwia masz używkę

http://allegro.pl/la...6408713209.html

Taka też mu wystarczy.

W tej lampie nie świeci większość LED. Ten poblask niektórych to tylko luminescencja. Czy wystarczy wymienić 1 LED, jak pisze sprzedawca? Wątpię.

Pokazujesz jedną, zwaloną lampe jako przykład? Gdzie możliwość sterowania tej lapmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa no jak chcecie 9kanalow,sterownych przez blutut ,z zachowadami wschodami,i burza,to fakt to nie jest lampa dla lamusa.

Więc faktycznie za poradą sylwi zrób sobie taką ,a 300zl w domu.A później Pisz tematy w stylu czemu korale mi nie rosną,czemu mam cyjano,dino,i innego tego typu.

Skoro nie stać kogoś na podstawy czyli lampę,to znaczy że to nie hobby dla niego.Tyle w temacie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ostatecznie polecacie ? bo już sam nie wiem czy robić czy poprostu kupić gotowca ? fakt faktem gotowiec wiele droższy niż DIY. Znalazłem lampe na allegro taką

http://allegro.pl/lampa-led-akwarium-morskie-100w-super-cena-i6405501167.html

Czy ona się nada ?? i czy się opłaca??


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc faktycznie za poradą sylwi zrób sobie taką ,a 300zl w domu.A później Pisz tematy w stylu czemu korale mi nie rosną,czemu mam cyjano,dino,i innego tego typu.

Skoro nie stać kogoś na podstawy czyli lampę,to znaczy że to nie hobby dla niego.Tyle w temacie.

Czyli jak kupi ten chiński badziew, dziłający aktualnie w 45% to będzie cycuś, a jak będzie próbował zrobić włsaną lampę to będzie miął problemy w akwarium?

No to Chińczycy moga jeszcze długo spać spokojnie :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się opłaca,ale pewnie za chwilę ktoś ci pokażę podobną lampę,tansza o 50 zł z alliexpres

Bierz taka lampkę ,i nie kombinuj.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aaaa no jak chcecie 9kanalow,sterownych przez blutut ,z zachowadami wschodami,i burza,to fakt to nie jest lampa dla lamusa.

Ale po skrajnościach jedziesz. Albo ma mieć wszystko, albo nic. A może tak trochę rozsądku zachować i na przykład dać sobie jakieś rozsądne wymagania. Na przykład ma mieć dobre pokrycie chl a, kosztować do 500zł, mieć 2 kanały, 90W i ściemnianie i rozjaśnianie z pamięcią godziny, no i edycję programu przynajmniej po kablu USB?

To tak dużo? Widzisz tu jakieś BT, czy burze?

Czyli co ostatecznie polecacie ? bo już sam nie wiem czy robić czy poprostu kupić gotowca ? fakt faktem gotowiec wiele droższy niż DIY. Znalazłem lampe na allegro taką

Ja bym nie kupił. To są lampy zbudowane w technologii za czasów której się mówiło, że T5 króluje i LEDy nigdy nie będą wystarczająco dobre, żeby dorównać.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pokazcie no swoje akwarium na lampie diy?Inaczej nie ma sensu dyskutować.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma znaczenie DIY, czy fabryczna? Zastosowane diody są takie same w obu przypadkach. Jak ktoś ma kasę to kupuje Pacific Sun, Vertex, czy Maxspect. Jak nie ma, to kupuje to samo, ale składa sam i ma to obudowane nie tak ładnie, ale za to płaci mniej. Czemu filozofii tu szukasz?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po skrajnościach jedziesz. Albo ma mieć wszystko, albo nic. A może tak trochę rozsądku zachować i na przykład dać sobie jakieś rozsądne wymagania. Na przykład ma mieć dobre pokrycie chl a, kosztować do 500zł, mieć 2 kanały, 90W i ściemnianie i rozjaśnianie z pamięcią godziny, no i edycję programu przynajmniej po kablu USB?

To tak dużo? Widzisz tu jakieś BT, czy burze?

Ja bym nie kupił. To są lampy zbudowane w technologii za czasów której się mówiło, że T5 króluje i LEDy nigdy nie będą wystarczająco dobre, żeby dorównać.

Dobra więc będę robił lampę bo wydaje mi się że później można taką łatwo rozbudować o te systemy co FunWorld pisał czyli ściemnianie itp. Czy ktoś by mi mógł ułatwić życie i napisać np co będę potrzebował jakie mniej więcej diody z jakich firm najlepiej kupić etc. czyli tzw. lista zakupów :p Będę bardzo wdzięczny bo nie daje sobie rady z tym doborem wszystkich podzespołów. Polutować sobie to polutuje i poskładam jakoś do kupy ale z tematu doboru etc jestem kiepski co nawet moja żona mi to powiedziała bo siedze od tygodnia i tylko szukam w necie informacji i nic nie moge znaleść a jak już coś znajde to okazuje się że to nie może być i znów robie to od nowa :p


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma znaczenie DIY, czy fabryczna? Zastosowane diody są takie same w obu przypadkach. Jak ktoś ma kasę to kupuje Pacific Sun, Vertex, czy Maxspect. Jak nie ma, to kupuje to samo, ale składa sam i ma to obudowane nie tak ładnie, ale za to płaci mniej. Czemu filozofii tu szukasz?

Dlatego proszę cię pokaż nam swoje akwarium na lampie która sam zrobiles.

Jeżeli efekt będzie podobny do tych lamp firmowych to sam zlikwiduje maxpecta i zrobię sobie diy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to chyba ostatnie moje pytanie w tej dyskusji.

Uważasz, że lampa zbudowana na takich samych diodach jak Maxspect będzie miała inne osiągi niż firmowa?

Cichyppg - tu masz opisane dobre rozwiązanie z softem :

http://nano-reef.pl/topic/77673-6-kanalowy-sterownik-led-aqma-led-control-by-magu/

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ostatecznie polecacie ? bo już sam nie wiem czy robić czy poprostu kupić gotowca ? fakt faktem gotowiec wiele droższy niż DIY. Znalazłem lampe na allegro taką

http://allegro.pl/la...6405501167.html

Czy ona się nada ?? i czy się opłaca??

Wyglada nie najgorzej. Moim zdaniem za te pieniądze nie zbudujesz lepszej lampy.

Zagadka jest tylko dlaczego ma 2 gniazda zasilajace (może białe trzeba zasilać a 1 fazy a niebeiskie z drugiej) i jak się udąło: "...wentylatory chłodzące, jeden do kanału niebieskiego, dwa do białego", skoro diody są wymieszane, no ale czepiam się :-)

Zagadką jest też jej moc i w jaki zakresie świeci. Jakbyś budowął własną lampę to byś to wiedział i mógłbyś się czegoś nauczyć.

Ale jak nie chcesz eksperymentować to całkiem rozsądny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Bez komentarza,dyskutujcie sobie dalej,tzn gdybajcie.I zbudujcie w końcu ta super lampę tylko nie zapomnijcie się nią pochwalić na forum,moze wtedy uwierze.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na pytanie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to chyba ostatnie moje pytanie w tej dyskusji.

Nie wymiękaj ;-)

Uważasz, że lampa zbudowana na takich samych diodach jak Maxspect będzie miała inne osiągi niż firmowa?

Może mieć, jak się **** parę zagadnień, między innymi sposób zasilania tych LED. Dlatego prowadzę taką krucjatę na tym forum ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Nie będzie lepsza.Bo nie zrobisz takiej samej lampy jak maxpect,czy PS.

Zrobisz podobną ale nie taka sama, nie w technologi firmowej.I napewno nie znajdziesz identycznych zamienników na rynku.

I napewno nie za 300zl.Popytaj tych co robią lampy ,napisz do Tomasza on ci powie ile kosztuje lampaa diy,zrobiona z jajami.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam poprawną budowę z prawidłowym wykorzystaniem podzespołów. To chyba oczywiste.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam poprawną budowę z prawidłowym wykorzystaniem podzespołów. To chyba oczywiste.

Dżizes,zrob lampę pochwal się nią,i pogadamy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pokazcie no swoje akwarium na lampie diy?Inaczej nie ma sensu dyskutować.

Nie mam jeszcze własnego akwarium, dlatego nie wypowaiadm sie na temat jego prowadzenia. Czy to też znaczy, że nie znam się na lampach LED i nie mogę się wypowiadać?

Jak wreszcie założe akwarium i coś z tego wyjdzie fajnego, to się pochwalę (jak nie wyjdzie to też napiszę ku przestrodze P-)) Będę miał lampe LED DIY i to nie dlatego, że uważam że firmowe lampy są złe. Wręcz przeciwnie. I nie chodzi (do końca) o kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie lepsza.Bo nie zrobisz takiej samej lampy jak maxpect,czy PS.

Oczywiście, że nie zrobię takiej samej. Można zrobić zgodnie z ich specyfikacją używając tych samych części od tego samego producenta. Przecież oni udostępniają listę części, którą używają do budowy.

Nie rozumiem jednak dlaczego uważasz, że mają jakieś magiczne części w swoich lampach.

Którego LEDa z tej listy nie możesz kupić?

WtUPIHlA.png

Zasilanie MeanWell też można kupić. Drivery, soft i inne części elektroniczne dla korali nie mają znaczenia. To tylko interfejs dla człowieka i obudowa.

I napewno nie za 300zl

A kto pisał, że za 300zł? Napisałem, że kilka razy taniej. Na przykład 3 razy taniej.

Inaczej nie ma sensu dyskutować.

Tu się zgadzamy. Nie ma sensu dyskutować jeśli ktoś wierzy w magiczną moc firmowych rzeczy. sam takie używam (obecnie vertex), ale widzę ich wady i wiem, że ktoś zdolny może mieć dużo lepszą lampę za 10% ceny mojej. W swojej cenię bezpieczeństwo, zastosowane diody cree, wygodę czyszczenia, dodatkowe sloty na moduły (słono się za nie płaci niestety), zabezpieczenia w elektronice, obsługę z komputera bezprzewodowo, estetykę, dopracowane oprogramowanie, mnogość konfiguracji, obsługę klienta... Ale na pewno nie współczynnik cena/wydajność.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie zrobię takiej samej. Można zrobić zgodnie z ich specyfikacją używając tych samych części od tego samego producenta. Przecież oni udostępniają listę części, którą używają do budowy.

Nie rozumiem jednak dlaczego uważasz, że mają jakieś magiczne części w swoich lampach.

Którego LEDa z tej listy nie możesz kupić?

WtUPIHlA.png

Zasilanie MeanWell też można kupić. Drivery, soft i inne części elektroniczne dla korali nie mają znaczenia. To tylko interfejs dla człowieka i obudowa.

A kto pisał, że za 300zł? Napisałem, że kilka razy taniej. Na przykład 3 razy taniej.

Pogadamy jak zalozysz akwarium i zbudujesz lampę.

Póki co nie mamy o czym gawedzic,bo praktyki nid masz żadnej odnośnie oświetlenia dla korali.

Pzdr.

Mam maxpecta,mialem PS i nigdy u nikogo nie widzialem takiego samego efektu świecenia jak u siebie.

Ale ,zapewne tobie się uda skopiować ich technologie,i bedziesz miał 3razy tańsza lampkę niż ja.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadamy jak zalozysz akwarium i zbudujesz lampę.

O czym Ty do mnie kolego piszesz? Myślałem, że weekend się skończył.

Mam maxpecta,mialem PS i nigdy u nikogo nie widzialem takiego samego efektu świecenia jak u siebie.

Mogę Cię dotknąć...? Nigdy nie poznałem nikogo kto ma przecenioną lampę na diodach cree... A tak na serio... Dla mnie jak coś kupuję powyżej wartości to raczej troszkę powód do wstydu niż do dumy. I nie ważne, czy to samochód, telewizor, czy lampa do akwarium.

A co by tej głupiej dyskusji nie przedłużać, to dla autora tematu link z MAGICZNYMI diodami nie do zdobycia (używanymi przez zaczarowanego Maxspecta)

http://www.mouser.co.uk/new/cree/

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś mi pomoże czy dalej będziecie dyskutować na temat lampy maxpecta a diy ? na początku postu określiłem się że będę robił lampę led i tego się trzymam. Niestety nie stać mnie żeby wywalić 2tysie albo i więcej na lampę do zbiornika ~200l. I nie obchodzi mnie to że lampa robiona na podobieństwo będzie inaczej świecić jak ta oryginalna. Chce poprostu zrobić taką lampę by było dobrze dla korali i rybek w przyszłości. Mój sąsiad kupił taka lampę od gościa z Katowic tyle że do słodkowodnego i rozrasta mu się w oczach a ma akwarium holenderskie. Ja chce lampę która nie zaszkodzi życiu a zrobię ją sam w domu bo przynajmniej się czegoś nowego nauczę. Kilka lat temu jak kupowałem lampę do hodowli roślin LED to pisali i gadali że mnie po****** bo nie ma nic lepszego niż HPS. Bober6662 może i masz rację ja się nie znam ale nie tego ten post dotyczy czy jest różnica czy nie. I bez złości mi tutaj bo mam takie wrażenie że już tutaj nerwy wchodzą w grę. Mamy czwartek jutro jest piątek i weekend także na luzie bez nerwów


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawsza jest olimpiada.

Niż gdybanie z osobami które kompletują sprzęt i pomagaja innym w kompletowaniu, szkło.Bez więdzy a później też sami sobie będziecie pomagali.

Czołem,odkrywcy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Kamil, masz rację. Zdecydowałeś się już na jakiś kierunek? Odwzorowanie pasma firmówek na epistarze ciągle, czy coś nowego? możesz kupować z eBay, czy ma być z Polski?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.