Skocz do zawartości
morszczak

Potrzebuję pomocy - wylewa mi się sump przy wyłączeniu pompy

Rekomendowane odpowiedzi

no jak ma rure spustowa 6cm srednicy to pompa jest raczej odpowiedzialna.

Choc faktycznie moze byc problemem ze otworek za maly - to powinno byc widac doswiadczalnie po zatrzymaniu pompy, czy woda zalewa komore pompy. Ewentualnie nawiercic wiecej otworkow zapowietrzajacych.

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze dopiero teraz...skróciłem wysokość wylweki teraz jest 3 cm ponizej tafli i zrobiłem drugą dziurke tym razem od zewnetrznej strony .. po kilku próbach wychodzi na to ze dziura od spodu wcale mi nie pomagała tak dobrze jak ta teraz..teraz od razu zasysa się powietrze..mam nadzieję ze to koniec z zalewaniem chaty :(:(

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
morszczak :

akwarium - ok. 637l

(...)

i mam taki oto problem

(...)

Widze, ze problem juz rozwiazany,

ale swoja droga ... normalnie podziwiam :(

Robic tak duze akwa bez szczegolowego projektu i rozwiazania "na sucho" wszelkich problemow hydraulicznych.

Masz chlopie wiecej odwagi, niz Aleksander Wielki, Krol Artur, Zawisza Czarny i Robin Hood razem wzieci

:(


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst z Aleksandrem Wielkim jest dobry :-)

Ale oczywiscie, wszystkie rozwiazania powinny byc przemyslane przed przystapieniem do realizacji, od tego zalezy unikniecie wielu przykrych niespodzianek podczas prowadzenia zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki no co wy wczorajsi - typowy "syndrom SMK" :(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tak do końca..

wszystko było wyrysowane - akwa/sump - specjalny projekt - znajomych z ZooFokusa w Wawie tylko że posiadając doświadczenie z mojego poprzedniego zbiornika również i w tym przyjęłem, iż dziura zasysająca powietrze będzie wykonana od spodu rury czyli w stronę tafli wody - no i tak zrobiłem i nie wiem czemu ale nie zadziałoło - może zbyt blisko lutra wody ok. 2 cm. Teraz gdy jest na zewnątrznej stronie - mam tylko większy hałas ale i dobre zapowietrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
morszczak :

wszystko było wyrysowane

No i w tym byl blad.

Narysowac mozna wszystko co sie chce, ale zeby dzialalo trzeba obliczyc.

morszczak :

dziura zasysająca powietrze będzie wykonana od spodu rury czyli w stronę tafli wody - no i tak zrobiłem i nie wiem czemu ale nie zadziałoło - może zbyt blisko lutra wody ok. 2 cm.

Jezeli otowr byl NAD powierzchnia wody, to ZADZIALA W KAZDYM PRZYPADKU.

Otwor nie byl za blisko lustra wody, tylko byl ZA MALY. Powracajacy przez pompe prad wody byl na tyle szybki, ze zassysal w dol te troche powietrze dostajace sie przez ten otowr. Za maly otwor do zasysania powietrza w stosunku do srednicy rury. Dostawalo sie za malo powietrza, aby zapowietrzyc uklad.

morszczak :

Teraz gdy jest na zewnątrznej stronie - mam tylko większy hałas ale i dobre zapowietrzenie.

Wystarczylo zrobic wiekszy otwor tuz POD powierzchnia wody i mialbys i cisze i dobre zapowietrzenie przy obnizeniu sie poziomu wody o powiedzmy 0,5cm.

(zalezy jak gleboko pod powierzchnia wody zrobilbys ten otwor - ja bym zrobil tuz tuz pod powierzchnia)

EDIT:

jak masz czas i ochote, to popraw to.

Zlikwiduj te otowry NAD powierzchnia wody, i zrob minimalnie pod powierzchnia. W czasie normalej pracy woda nie bedzie pluskac, a gdy wylaczysz pompe tym otworem (o odpowiedniej srednicy) zassie powietrze.

Jezeli nie chcialbys robic zbyt duzego otowru, a nie zdarzyloby sie zapowietrzyc, to zrob drugi otwor, tez minimalnie POD powierzchnia wody.

(oczywiscie pod powierzchnia wody w przypadku wysokosci wody przy normalnej pracy pompy)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.