Skocz do zawartości
Koper

Deltec mce 600 strasznie głośny:(

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, kupiłem używany odpieniacz deltec mce600, problem w tym, że jest strasznie głośny, akwarium w pokoju na górze a w połowie schodów już słysze pienidełko, na noc musze wyłączyć, pompa to AB 2000AS 10W i wydaje mi sie że to właśnie ona jest powodem, jest może jakiś niedrogi zamennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij ja i włóż jeszcze raz. Ale tak zeby pompa nie dotykała ścianek. Ja tez zanim go uciszyłem musiałem trochę pokombinować. No chyba ze sam wirnik trze o cos ale watpię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy kubkiem a wężem do zasysania powietrza jest przegroda która dociska pompę, spróbuj ją docisnąć, być może poluzowała się pompa.

Edytowane przez kosciej72 (wyświetl historię edycji)

QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalej już mocowanie, wyjolem pompe w wiaderku chodzi dosc cicho, tzn. slychac jak pracuje ale nie jest źle ale w odpieniaczy tragedia, nawinolem teflon na zasys, dalem gumki po bokach, docisnilem dokladnie przegroda, jest troszeczkę lepiej, ale to nadal traktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy! już pomysłów nie mam na ten odpieniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pompie powinieneś mieć dwa czarne paski z gumy wsunięte w szczeliny pompy, też kiedyś miałem mce600 i brakowało właśnie tych pasków i chodził jak traktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa dwa paski od spodu, pompa na nich stoi, po bokach nie ma nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te odpieniacze do najcichszych nie należą delikatnie mówiąc. Pomyśl o zamianie na nowy model MCE-400 - pompa ma większą wydajność, kubek ma większą pojemność. Zamieniłem i jestem zadowolony.

Edytowane przez rafal.gorzow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koper kupił używane pienidło, podejrzewam że pompa do wymiany .

Miesiąc temu kupiłem nowy mce 600 i jestem zadowolony, poprzedni pracował u mnie przez 4 lata również kupiony na targowisku, różnica kolosalna


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl nad zmiana na nowy model mce 600 stary model jest duzo gorszy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pienidełko niedawno kupiłem w holandii za niewielkie pieniadze:) szukałem jakieś pompy, jednak nowa to ok 700zl:( znalazłem takie coś http://www.ebay.pl/itm/marine-source-Red-Devil-SP3-needle-wheel-rotor-pump-dedign-for-Protein-Skimmer-/271841160204?hash=item3f4afeec0c:g:HIQAAOSwpDdVMKNO, podobno pasuje do mce 600, ale niewiele o tych pompa jest opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim MC 500 mam pompę DCS 600, to taka sama konstrukcja pienideł więc też będzie pasować. Używam od 6 lat.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zwykły wężyk akwarystyczny (taki jak do napowietrzacza ) utnij kawałki wielkości tych szczelin co te gumki powinny być od pompy. Przetnij wszystkie wężyki wzdłuż z jednej strony, wciśnij połowę w te rowki od pompki i delikatnie i powoli wsun pompę do komory. Może się nie udać za pierwszym razem, ale jak się uda, to będzie cicho

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ja musiałem jednak pokombinować:) wyjąłem pompe i do wiadeka z wodą, gdy trzyłem w ręce cisza, przy dotknieciu dna buczenie nawet z gumkami, wychodzi na to że pompa wpada w drgania, włożyłem pompę ale owinołem ją fizeliną z trzech stron, od spodu i po bokach, narazie jest lepiej, nadal ją słychać ale dużo mniej, teraz głośniej słychać zasysanie powietrza, wiec musze tłumik założyć, jednak nie rozwiązało to problemu do końca, pompę nadal słychać (choć mniej) widze że nie unikne wymiany:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trza było sumpa zrobić,a nie wieszaka kupować.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.