Skocz do zawartości
Irek_Winnicki

Morskie oczko_100L a w szafce lump :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładne te zoaski. Może całą kostkę zrobisz w takim klimacie?


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat :)

Sam kiedyś myślałem, żeby postawić taką kostkę 20-30L tylko z samymi zoanthusami. Jednak gdy sobie przypomniałem, że jednak nie potrafię ich wszystkich przytrzymać przy życiu to darowałem sobie nerwów a im zdrowia ;)


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie czytałeś im Dostojewskiego i nie puszczałeś w tle Chopina :-), zobaczymy u mnie to narazie tylko patykiem po wodzie pisane plany, jeszcze wszystko się może zmienić ale fajnie by było mieć taki ogrodzik.


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzłeś mnie i aż wstyd się przyznać ale tak właśnie było jak piszesz ;(


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już z górki :D jak pojawiły się pierwsze korale to zaraz zacznie brakować miejsca tyle ich będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki jest plan :-) im szybciej zrobi się ciasno tym szybciej zmobilizuję się do większego zbiornika. Ciekaw jestem w ile czasu takie małe szczepki zarastają skały, kilka miesięcy?


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i będziesz musiał nazwę wątku zmienić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny sump nawet już jest, ale nie podłączony :-) poczekam aż wszystkie glony sobie zczezną i w ramach pierwszej podmiany włączę do obiegu kilka dodatkowych litrów


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co tydzień wymieniam 10l wody, do sumpa mi wchodzi jakieś 25l wody netto więc zrobiłem tak, że w jednym tygodniu zlałem 10l wody do wiaderka, wsadziłem tam nieużywany generator fal, żeby mi się woda nie zepsuła i tak poczekałem do kolejnego tygodnia :) Wtedy już miałem 20l żywej wody więc wszystko poszło gładko :D Teraz tak myślę, że wodę można zbierać przez dłuższy okres czasu tylko wtedy wsadził bym do wiaderka albo innego pojemnika, w którym bym przechowywał wodę, kawałek żywej skały :) Twój sump jest większy od mojego więc może pomyśl nad takim rozwiązaniem żeby nie zaburzyć za bardzo parametrów wody po dodaniu większej ilości świeżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, u mnie też pewnie będę podmieniał około 10l, mam dodatkową pompkę cyrkulacyjną, skałę mam poklejoną więc nie wrzucę nic do sumpa, ale w ratach rozłożyć jak najbardziej mogę dolewanie. W sumie dojdzie jakieś 50% wody. Dzięki.


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie Ci około pięciu podmianek, to może strasznie wydłużyć Ci czas odpalenia sumpa.

No a jak już zmienisz tytuł to nie będziemy z jednej paczki ;)


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam i tak masz większe, nawet bez sumpa :-). Zobaczę jak będzie z tym wodowaniem sumpa, może uda mi się po prostu wodę wziąć gotową od kogoś.


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoasy pootwierane ?

Kompletujesz powoli hydraulike ?


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Panie jakaś aktualizacja by się przydała ? :)

Edytowane przez Wasyl (wyświetl historię edycji)

Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No I żeby temat nie umarł to krótka aktualizacja. W zasadzie żadnych nowości dojrzewanie chyba dobiegło końca, ładny makroglonik którego zasadziłem 1 gałązkę teraz się rozrósł i postanowił sobie za cel zająć całe akwarium. Była też walka z aiptasią ale wrzątek jak narazie załatwił sprawę. Zoanthusy ładnie rosną od wczoraj wprowadziłem im do diety oczlik, i co dziwne gdy tylko pojawiło się mięso w wodzie ze skaly coś wylazlo, czarna gąsienica chyba jakaś odmiana ślimaka.

image.jpg

image.jpg

image upload no compression

Zoasy pootwierane ?

Kompletujesz powoli hydraulike ?

przepraszam że nie odpowiedziałem ale wyłączyła mi się obserwacja wątku. Hydrauliki jeszcze nie ma sump leży i kwiczy może w tym miesiącu się uda. Edytowane przez Irek_Winnicki (wyświetl historię edycji)

f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad dwa miesiące wyczekiwania, oglądania skały i wypatrywania życia. W końcu jednak się zdecydowałem na zakup. Do zbiornika najpierw trafiło duże wężowidło i kilka rodzajów ślimaków a kilka dni później pierwszy ukwiał Quadricolor. Nagle pojawili się też inni bywalcy. Wężowidła które kupiłem jakiś czas temu, małe i w kiepskiej kondycji wystawiły macki jak karmiłem duże. Dodatkowo pod skałą w nocy wypatrzyłem kraba, mam nadzieję że to jakiś mitrax. Zoanthusy zaczynają ładnie zajmować skały. Poniżej zdjęcia z wędrówki ukwiału.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

free upload image

Zapisz

Zapisz


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pierwsze ofiary są już na moim koncie. Wężowidło po kilku dniach znieruchomiało, kawałek kończyny odpadł a następnego dnia w tułowi pojawiła się dziura. Nieciekawie się zaczęło. Zrobiłem dużą podmianę wody, ale na szczęście ukwiał i zoanthusy dobrze się trzymają. Doszli też nowi lokatorzy i mały sumpik :D

Zapisz

Zapisz

Sump toczka w toczkę ściągnięty od Walkera_1 :-) dzięki serdecznie za cenne porady i pomoc przy realizacji.

Zapisz

Zapisz

post-27089-0-95662700-1478191362_thumb.jpg

Edytowane przez Irek_Winnicki (wyświetl historię edycji)

f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale niestety w dzień pojawia się brązowy piach, nie ma pęcherzy powietrza czy fioletowego odcienia, ale w nocy znika więc to chyba nie okrzemek. Świecę aqua illuminatiom prime i t5 2x24, chyba trzeba będzie ograniczyć światło w akwarium na jakiś czas. Pompy cyrkulacyjne mam dwie, Jebao RW 4 i małą Jebałkę do nano. Jutro będzie dzień testów, zobaczymy co w piachu piszczy


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Okrzemki pojawiają się właśnie w dzień a w nocy zanikają, kup absorber krzemianów.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranna zmiana, wczoraj zbiornik cały dzień zaciemniony, przedmuchany piach, dziś startujemy tylko na ledach i narazie czysto.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Zapisz

Zapisz


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i obsada zbliża się już powoli ku kompletowi, do Pterapagonów dołączyły dwa błazenki, które szybko zadomowiły się w Quadricolorze. Okrzemek trochę się uspokoił po kuracji z Aqua Connect Silicarbon 500 ml, świetlówka wymieniona, żywica też. Przydałoby się więcej robotników do odkrzemiania, ale poczekam na ładne babki w Murenie. Testy też w sklepie porobiłem, No3 po ograniczeniu fitoplanktonu spadło do 2, Po4 niewykrywalne.


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija rok od założenia zbiornika. Po dłuuugiej walce z aiptazją (na początku biały soczek, później krewetki), w końcu udało mi się odzyskać zbiornik dzięki Brzydalowi. Fantastyczna ryba, niestety narazie zrobiła swoje i czeka w sumpie na kolejny wysyp różyczek.

W każdym bądź razie zbiornik na nowo rusza dalej, niestety aiptazje skutecznie wyhamowały wzrost wszystkiego, więc skała nadal świeci pustkami. Do tego skoczyło PO4, więc rozpocząłem kurację Soplicą.

W skale żyje od początku jeden krab, nie wiem czy jest groźny (wygląda wrednie) a mój Percnon gibbesi, nagle ma jedno ramię mniej (albo problemy z wylinką albo wsadził łapę, gdzie nie powinien).

Ogólnie ryby żyją w zgodzie ze sobą nikt się nie awanturuje (tylko samiec Pteropagona przegania samicę), zmieniłem trochę ułożenie skał od początkowej wersji, dzięki temu zwierzaki zyskały więcej kryjówek i zrobiło się optycznie lżej.

 

aiptazja.jpg calosc.jpg sump.jpg wampir.jpg


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.