Skocz do zawartości
Hara

Mikołaja w tym roku nie będzie...

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast niego przyszedł listonosz i przyniósł rachunek za prąd... :(_o


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to aż tak źle ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hara

Wspolczuje!

Rok temu zaplacilem niezle wyrownanie i zwiekszono mi oplaty miesieczne. Dzieki temu moze w tym roku przyjdzie Mikolaj?

@Alex

Gdyby to chodzilo o 360 zl to bym nie zawracal rok temu glowy:D

Ty masz dobrze! Taka sume mozna jeszcze przed reszta rodziny jakos schowac.

I Mikolaj bylby.:(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex, pocieszę Cię, że to nawet nie jest połowa mojego rachunku :/


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to TV off, mikrofalowka i czajnik elektryczny off i wyjdzie polowa rachunku :-)

Z 400 litrow taki rachunek? Moze ktos podpial sie pod skrzynke, albo cus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to nie za miesiąc na szczęście :/

Ale mikrofali już nie włączam ;-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikrofala itp to male piwo. ja sobie ostatnio z ciekawosci podlaczylem licznik zuzycia w gniazdo z kompem. efekt ? komp ciagnie na luzie, kiedy tylko np osiol chodzi spokojnie 200 wat, kiedy jednak karta grafiki dostaje w d.. w czasie pykania w takiego dooma czy farcry zuzycie wzrasta do 350 wat. podsumujac (komp chodzi u mnie 24 na dobe) to komputer zre na dobe tyle samo energii co moje akwarium :Dtelewizor, lampy lodowy i inne mikrofale to przy tym pryszcz


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot co u mnie przez 6 miechów 275 zł i cos tam wyr. 450 zeta:D:D:D instalujcie 3 * 150 wat a stwierdzicie jak by cosik na lewo buhahaha ktos zainstalował... POTRZEBNY ELEKTRYK PILNE !!!!!!!!!!!!!!! DAM KORALE......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wydałem fajny odpieniacz na rachunki... :(

a co do prądu to ciekawe czy może się cos u Was w domu dziać bez tego medium...ja nawet nie mam jak zrobić herbaty gdy prądu brak, na szczęście idzie jeszcze się ogrzać, ale ciepłej wody też nie będzie. Katastrofa Panie, katastrofa


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

ja czasami dla sportu patrze na naklejke na zasilaczu kompa i tv :(, i wychodzi mi , ze te 2 rzeczy siorbia wiecaj jak moj baniak:).

a tak naprawde to firma siorbie tyle , ze baniak przy niej to pikus. ale tak jak i was przyziemiaja mnie niedoplaty polroczne:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile śrdnio na rok wam baniaki prądu zuzywają ?? :(


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hara - wywal rachunki, przecież listonsze strajkują nie ?? pewnie przyszedł jakiś przebieraniec - a ty skocz na poczte po odszkodowanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

nie liczylem nigdy dokladnie ale w skali roku, mam nadzieje , ze zamyka sie w 1300 zl.

Mam fajne nadzieje:)- ale jak policze inne wydatki zwiazane z tym bajecznym hobby to i tak cieplej mi sie robi

Ps. ostatnio znalazlem sposob na wydatki do akwa, zabierac zone- tak dokladnie :(, w sklepie daje jej szanse wybrac cos samej, oczywiscie pod kontrola:), wtedy siedzi przed baniakiem obserwuje swojego pupila i nie placze nastepnym razem przy placeniu rachunkow:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

z ciekawosci podlaczylem licznik zuzycia

Chyba zrobie to samo.

Tyle tylko, ze pod licznik podepne kompa, terra i akwa.

Ile moje "rozrywki" kosztuja w stosunku do calosci zuzycia.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ... lepiej zyc w nieswiadomosci chyba :( a juz na pewno nie pokazuj wyniku malzonce :haha

moge Ci powiedziec... tak liczac pi razy oko, to akwa i terra i komp razem o ile masz energooszczedne zarowki itp robia jakies 75% zuzycia w gore


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam ... zawsze mozna argumentowac, ze przy osmozie woda leci tak wolno, ze licznik nawet nie drgnie.

(tez tej osmozie w kuchni, dzieki zbiornikowi buforowemu woda na zupe jest za darmo, tzn. bez oplat do wodociagow)

I koszysci rownaja ew. straty :(


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie z malym baniaczkiem,komp wlaczony tak z 5-7 h dziennie tv ok 4 h na dzien-mala glownie oglada.i rachunki srednio 180 zl co 2 miesiace.przy poprzednim akwa holendrze 270l i 2x hqi po 70 w rachunki byly jakies 220-230 zl.takze teraz moja lepsza polowka jest zadowolona ze oszczedne hobby.tylko nie mowie jej o pozostalych wydatkach:D:D:D

a i teraz sadze ze bedzie ciut mniej bo wymienilem pompe obiegowa oraz odpieniacz..i na szczescie nie mam wyrownan tylko przychodzi facet z energetyki i wystawia fakturke za aktualne -bierzace zuzycie pradu.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku lat 3mam sie na tym samym poziomie, statysycznie lekko ponizej 400 zl, po wymianie slodkiego na morskie, musialem wyrzucic serwer z domu i dalej jest ponizej 400 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.