Skocz do zawartości
Marius

Gdzie dac komin z WAVE BOX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach WAVE BOX i teraz pytanie co z koninem gdzie bylo by dla niego najlepsza miejsce w baniaku ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po środku, tam są najmniejsze wachania poziomu wody


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin zewnetrzny moze byc na cala szybe. Wszystko zalezy od projektanta. :(

I jesli da sie odpowiedni grzebien to mozna spokojnie miec WaveBoxa w akwa.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Najlepiej działa to tak jak na tym krótkim filmie,widziałem też taki box w akwarium z kominem na bocznej szybie i tez działało,ale nie tak mocno.

www.korallenriff.de/28interzoo/TunzeBox.mpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wyglada komin zewnetrzny na cala szybe ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komin w rogu i wavebox działa bez problemu. Ale żeby nie chlupotało to najlepiej mieć komin pośrodku.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawel2000 :

Ja mam komin w rogu i wavebox działa bez problemu. Ale żeby nie chlupotało to najlepiej mieć komin pośrodku.

No własnie, komin w rogu, a czy nie masz problemu z poziomem wody w filtrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marius :

Tylko jak wyglada komin zewnetrzny na cala szybe ?

Jedna boczna szyba jest 5-7cm nizsza od pozostalych szyb, a komin jest doklejony obok. Podobno nie jest narazona szyba boczna na pekniecia tak jak jest to przy kominie zewnetrznym na 1/3 (albo podobna szerokosc) szerokosci akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem idee komina zewnetrznego na 1/3 dlugosci szyby,

ale szyba (obojetnie, boczna czy tylna) na calej dlugosci musi miecj jednakowa wysokosc.

Inaczej powstanie tzw. efekt karbu i w miejscu zmiany wysokosci szyby (a co za tym idzie - jej sztywnosci) pojawia sie skupisko naprezen i jezeli szyba bedzie miala peknac to peknie wlasnie w tym miejscu.

I nie ma znaczenia, czy do szyby dokleimy "nadstawke" czy wytniemy kawalek szyby.

Szyba "wzmocniona" doklejonym kawalkiem szkla, ktory to kawalek NIE JEST na calej dlugosci szyby de facto bedzie slabsza.

@Lukasz, nie za bardzo wiem co miales na mysli, ale projektujac cos pamietaj o tym co napisalem powyzej.

(moze troche pozniej robie odrecznie jakis szkic, i wrzuce rysunek jak to wyglada z punktu widzenia wytrzymalosci konstrukcji)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.