Skocz do zawartości
vash

Cyrkulacja????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko jaka byscie sugerowali cyrkulacje w l/h w 30 litrowym akwa. I ci sadzicie o soli Tropic Marin Pro Reef czy ktos z niej korzystal???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

co do soli to polecam (sam jej uzywam i wielu innych forumowiczow) i na samych tylko tygodniowych podmianach utrzymuje bezproblemowo Ca i Mg na odpowiednim poziomie (ok 100l w obiegu - 2 LPSy, sporo miekich, glony wapienne rosna jak szalone)

Co do cyrkulacji mysle ze 2x circulator 350 aqaela powinienen jak sie dobrze ustawi wystarczyc a i tak zrobi niezla pralke w takim malenstwie

update: pytanie jeszcze co chcesz trzymac w takim malenstwie ??

okresl sie dokladniej bo to zalezy czy potrzebujesz bardzo mocny prad wody czy slabszy :(


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie baniaczek jest tylko w mojej glowie jako wstepne plany wiec zyjatek jeszcze do konca nie przemyslalem ale raczej nie planuje zadnych twardych korali a to chyba one najlepszej cyrkulacji wymagaja!

Podstawowym problemem w moim baniaczku bedzie to ze chce utrzymac tylko naturalna filtracje bez zadnego mechanicznego filtra czy odpieniacza tylko cyrkulacja skala no i podmiany wody dosyc czest i regularnewiec na starcie to bedzie tylko zywy piasek i zywa skala i zobaczymy co sie bedzie dzialo potem jak bedzie ok to jakas ekipa czyszczaca ale to wszystko moze jeszcze sie zmieniac! :(

I oczywiscie wszelkie podpowiedzi i sugestie mile widziane a nawet porzadane!!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jakie oswietlenie planujesz i jakie bedzie mialo to wymiary :(

jak bedziesz dawal kleic to dopasuj jakos wymiary do swietlowek (w takim malenstwie to chyba najlepiej PC 10KK/Aktynika :()

Czytam ze planujesz bez odpieniacza wiec rybki wypadaja (najwyzej jakas mala babka) co do ekipy czyszczacej to chyba max 2 slimaki i jakis krabik (wezowidla same pewnie ze skala przyjda)

No i filtracja na samej skale (30l to bedzie po dodaniu skaly jakies 15-20l wody) - malutko cieszko utrzymac parametry w normie, moze zwiekszyc litraz do 60l standartowego akwarium ? wtedy nawet fajnie swietlowki pasuja (3x T5 24W pasuja do standartowego 60x30x35)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary 40x25x30 cm tak sobie planuje a oswietlenie to chcialem wykombinowac cos w stylu tego co jest tu na nano-reef na pierwszej stronie tylko moze nie za taka kase ale jeszcze sie zobaczy dlugosc lampy by miala 60 cm dal bym tam swietlowki T5 2X 24 wat jedna niebieska i druga dzienna! Jezeli chodzi o wymiary samego baniaka i ilosc skaly i piasku to staram sie odtworzyc konkretne warunki o ktorych gdzies kiedys przeczytalem i dzialalo (nazwijmy to malym eksperymentem ;P)! Najwiekszy problem mam w tej chwili wlasnie z oswietleniem bo jakos nie moge znalesc takiego sprzetu jak w.w lampa za nizsza cene ale jak nie znajde to nie bede sobie zalowal i wezme co jest!!

Przy okazji pytanie: czy takie oswietlenie wystarczy zeby utrzymac temp w baniaku czy moze bedzie zamocne i bedzie trzeba chlodzic no i co w nocy czy temp nie spadnie zabrtdzo bez swiatla w koncu to tylko 30l wiec szybko sie moze wychlodzic dopiero sie przeprowadzilem i nie wiem jak w mieszkaniu jest z temp przez caly rok narazie ok ale jak bedzie latem czy jak ogrzewanie wylacza to nie mam pojecia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o grzaleczke, to musisz ja miec.

Co do chlodzenia T5 to przydal by sie wiatraczek 80mm pomiedzy nimi zasilany przez zwykly zasilacz, tylko mozesz nie podawac mu 12V tylko 9V, bedzie wtedy mniej slyszalny. Jednak parowanie wtedy bedzie wieksze.

Swietlowki 24W beda Tobie wystawac ze zbiornika po 7 cm z kazdej strony, czyli w sumie z oprawkami, jakies 17cm bedzie poza akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

Swietlowki 24W beda Tobie wystawac ze zbiornika po 7 cm z kazdej strony, czyli w sumie z oprawkami, jakies 17cm bedzie poza akwarium.

i dlatego proponuje standart 60l (60x30x35) :( bo w takim mieszcza sie cale T5 24 W z oprawkami i troche luzu zostaje a i troszke wiecej wody wiec i stabilnijsze bedzie :(


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vash, mam właśnie podobne akwarium (40x25x25)

Oświetlam lampą Atmana na PC 18W (aktynika+10000 K)

Cyrkulacja to 2 pompki Atman 300l/h i 600 l/h + kaskada AquaClear 150. Chłodzenie okazało się niepotrzebne.

Skały jest ok. 5 kg, obsada oprócz korali to 1 Lysmata amboinensis, 1 pustelnik, 1 turbo, 1 peppermint goby i krabik ukwiałowy.

Akwarium działa gdzieś od sierpnia.

Jeśli byłbyś zainteresowany, lampa będzie do sprzedania na początku stycznia (zmieniam akwa na nieco większe :(


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy to zle ze beda wystawac za zbiornik troche swiatla z boku czyba nie zaszkodzi a t5 raczej chyba duzo energi nie ciagna wiec straty raczej minimalne na energi. a co do lampy to dzieki wielkie ale chce to akwa teraz wystartowac bo mam troche czasu wolnego zeby poszukac co mi potrzebne po miescie a w styczniu to juz czas na sesje i pewnie bede nazekal na brak czasu :( ale dzieki za propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze troche wygladac jak lampa z akwarium a nie akwa z lampa.:(

Te kilkanascie litrow ogrzeje sie i wyziebi o kilka stopni w ciagu godziny. Bez dokladnego sterowania temperatura ciezko bedzie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.