Skocz do zawartości
Cichyppg

Czy to jest dino ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie pokazał się taki nalot. Myślę że jest to dino ale nie jestem w 100% pewien. Nalot narazie jest tylko 3 miejscach ale i tak chce juz z tym walczyc

post-27202-0-75693700-1472475448_thumb.jpg


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie mi się tego pokazało i chce to już zwalczyć. Dlatego pytałem a nie mam mikroskopu by to sprawdzić w powiększeniu. Dzięki za odpowiedz


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak czy siak - odessaj :)

dino raczej przypomina brązowe gluty z bąblami powietrza w środku - wygoogluj i porównaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki drobny pyłek nie ma babli ani nic. Co prawda okrzemkow wogole nie brałem pod uwagę. Dzisiaj to oddessam nie wiem tylko czy dołożyć coś światła aktualnie mam 160W w ledach. Wiem ze okrzemki kiedyś wyganialem światłem ale nie wiem czy w morszczyznie tak samo to zadziala

tak czy siak - odessaj :)

dino raczej przypomina brązowe gluty z bąblami powietrza w środku - wygoogluj i porównaj

Czy mogę podać bakterie ? Czy tylko zaszkodze ?


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakteriami myślę że nie zaszkodzisz ja leję co tydzień cały czas od początku akwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xendruu tam nie ma dino moim zdaniem

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co twoim zdaniem to jest ? cyjano widać odrazu , bable fioletowe , a te brązowe nie bąbluje , dodam ze po zmianie soli sie zaczeło . leje bakterie , podmiana z odsysaniem co tydzień i mniej jedzenia dla rybek . teraz jeszcze cyrulacje poprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co twoim zdaniem to jest ? cyjano widać odrazu , bable fioletowe , a te brązowe nie bąbluje , dodam ze po zmianie soli sie zaczeło . leje bakterie , podmiana z odsysaniem co tydzień i mniej jedzenia dla rybek . teraz jeszcze cyrulacje poprawie

Tylko nie mów że po zmianie soli na sól pewnej polskiej firmy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

A jakie bakterie? Ja od jakiegos czasu leje pro bio s i zauwazylem, ze cos podobnego mi sie robi miejscami, tylko w duzo mniejszej ilosci. Kolor pasuje idealnie, nie babluje.

I zastanawiam sie, czy to przypadkiem nie od bakteri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywałem af sea salt a zmieniłem na af reef salt , wcześniej nie używałem bakterii przez pół roku może z 2 biodigest, . woda z ro miała z 0,19 i było oki. teraz kupiłem ta lepszą sól , wode ro już 000ppm. podmiany reguralnie , i narazie cyjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xEndriu - temat wałkowany masę razy - jak nie stosujesz metody podanej przez Konrada - naturalnej - to nie rób scen i podaj chemicleana bo to co jest u Ciebie to już jest mega problem i nie bój się stosować tylko zastosuj się dokładnie do wytycznych producenta z jedną uwagą - nie trzeba zmieniać wody po 48 h można nawet po 72 lub 96.

p.s.

jako że masz nie wielki zbiornik i powiedzmy koszty będą nie duże możesz zastosować Colombo Mycosidol a tam to już spokojnie czekasz do kolejnej podmiany

p.s. 2

i kolejny wątek przypadek ...

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

uzywałem af sea salt a zmieniłem na af reef salt , wcześniej nie używałem bakterii przez pół roku może z 2 biodigest, . woda z ro miała z 0,19 i było oki. teraz kupiłem ta lepszą sól , wode ro już 000ppm. podmiany reguralnie , i narazie cyjano

U mnie wszelkie plagi (okrzemki, następnie dino, cyjano) zaczęły się od zmiany soli z IO na.... zgadniesz jaką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej bez chemi sie nie obejdzie ,

U mnie wszelkie plagi (okrzemki, następnie dino, cyjano) zaczęły się od zmiany soli z IO na.... zgadniesz jaką?

af rs ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no raczej bez chemi sie nie obejdzie ,

af rs ? :)

A owszem. Potraciłem trochę korali, kasę na chemię i mnóstwo czasu. Wniosek- nigdy więcej w życiu. Nawet za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tą zwykłą nie miałem problemu s statmrym akwarium . sps słabo rosły Al cos tam rosły :) jeszcze mam 21kg:)

Zima idzie. Na chodnik przed domem będziesz miał w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę walczę i nie mogę z tym wygrać. Okrzemkow pokazało się jeszcze więcej. Woda po ro tds 000. Używam phoseguard bo ponoć pochłania krzemiany. Wodę podmienić co tydzień 40l. Używam soli aquaforest sea Salt. Na piasku robią się już takie gluty. Leje bakterie z microbe lift. Ci jeszcze mogę zrobić żeby się ich pozbyć ?

post-27202-0-55051800-1472998689_thumb.jpg

post-27202-0-06507400-1472998714_thumb.jpg


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Moim pierwszym zniorniku 240l wystartowałem na IO po 4 miesiącach postanowiłem przesiąść się na KZ był to Kwiecień , po zmianie wyskoczyło mi Dino ale tylko na skale , walczyłem przez ponad miesiąc z tym badziewiem , odsysałem , na noc podawałem kilka kropel wody utlenionej , znikło pewnego dnia i od tej pory nie wróciło . Kolejne przesiadki na inne sole czyli był KZ , Tunze , FM , AF RS , AF Probiotic nie wywołały żadnej plagi ani wysypu . Obecnie mam dwa zbiorniki , jeden z piaskiem drugi bez piasku . Dziś kolega podczas wizyty pytał czy czyszczę dno w zbiorniku bez piasku , brak glonów , okrzemków . Czasami jak zacznę nagle więcej karmić wyskoczy gdzieś ognisko cyjano . Ostatnio jedyne co zrobiłem to zacząłem płukać mrożonkę poranną , zwiększyłem AF Build , po 3 dniach znikło .

Taka ciekawostka z mojego doświadczenia .

Uważam że gdyby sól AF była źródłem to każdy używający jej miałby problem co podmianę a tak nie jest . Z moich obserwacji wynika że plaga pojawia się w chwili każdej zmiany w zbiorniku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsysaj piasek. Warstwe z tym syfem. Do miski, wiadra czy co tam masz. Pozniej pozadnie wymieszaj i zlej wode z tym syfem.

Najlepiej podczas podmianki. Na poczatku odessac. Nalac wody z podmianki, wyplukac, nalac znowu wody z podmianki, wyplukac, odcedzic.

Potem zalej troche h2o2. Ja robilem w nieduzej misce i nalewalem na tyle aby przykryc piasek, cieniutka warstwa. Tylko tyle, zeby bylo widac, ze cos tam tej wody jest.

Wymieszac, odstawic na pare minut. Zlac h202 i do baniaka.

Po 2 podmianach z takim odessaniem i saszetce phosguardu dino u mnie ustapilo w calosci.

Przyczyna byla fabryczna zywica, ktora nie byla nabita w kubku do pelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje teraz właśnie sposób z H2O2. Tylko ze ja daje 5ml ma 100l do solniczki w sumie daje 10ml bo mam 200l. Chce tak robić 10 dni chyba ze ustąpi prędzej. Zobaczymy bo juz nie mam sił na to. Problem znikł na kilka dni po czym tak obsypalo ze masakra...


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.