Skocz do zawartości
gnom

AF Component Strong zamiana na Trace Elements FM

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w wyjasnieniu jaka grupa produktow od FM bedzie zamiennikiem produktow od AF. FM ma rozne te preparaty nazwane jako balling light, balling classic, trace elements. Do tego jeszcze podzial na trace elements 1,2,3, metallic, metabolic, trace b itd. Bylbym wdzieczny za informacje z jakims graficznym odnosnikiem do produktow FM ktore zastapia strongi AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część,ja strongi AF,zastapilem tymi od FM http://erybka.pl/product-pol-276-Fauna-Marin-Ultra-Trace-3x250ml.html

a ktore buteleczki mieszlaes z balinkiem . Kh , mg+ca , sbs .

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest opisane na stronie FM w jakich ilościach do jakich płynów tylko ballling FM jest robiony inaczej niż klasyczny czy ten AF więc trzeba sobie przeliczyć dawkę


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodz o dawki tylko konkretnie o produkty. Ktore dolewamy do podstawowych prochow mg+ca, kh buf, sbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktore buteleczki mieszlaes z balinkiem . Kh , mg+ca , sbs .

Do sbs nie lalem żadnej butelki,

Do CA lalem 1i2

Do Kh 3.

Z tym że ja ballinga light rozrabiam zawsze w proporcjach jak zwykłego ballinga.Nie robię roztworów według zaleceń FM sa ona zbyt stężone i w przypadku awarii moga narobic sporo złego.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji FM masz napisane ile lac.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodz o dawki tylko konkretnie o produkty. Ktore dolewamy do podstawowych prochow mg+ca, kh buf, sbs

ale tam jest też napisane dokładnie które i ile do których


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Color Complex nie podajesz do płynów do ballinga tylko normalnie po podmianie jako uzupełnienie - nie każdy stosuje ballinga.

Inne produkty to to samo tylko nazwy inne - poczytaj co mają w sobie i do czego są - Trace wszystkie też mają napis Balling Light tylko z boku ...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to Niemcy wymyslili kiepsko... zero przejrzystosci w rozrabianiu. Pokrecone rozpuszczanie w duzych baniakach jak akurat potrzebuje zeby bylo jak w AF. Ani wygodne ani praktyczne dla mnie zabawa z karnistrami 5L bo juz nie mam gdzie ich chowac. Do tego konsumpcja i ilosc podawania tez wzieta z czapki. I chyba zle rozumiem, bo te proszko podstawowr z FM sa jakos inaczej stezone ? 2kg na 5L ?

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stosuję wg standardowych dawek bo już lepiej nie da się napisać tego co napisał bober cyt. "sa ona zbyt stężone i w przypadku awarii moga narobic sporo złego".

Rozrabiam Ca 147g / 2l RO dwuwodnego lub bezwodnego 111g /2l RO do tego daje 1,8ml Trace Elements 1 i 2 bo:

FM nakazuje dawać 25ml do 2kg Ca dwuwodnego więc 25ml : 2000g x 147g = 1,8375ml

Kh natomiast rozrabiam 168g /2l RO i daję 8,4ml bo:

FM nakazuje dawać 25ml do 500g Nahco3 więc 25ml : 500g x 168g = 8,4ml

SBS w ballingu light FM się nie podaje, ba powiem więcej - firma zaprzestała produkcji soli bez soli. Dostałem info od FM, gdy spytałem gdzie mogę kupić ich SBS, że ich laboratorium wykazało, iż jest to zbędne przy dawaniu Trace elements i podmiankach 10%. Zresztą znany wszystkim Pan Krzysztof K. też nie podaje SBS i ma akwarium wykozaczone w kosmos :D

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Teraz lepiej. Tylko czy dalej mowa o proszkach FM czy moga byc to inne proszki np. AF sypane wedlug ich instrukcji a strongi w proporcjach napisanych przez Ciebie. Bo teraz pzynajmniej mam wyliczone dozowanie ballinga, a wole uniknac pomylki z wykorzystaniem innych strongow. Ja oczywiscie przeliczam wszystko na 1L RO bo mam male pojemniki na ballinga (3L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AF masz tylko myk taki, że jak to napisał mi Sewer oni mają proszki do Ca bezwodne. Więc 111g AF = 147g FM. Musisz kolejną wyliczankę zrobić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam wyliczankę - po prostu jest dwuwodny :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak dawałem Ca od AF to 111g traktowałem jako 147 i heja ;)

edit:

w sesne dawałem 111g a trace elemetns jak na 147g

Ale sbs w standardowym ballinga mozna Stosować,al według dawek jak w starym ballinga.Tzn standardowym.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zresztą znany wszystkim Pan Krzysztof K. też nie podaje SBS i ma akwarium wykozaczone w kosmos :D

Przy reaktorze wapnia nie trzeba stosować sbs:))

Chyba ze coś się zmieniło i Pan Tryc jest znowu na "ballingu":)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FM ma strongi do swojego ballinga a AF strongi do swojego ballinga i trzeba sie tego trzymac a nie robic mixy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy reaktorze wapnia nie trzeba stosować sbs:))

Chyba ze coś się zmieniło i Pan Tryc jest znowu na "ballingu":)

Deborka ale Pan Krzysiek nie jedzie na reaktorze :p

Poza tym gdzieś tam usłyszałem, że Ty bardziej byłaś zadowolona z gotowych roztworów niż z reaktora który o ile się nie mylę hulał w szczepkowym ?

W gotowych płynach AF jest sbs ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Deborka ale Pan Krzysiek nie jedzie na reaktorze :p

Poza tym gdzieś tam usłyszałem, że Ty bardziej byłaś zadowolona z gotowych roztworów niż z reaktora który o ile się nie mylę hulał w szczepkowym ?

W gotowych płynach AF jest sbs ?

Dlatego napisałam, że może się coś zmieniło bo jak ze mną rozmawiał jakiś czas temu to mówił, że przeszedł na reaktor:)

Ale Wy pewnie bardziej na bieżąco jesteście:)

W gotowych płynach AF jest SBS - bo to jest oryginalna metoda Pana Ballinga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio rozmawialem z Krzyśkiem to do malego zbiornika do 300 litrow polecal mi Ballinga.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1, a to jakas zasada co do producentow proszkow i strongow ?

A gdybym stosowal proszki CZDA to co mi pozostaje ? Sporo ludzi tak miesza z roznych wzgledow. Miedzy innymi napisalem temat bo jestem ciekawy czy ktos konkretnie takie polaczenie robi, jesli nie to dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weźmiesz proszki czda ze Stanlabu to musisz je rozrobić jak zakłada producent "strongów" bo FM swoje proporcje - jak je zmienisz na oryginał to musisz przeliczyć dodatki jak zrobisz AF to też musisz zrobić wg ich koncepcji bo wagowo to nie jest dokładnie to co oryginał choć jak kiedyś pisał tester te gramy to żadna różnica


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gnom zasada taka ze FM ma swoja kombinacje ballinga ktora nijak sie ma do oryginalnego ballinga i proszkow czda, balling z AF juz jest bardziej zblizony do oryginalu.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.