Skocz do zawartości
martinnew

jak umieszczac zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

zrobilem zdjecia moich "pieknych" i tlustych wieloszczetow :no i chcialem sie pochwalic, ale jak moge w poscie umiescic zdjecia?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:no no to nici ze zdjec, szkoda, nie mam konta na zadnym serwerze.....a takie sa ladne i wypasione te wieloszczety, a do tego parka:D moze to :love ?

pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Waldku, ja je zrobilem w akwarium. Nawet nie chce ich wyciagnac, uwazam, ze robia dobra robote czyszczac podloze i wyjadajac resztki pokarmu itp. A patent: moze rurka, zaklejona na stale z jednej strony, z nakretka z drugiej strony, na nakretce 1 do 2 niewielkich dziurek i kawalek krewetki w srodku. Przy jakims szczesciu wejda tam szukajac pozywienia i juz nie wyjda. Sprobowac zawsze mozna :no


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooooo a to mnie zaskoczyłeś :) Wszyscy trąbią że wieloszczet - BE, że bandyta i niszczyciel a Ty je sobie trzymasz niczym pogotowie sanitarne :no Jestem zaskoczony. Faktycznie nie robią szkód? Mam wrażenie że walka z nimi to jak walka z wiatrakami - one i tak się odrodzą w dużym zbiorniku :) nie sposób wszystkich wyłapać. Może naturalnie jest rególowana ich populacja i nie ma co się bać. No może te większe - tych bym się obawiał ale tylko na zasadzie dużego pająka na ścianie :) ale w zbiorniku to nie mam zielongo pojęcia co on może nawywijać duży a co mały. Na tą chwilę widuje je jak gryzą glony wystawiając się do połowy z niezliczonej ilości miejsc w skale. Na tą chwilę jeszcze nic nie upolowałem bo i polowanie było tylko raz :) taki ze mnie myśliwy. Lubię wszystko co żyje i szczęśliwy jestem że nie musiałem wywalać jakiegoś kraba czy czegokolwiek innego co przyjechało na skale. Nie mniej strach o inne "ciekawsze/cenniejsze/bardziej pożądane' zwieżęta powoduje że 'nabieram' chęci na polowania ale może bez potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie powiem, ze sie ich nie balem, juz jakies 2 m-ce temu zaobserwowalem jednego, jak wychylal sie spod skaly, ale jak sie tylko zblizylem do akwa to natychmiast sie schowal, taki bojazliwy :) od poczatku zbiornika nic mi nie zginelo, nie umarlo, nic nie zostalo uszkodzone, zatem pozwalam im zyc i nawet nie mysle o polowaniu, zaden ze mnie mysliwy :no wczoraj wychylily sie dwa na raz, ale przestraszyly sie slimaka i znow sie schowaly :) poczytalem nano-reef.com i wyszlo, ze raczej przewaza tam opinia, iz takie wieloszczety nie sa szkodliwe (lub nie musza byc) i nie ma sensu ich wylawiac, natomiast jesli populacja sie niebezpiecznie zwiekszy, to mozna je przetrzebic taka pulapka jaka opisalem; korzystam zatem z opinii wyrazonych przez akwarystow w USA, jest ich kilkaset razy wiecej niz Nas w Polsce i ich doswiadczenie jest dla mnie miarodajne; choc nigdy nie mow nigdy-jak zobacze pierwsze oznaki uszkodzenia na pachyclavularii, ktora jest na skalce, pod ktora zyja wieloszczety to natychmiast bede polowal 8)


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podesle je dzis popoludniu - jak mi moja 3 miesieczna coreczka pozwoli :)

jak nie pozwoli to wieczorkiem :no

z gory wielkie dzieki


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie moge umiescic zdjec w galerii nano-reef, a oprocz wieloszczetow wyslanych Waldkowi, mam 2 bardzo ladne zdjec slimakow, nassariusa i strombusa :no sa jakies problemy czy ja jestem tak beznadziejny?


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila bylo karmienie, rzucilem obok "jaskini" moich bestii-wieloszczetow pare kawalkow glonow w platkach.....wychylily sie, najpierw niesmialo, potem odwazniej, doszly do platkow i.....zabraly sie do konsumpcji :no

a zeby bylo zabawnie, wlasnie w tej chwili padla mi cyfrowka:D niech zyja baterie, niech zyja!!!!


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwariowales, uzywasz baterii w cyfrze? tylko akumulatory....

a co jest nie tak z galeria nano-reef?

martinnew, jakie masz podloze? jak sie sprawuje strombus (piekne zwierze)?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldku - dziekuje bardzo, uklony dla Ciebie ;)

zdjecia byly robione w aktynice, dlatego tak wygladaja jak wygladaja;

Marx-przepraszam za te baterie, oczywiscie sa akumulatorki GP, ale i tak padly :no

galeria nano: sam nie wiem, nie chce mi wgrac zdjecia, na konkurs wgralo, a robie to samo co wtedy, po komunikacie wnioskuje, ze odmawia mi dostepu na serwer um-um:(

na zdjeciu jest nassarius, takze super slimaczek, mam takie 3, wygladaja zajefajnie kiedy zakopuja sie w piasku lub z niego wychodza na zarelko:D

strombusy mam 2, w necie znalazlem informacje, ze sa nawet lepsze od ogorkow we wzruszaniu piasku i.....to jestchyba prawda;) na pewno co do jednego z nich, caly dzien wedruje po piasku, wzrusza go, czysci, zjada resztki ta swoja rurka gebowa ;), drugi od czasu do czasu lazi po szybie i po skalkach, ale ostatnio rzadko, bo kiedys to caly czas spedzal na szybie - odmieniec jakis chyba :D

podloze - ok 5 cm piasku koralowego (o ile nie oszukal mnie sprzedawca), mysle, ze wyglada to ladnie i naturalnie, mnostwo w nim zycia, jakis robaczkow, jakis "glizd", a na piasku dziwne stworki, o dlugosci ok 1-2 mm, z wygladu jak krewetki tzn taki korpus, ciagle cos kopia i pzenosza drobinki piasku - zabawne zwierzaki :)

i ostatnia rzecz: i nassariusy i strombusy to slimaki typowo piaskowe; pierwszy zakopuje sie w piasku i wystaje mu tylko pionowa rurka, drugi ciagle chodzi po piasku, dlatego je kupilem, oczywiscie do akwa bez podloza tez sie nadaja, ale po co meczyc zwierzaki? przymierzam sie jeszcze do zakupu ze 2 nassariusow (preferowana "dawka" to 1 slimak na 5-10 litrow), ze strombusami dam sobie juz spokoj-1 slimak potrzebuje do zerowania ok 1-1,5 stopy kwadratowej (tzn 30/30cm otwartego piasku)

uff, troche dlugie:D


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to piasek czy zwirek koralowy? bo na zdjeciach nei bardzo widac


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podloze - ok 5 cm piasku koralowego (o ile nie oszukal mnie sprzedawca), mysle, ze wyglada to ladnie i naturalnie, mnostwo w nim zycia, jakis robaczkow, jakis "glizd", a na piasku dziwne stworki, o dlugosci ok 1-2 mm, z wygladu jak krewetki tzn taki korpus, ciagle cos kopia i pzenosza drobinki piasku - zabawne zwierzaki


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.