Skocz do zawartości
Norbix

jak to podłączyć-pompa do ro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jak zwykle pomimo staran nic nie moge znalezć na temat podłączenia pompy do ro,co prawda zakupiłem ze schematem,ale i doktor by tego nie ogarnoł,mianowicie nie wiem czy puszczać wode przez czujniki wysokiego i słabego ciśnienia,mają po wejściu i wyjściu(na rysunku ten jeden ma tylko 1 podłączenie:)post-23344-0-48201300-1472752463_thumb.jpgpost-23344-0-32630400-1472752473_thumb.jpgpost-23344-0-34863600-1472752543_thumb.jpg,czy tylko przez samą pompę,i gdzie ją podczepić?na schemacie jest podłączona tuż za pierwszym pojemnikiem od strony zasilania tak jak na focie,ja mam układ taki:1-1m,2-węgiel,3-5m,4-mebrana z ogranicznikiem,5 -żywica.znalazłem na forum schematy bez pompy,no i tych czujników wysokiego i niskiego ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy muszę podłączyć przez te czujniki cisnienia czy nie,czy mogę bezpośrednio przez pompę puścić wodę,czy będzie to działało bez tych czujników ciśnienia?bo na dziś dzień nie posiadam jakiegoś rozgałeznika na 4 przewody itd.

Edytowane przez Norbix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz przez czujniki, dla dobra pompy. U mnie wygląda to tak:

  • prefiltry
  • czujnik niskiego ciśnienia
  • pompa
  • czujnik wysokiego ciśnienia
  • pojemnik z żywicą
  • zbiornik dolewki

Ten rozgałęźnik o którym piszesz to zawór czterodrożny - mam ale przyznam się nie mam go podłączonego bo go nie ogarnąłem - jak go podłączam wg tego co widzę w necie to i tak nie działa i tak nie działa. Więc obecnie gdy zawór pływakowy mi odcina wodę wpadającą do zbiornika dolewki zamykam zawór zasilający całą filtrownię i mam z bańki. Problem jest taki, ze niestety mój pojemnik na DI (jak większość innych) nie lubi pracować pod ciśnieniem i rosnące w układzie ciśnienie jakie powstaje w momencie zadziałania pływaka zanim czujnik wysokiego ciśnienia odetnie pompę powoduje malutką nieszczelność. I podłoga mokra. W weekend będę zmieniał lokalizację czujnika wysokie ciśnienia - dam go już za DI i zobaczymy czy nie będzie lepiej - wtedy nawet przy otwartym zaworze głównym filtrowni ciśnienie w układzie będzie tylko takie jak w instalacji - to powinien wytrzymać. Docelowo i tak tam trafi elektrozawór...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeden czujnik, drugi jest do baniaka ciśnieniowego, też się z tym namęczyłem ale układ ze zdjęcia działa dobrze. Powodzenia

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

d0b5804f2336a0b8984338260ba4f338.jpg

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale podłączyłeś ten low czy high ?do niskiego czy wysokiego? bys jakoś to obrysował jak masz taką możliwość,widzę że masz taki układzik jak ja,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to jest na wyjściu z pompy, czyli wysokie ciśnienie. Zawór niskiego ciśnienia zabezpiecza pompę przed praca na sucho. IMHO warto założyć - koszt około 20 pln....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akurat mój zestaw stoi w łazience,do dolewki nie jest podłączony,wode podłączam jak tylko potrzebuje uzupełnić braki w dolewce i przy podmiance wody,raczej kontroluje cały zestaw ro i po uzupelnieniu poprostu zawór off.Zawór on-zazwyczaj raz w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa,czy ta pompa na sucho będę chodziła?podłączyłem tak, 5,pompa za nią czujnik wysokiego ciśnienia,potem do węgla,następnie 1m,membrana,żywica.Ale pompa nawet nie mruczy?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Mam ,wkońcu ogarnąłem,5m-czujnik niskiego ciśnienia,pompa,węgiel,1m,membrana ,żywica i mamy wodę jak ta lala:),czujnika wysokiego ciśnienia nei podłanczałem ,bo nie mam takowej potrzeby i nie wiem jak:),ważne że woda nie kapie tylko leci:).

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.