Skocz do zawartości
MaxEnergizer

Zywa Skała co wam wyszło ciekawego

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero zaczynam z tematem akwarii morkich i strasznie mnie zainteresowaly Zywe Skaly LR

A tak na marginesie to chcialbym aby kazdy chętny pochwalil sie co mu wyszło ze skały np zwierzeta kraby modliszki :) korale ukwialy itp i gdzie kupił tą zywa skale i z jakiego regionu ona pochodzi np Indonezja itp

Mysle ze to będzie dosc ciekawy temat

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MaxEnergizer :

Slyszalem ze jak kupimy np na erybka taka skale to mozemy odchodowac rybke i sie wlasnie chcialem zapytac czy jest to mozliwe

Pozdro

Czy Ty nie przesadzasz?


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Każdy temat związany z morszczyzną jest ciekawy - to tak na marginesie.

Temat żywej skały to temat morze nawięcej to temat "ocean".

Mówisz :

...ze jak kupimy np na erybka taka skale to mozemy odchodowac rybke ...

cokolowiek to znaczy , to brzmi tajemniczo i śmiesznie

po pierwsze jeśli przyjmiemy teorię że na żywej skale odchowamy rybkę to dlaczego tylko na "erybka" a na reefshop nie, a na AM nie, a na Botii nie,

co do drugiej częsci zapytania w zależnosci jaka skałę zakupisz to takie życie z niej "wyjdzie".

Skała ma spełniać podstawową funkację FILTRACJĘ, i lepiej żeby była jak najbardziej porowata lekka (patrz "pumeks") niż gdyby z niej miały wychodzić jakieś korale. Korale to tak jak dodatkowy BONUS.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby teoretycznie mozliwe(np papugoryby), ale w praktyce sie nie zdarza i nie ma co na to liczyc. Natomiast rurowki, krabili, modliszki, krewetki, glony, korale miekkie i twarde, oslonnice, malze, gabki, wieloszczety, slimaki nagoskrzelne, osiadle, w skorupce, ukwialy i wiele, wiele innych sie zdarza. Wiekszosc z nich niestety u powodu "ubogosci" naszych systemow w rozne czynniki, bezpowrotnie umrze. Najwazniejsza jest porowatosc skaly, to swiadczy o jej zdolnosciach filtracyjnych.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie msyl ze chcialem zareklamowac sklep erybka dalem tylko przyklad moze tez byc reefshop dobra ale zostawmy juz ten temat rybki :)

Teraz sie chwalcie jakie dostaliscie bonusy do skały np kraby itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@nowy, nie ważne kto pierszwy ważne że słuszny pogląd na dany temat podobny lub taki sam.

Co do skały i bonusów, kiedyś tzn 5 lat temu jak zamawiałem swoją skałę, sam fakt otrzymania żywej skały był na tyle podniecający że na drugim miejscu lądował temat jakości, i tak tez było dzisiaj jak oglądam zdjęcia skały osób które zakupiły w różnych sklepach to aż mnie ...... coś tam bierze. Choć nie mogę powiedzieć zbiornik prowadzony był na tej skale przez 4 lata, ale bujnosć życia pozostawiał wiele do życzenia.

Na dzień dzisiejszy wiem że skałę do nowego zbiornika będę zamawiał w "erybka' (wiem wiem reklama), po prostu widziałem akwa z tą skałą i faktycznie można znaleść tam tzw. bonusy

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi to Ty??

:) :) :) :) :):D:) :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bonusie można dostać także modliszkową :-) Ja dziękuję za takie bonusy :-)


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja z tym bonusem troszkę wojowałem miał 5cm i dorwał krewetkę, gdyby krewetka nie wystawała ze skałki gdzie modliszka ją zaciągnęła to bym jej pewnie nie znalazł .... ale się udało


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.