Skocz do zawartości
Gość Zbyszek36

Plankton

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek36

Witam.

Proponuje poruszyc temat hodowli Phytoplanktonu i Zooplanktonu oraz Artemi .

Bez tego w morskim akwarium to musze powiedziec , ze ani rusz.

pozdr...

Ps; Probowalem kiedys wychodowac plankton nie koniecznie od razu z super skutkiem :no ale zaluje ze zaprzestalem praktyki:) ^

Teraz zamierzam zbudowac reaktory i wziasc sie konkretnie za ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Wielkie dzieki :no

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Poza wymiana kilku zdan kolegow , nic sie ciekawego nie dowiedzialem na temat hodowli czy tez budowy reaktorow :no w butelkach tego nie chce hodowac , czy tez w malych akwariach .

Mysle o budowie czegos podobnego .

plankton3.jpgplankton01.jpg

Ps; A tak wogole , to mysle o sprzedazy toego akwarium ktoro zrobilem :)moze by tak jednak jakies wieeeeksze ?:):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem wyglada extra, aczkolwiek jakie bedziesz zuzywal ilosci planktonu, masz az takie duze zapotrzebowanie ? :no

wydaje mi sie ze hodowla w niewielkim akwarium da pozytywne rezultaty

a moze nie chodzi o potrzebe posiadania planktonu tylko o majsterkowanie :) ?, akwarim jest a cos trzeba robic :)


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

majsterkowanie tez:D hehe , kazdy z nas lubi majsterkowac :no

nie , napewno takiego duzego nie zrobie , napisalem ze mysle o budowie czegos "podobnego" wiadomo ze nie az taki duzy :)

pozdr...

Ps; Przedewszsytkim mysle o tym , zeby plankton hodowac pod kontrola :) zeby wogole moc cokolwiek wychodowac:D inaczej to tylko moga powstac same problemy i niepotrzebnie stracony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam nad jakos mala hodowla, tylko nie wiem przez jaki okres czasu moge ja utrzymywac, czy np. po miesiacu do wrzucenia, czy przy podkarmianiu przez rok moze dzialac


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

sam sie zastanawiam jak dlugo uda mi sie utrzymac hodowle , czesc planktonu mozna tez wstawiac do lodowki przedluzajac jego zywotnosc z tego co slyszalem , no ale wiadomo ze nie na rok czasu :yes

No i wrazie jakby cala hodowla podupadla to mozna zawsze zaczac od nowa :).

Problem jest chyba w tym ze trzeba wiedziec ile mozna odciagnac zeby cala hodowla nie upadla , dlatego zastanawiam sie nad jakims urzadzonkiem elektronicznym .

Mam nawet takiego jednego linka , pokazane jest jak w prosty sposob mozna to wszystko kontrolowac ,akwarysta wykorzystal do kontroli hodowli planktonu solarpanel . ( z tym ze link jest po niemiecku )

http://www.matuta.com/include.php?path=content/articles.php&contentid=196&PHPKITSID=abac80ce36d62d10bb8b4a810c4ea0be

pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

witam :yes

przygladam sie temu schemacikowi juz od pol roku;)

thx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system butelkowy mowi, ze majac 5 butelek codziennie pol butelki sie skarmia, a polowa idzie na nastepna hodowle i bedzie gotowa za 5 dni.

Natomiast nigdzie nie doczytalem, czy taki plankton sie czyms dokarmia, czy tez wystarczy swiatlo i napowietrzanie


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phytoplankton (mikro algi) jak każdy wie, stanowi pokarm dla zooplanktonu :no

do wzrostu i rozmnażania tego pierwszego natomiast niezbędne światło, CO2 oraz nawóz jak dla roślin w tanku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, jaki nawoz - konkretnie

a o co2 pierwsze slysze, widzialem tylko napowietrzanie zwykle


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

rowniez slyszalem o stosowaniu Co2 , na powyzszych zdjeciach widac zreszta butle CO2 .

pozdr...

Ps; Panowie cos nam rozpaczylo ramke :no, ale tylko w tym temacie na poprzednich jest wszystko ok , myslalem ze jednak to zdjecie moje jest za duze usunelem je ale nic nie pomoglo , macie jakis pomysl co sie moglo stac ?

Probowalem tez umiescic zdjecia tych reaktorow jedno pod drugim ,ale tez nie to jest tego powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawóz dla roślin, do akwariów roślinnych/holenderskich - głównie chodzi o przyswajalne żelazo (chelat ?) dla roślin, zapewne jednak w skład gotowca wchodzi szereg innych związków. można skorzystać z produktów chociażby AM lub Bartka Lipczyńskiego pt. Gainer - patrz tutaj http://www.aqua-art.pl/produkty/produkty.html

napowietrzanie kultury phytoplanktonu jest niezbędne dla wywołania ruchu wody - inaczej 'wszystko' osiądzie na dnie naczynia, w którym jest prowadzona hodowla. aby masa roślinna miała duży przyrost w czasie niezbędny CO2 - oczywiście w niewielkich ilościach, np. na zasadzie dozowania CO2 do reaktora wapna :no technicznie można to rozwiązać 'wpinając' na wężyku doprowadzającym powietrze z 'brzęczyka' trójnik, kóry będzie stanowił zaopatrzenie w CO2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Janek , a powiedz prosze jak to jest z tym planktonem firmy Groteh(napewno znasz) , ktory mozna zamowic poczta wysylkowa .

Czy po tygodniu lub dwuch mozna bedzie cos z tego wogole wychodowac ?

Bo wczesniej jak za tydzien lub dwa nie otrzymam paczki (chyba zeby jakims expresem)

phyto_food.jpg

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie używam. ale firma na pewno coś pisze w temacie na swojej www :)

p.s. ja sam się nie wczytywałem w Grotech'a :) te dwie 'flaszki' na zdjęciu, to kultury phytoplanktonu + 'papu' dla nich, czyli nawóz jak sądzę :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

juz tam bylem , ale niezauwazylem zeby bylo cos napisane na ten temat:) ale masz racje wysle do nich maila.http://www.grotech.de

pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak produkt Bartka Lipczyńskiego jest super. Ale są i inne np Tropic Master Grow. Wszystkie gotowce są schelatowane (o ile tak można napisać) w związku z czym się nie rozpadają. Sam mieszałem nawozy a ich skład można np zobaczyć tutaj :

http://republika.pl/witsla/nawozy.htm

Jeżeli chodzi o CO2 to sprawa jest prosta CO2 jest absorbowane przez organizmy fotosyntezujęce i w wyniku tego właśnie procesu zostaje pozyskany węgiel C do budowy komórek a O2 zostaje wydalone i widać to w postaci bąbli wydostających się z liści. Glony pracują dokładnie tak samo :) Jeżeli ktoś nie widział takich bąbli to http://www.akwariumnaslono.neostrada.pl/images/DSCF1439.JPG przy dużej ilości światła 0,6W/litr i około 30mg/litr CO2 taki efekt jest murowany ale do phytoplanktonu aż tyle nie potrzeba :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

zauwazyliscie jakie to forum zrobilo sie kolorowe? :) teraz przypomina naprawde morskie :) hehe

Wrzucajcie obrazki , opisujcie niech sie cos dzieje :no

pozdr...

Niech sie chowaja wszystkie inne Forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy z takiej zamówionej mieszanki wyhoduję zooplankton??

bo chciałbym zacząć go hodować sam i zastanawiam się czy taka mieszanka wystarczy

z tego co pisze na aukcji jest to: Plankton w płynie dla bezkręgowców i narybku. Zawiesina fitoplanktonu i zooplanktonu. z góry dzięki za odpowiedź :clapping


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,bo to martwy plankton jest,musisz miec zywy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można taki żywy plankton dostać??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287751 lukasz.s4 :

a gdzie można taki żywy plankton dostać??

Jak byś był z łodzi to odlał bym Ci z 0.5l, mam w domu małą hodowlę :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.