Skocz do zawartości
lukas_gr

Jakie pompy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wlasnie zakladam morskie 80x45x35, mam kilka pytan:

-jakie pompy cyrkulacyjne najlepiej zastosowac? (dobra ale w rozsadnej cenie- Tunze raczej za drogie), zalezy mi na tym zeby pompy byly ciche i w miare male

-zastanawiam sie na zakupem odpianiacza Aqua Medic Biostar Flotor co o nim sadzicie? Mam komin przelewowy wypelniony biokulkami ok 8litrow, a jesli chodzi o ilosc osbsady to bedzie raczej sporo koralowcow twardych i miekkich, 2-3 krewetki, 2-3 blazenki, jakas rozgwiazda i ukwial symbiotyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam @lukas_gr wczoraj bylem w sklepie ZOO Fokus kolo Geanta na Pulawskiej od lutego maja miec pompy Tunze nanostream wiec moze te by ci pasowaly nie sa takie drogie a z Piaseczna masz tam blisko.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli Biostar Flator to po co ci komin?

126 l (jesi dobrze policzylem ) minus komin, mysle ok jak na blazenki i ukwiala i krewetki, bo korali tam za wile nie wejdzie jak urosna.

Co do pomp to jesli chcesz pogzodzic cene i potrzeby twojego zbiorniak, to beda na pewno pompy waskostruminiowe,anajlepszy stosunek do cemy , wydajnosci i niezawodnosci maja Atmany.

pozdrowienia


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lukas_gr

Mysle, ze jezeli do planowanego zbiornika wlozysz ukwial to dla tych innych miekkich i twardych korali nie bedzie sporo miejsca. To juz tak jest, ze w malych zbiornikach mozesz miec "sporo" twardych i miekkich korali albo 1-2 ukwialy z blazenkami.

Inna sprawa - co sobie obiecujesz po tych bio-kulkach w kominie? Moznaby to przemyslec.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesli chodz o ukwial to sprawa jest jeszcze do przemyslenia, czytalem na forum ze sa dosc uciazliwe, chodza po calym zbiorniku i przewracaja koralowce. Co do komin to byl juz w akwarium ktore kupilem na allegro, slyszalem ze jest to bardzo skuteczny sposob filtracji w niewielkich zbiornikach. Co do pomp to co sadzicie o takim ukladzie Marea 2400 + Ataman 900? W takim razie jaki byscie polecali odpieniacz? Zeby byl dobry, w miare niedrogi i koniecznie zewnetrzny? Mam jeszcze takie pytanie: co sadzicie o zakupie zywej skaly na www.reefshop.pl, maja dosc dobra cene, 10zl taniej za kg niz w zoo fokus? Ktos kupowal? Mam na mysli ta z Indonezji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do pomp mialem na mysli Marea Stream 2400 + Ataman 201 ewentualnie Maxi-Jet PH MP900 (ktora lepsza?). Co do odpieniacza w takim razie co sadzcie o Beast 400P? Nie bedzie za mocny? Producent podaje ze jest max do 400l? Ktos go uzywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj raczej na Tunze nanostream mają kosztować normalnie (znaczy kilkaset, a nie kilka tysięcy zł) dając dużą wydajność, szroki strumień wyrzycanej wody, mały pobór energii elektrycznej i co najważniejsze w małych akwa nie podgrzewają tak wody jak tradycyjne pompy, co do odpieniacza w zupełności sterczy Ci midiflotor AM (kostkowy) który lepiej działa niż wiele tanich z pompą igiełkową lup dyszą.

Polecom cierpliwie poczekać

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie odnosnie pompy w kominie, moja ma wydjanosc 1100l/h czy to wystarczy czy moze zakupic wieksza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba cos wyjasnic. Czy jest to komin przelewowy (woda kominem spada do sumpa) czy raczej chodzi Ci o panel?

Jezeli to jest panel i w nim ta pompa 1100l/h to wystarczy.

"slyszalem ze jest to bardzo skuteczny sposob filtracji w niewielkich zbiornikach." - to chyba na temat biokulek? Jezeli tak, to co one maja czyims zdaniem wyfiltrowac?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz taniego rozwiazania to moim zdaniem marea 2400 jest bardzo ok , kosztuje ponizej 200zl, atman to chyba najsensowniejsza oferta jesli chodzi o dolną półkę cenową, ma tą wadę , że chodzi znacznie głośniej od marea i ma znacznie wiekszy pobor mocy , ktory oddaje w postaci ciepla do wody. jesli chodzi o cyrkulacje, to te dwie pompy moim zdaniem sa absolutnie wystarczające przy zbiorniku jaki podałeś. maxi jeta nigdy nie używałem.

komin tak jak go opisałeś jest rzeczywiście intrygujący...

do ceny skały w reefshopie dodaj koszt wysylki.

co do odpieniacza, jak zwykle opinie zaleza od doswiadczeń własnych, i biostar i midiflotor jest uzywany, w tak malym zbiorniku pewnie i jeden i drugi sie sprawdzi, z malym wskazaniem dla biostara bo jednak pompa daje wiekszy przeplyw niz dwie kostki lipowe.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do filtracji: w akwarium znjaduje sie komin przelewowy z grzebieniami, jest on wypelniony biokulkami, na dnie znajduje sie pompa 1100 l/h ktora przefilrowana wode za pomoca rurki wypompowuje spwrotem do akwarium- czyli cos w rodzaju panelu tyle ze nie zajmuje calej sciany a zdecydowanie mneijsza powierzche i latwiej to czyscic- tak mi sie przynajmniej zdaje, akwarium wczeszniej funkcjonowalo jako morskie kupilem ja jako urzywane. Co o tym sadzicie bo ja juz sam nie wiem? To bedzie skuteczny sposob filtracji? Ta pompa w takim razie wystarczy? Pojemnosc tego "komina" to 8 litrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Lukas_gr!

No to nazwijmy to panelem.:Sad Poniewaz jest tam grzebien to przelewa sie woda powierzchniowa. I b.dobrze.:D Teraz tylko wywal te kulki zeby nie przeszkadzaly:) i wstaw tam odpieniacz lub kup dobry odpieniacz zewnetrzny (z wirnikiem igielkowym) i doprowadz do niego wode z tego panela. Powrot wody prosto do akwarium. Skala zalatwi reszte.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pompka Tunze nanostream 6025 http://www.korale.pl/product_info.php/cPath/30_44/products_id/513 będzie odpowiednia do akwarium 120-140 litrowego ?? Jeśli tak to czy wystarczy jedna czy więcej ?


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ilośc skały będzie znikoma to Tak


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały ma być około 15 kg. Czy w takim razie jedna pompka wystarczy i czy 2500l/h (tyle ma Tunze 6025) jest wystarczające przy pojemności akwa 120-140l ?


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.