Skocz do zawartości
lukas_gr

Pomoc z Euphyllią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, akwarium zalałem 3 tygodnie temu. W związku z niskim Ca (360) oraz wysokim kH (10,2) w sklepie doradzili mi dodawanie środka GroTech kH+Ca 2 przez 3 dni dodałem 245ml tego środka co zwiększyło mi Ca w reefmaxsie do 460 oraz zmniejszyło kH do 9,3. Niestety po tym zabiegu jedna z Euphylli przestała pompować. Jest to moje pierwsze akwarium morskie więc, nie mam pojęcia co teraz zrobić? Wodę z RO+Di mieszam z solą Aquarium Systems Instant Ocean, daj mi to w wodzie Ca 400, kH 9,8 więc też źle, mam zamiar zmienić sól, tylko pytanie czy już teraz i jeśli to na jaką? Pozostałe parametry zasolenie 1,023 Mg 1230, NO3 50, PO4 0,07. Ktoś doradzić co mam zrobić?

post-8118-0-60582400-1477334877_thumb.jpg

Edytowane przez lukas_gr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie i juz korale?! Ciesz sie Kolego, ze wogole zyja! Jesli masz gdzie, to oddaj korale na przechowanie, taka moja rada...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pararametry poraz enty...

Masz widoczne cyjano

wieć kicha.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie tematy :) 3 tygodnie i już korale. Na zdjęciu faktycznie widoczne cyjano. NO3 też zacna wartość. Tu leży przyczyna. Proponuję poczekać na dojrzewanie zbiornika. Kombinowanie z różnymi "magicznymi" płynami nie przyspieszy, gwałtowne ruchy też niewskazane ani "miotanie się" z parametrami. Tylko cierpliwość.

Euphyllia to dość kapryśny koral i 3 tygdoniowe akwarium to zdecydowanie nie jest dobre dla niego.

Edytowane przez Amarant (wyświetl historię edycji)

78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu wygląda jakby traciła tkankę.

Najlepiej daj komuś na przechowanie na jakieś 2-3 miesiące jak baniak dojrzeje. Nic nie lej, sól zostaw na razie bo jak zmienisz na bogatsza to tylko dokarmisz cjano i zaraz dino przyjdzie.

A jak mierzyles po4? To 0.07 raczej nie jest prawdziwe;)

Może jakieś miekasy by dały rade ale LPS'y raczej padną zanim ustabilizujesz parametry.

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal Pro Bio S i -NP Pro. Zbija ci NO3 szybko. Moze nawet dawke 1,5, albo 2x i mocne odpienianie. Odpienianie pol godzinki po podaniu.

U mnie bylo NO3 na podobnym poziomie, glonow co nie miara, ale korale sie trzymaly. Moze nie wygladaly tak dobrze jak teraz, ale nie padaly.

Jednak ja obstawiam, ze przyczyna nie jest samo NO3, a tak duzy skok Ca, tymbardziej iz piszesz, ze przestala sie pompowac po tej wlasnie kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 2 Euphyllie i wyglądają dobrze. Miękkie ładnie wyglądają, sacrophyton pięknie się rozwinął. PO4 mierzyli mi w Acroporze w Warszawie z przyniesionej próbki. Niestety nie mam żadnego znajomego, który ma morskie, więc oddanie na przechowanie odpada. Rozumiem, że mam nic nie robić teraz? Ta mieszanka z soli AS Instant Ocean zawsze ma takie wysokie kH? Ten fioletowy nalot na skale już był od początku i to chyba glony wapienne... Też teraz jak poczytałem podejrzewam skok Ca, bo wyglądała ładnie.

Edytowane przez lukas_gr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy IO miałem kH zawsze kolo 8, nigdy tak wysokiego ( używałem ponad pół roku) teraz zmieniłem bo ca i mg za niskie ma ta sól.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphyllie nie lubia skokow KH, a u Ciebie taki nastapil, i to w krotkim czasie. Po drugie 3 tygodniowe akwa dopiero zacznie dojrzewac, nie ma bata, jak dla mnie pospieszyles sie niezle z koralami. Miekkie moze i dadza rade, ale LPSy... ciezko to widze. Na poczatku sa zbyt wielkie skoki parametrow, a zadne twarde nie lubia tego. Nie rob podmian na bogatej soli, bo wysyp glonow bedzie pewny i na pewno efektowny. Ja bym dawal sol uboga, robil testy i uzpelnial niedobory by parametry mniej wiecej byly zawsze na tym samym poziomie. I nie dokladaj na razie korali (zwlaszcza LPS!).

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.