Skocz do zawartości
Darekn12

jak to jest z ta cyrkulacja?

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

mam pyt jak to wkoncu jest z ta cyrkulacja?wszedzie jest zasada ze min 30x pojemnosc zbiornika na h.w przypadku sps jeszcze wiecej.a przegladajac strone Am usługi

http://aquamedic.pl/uslugi.html

2 zbiornik ma pompe obiegowa 2500 i 3 pompy ph1000.a zbiornik ma 500l.szkoda ze przy innych nie ma podanego dokladnego setupu.

ja sam jak kiedys planowalem zbiornik obecny to w am powiedzieli mi ze przy obiegowej 2500 w sumpie nie bede potrzebowal nic wiecej...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od obsady, ustawienia skaly i pomp, wymiarow baniaka. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba dążyć do takiej cyrkulacji żeby nie było martwych stref, a czy to bezie x 20 czy x 30, nikt nie odpowie ci jednoznacznie


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno lepsza cyrkulacje w zbiorniku uzyskasz dajc np 4 pompy po 2 tys/h niz jedna 10 tys/h im wiecej punktow tym mniej martwych stref

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na brak martwych stref bardzo dobrze wplywa zmiennosc strumiania cyrkulacji.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz miekkie, to lepiej jak im glow nie bedzie urywalo. Poprostu nie lubia mocnego pradu, a niektore brzydko w takim pradzie wygladaja. LPSy tez mocnego nie lubia, ale wydaje mi sie, ze najlepiej wygladaja w slabszym pradzie niz w mocnym. SPSy lubia mocny prad, a najlepiej jak kilka cm obok nich jest strumien tej pchanej wody, a nie bezposrednio obok lub na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to by woda przelewała się góra dół tylko by w akwarium była odpowiednia cyrkulacja. do Sumpa powinno przelać się tule wody ile jest w stanie przyjąć odpieniacz koledzy mają racje Darekn 12


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalwin ja tylko rzucilem temat do dyskusji.ale patrzac na realizacje AM niektore z nich odbiegaja od jakis zasad ogolnie przyjetych.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.