Skocz do zawartości
AAxxeell

Świeża solanka i wysokie NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką ma temperatura RO w czasie testu na No3 ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba no3 na poziomie 2 to nie problem. Zbiornik nawet tego nie odczuje.

Wszystko zależy od poziomu NO3 w akwarium, jeśli jest wysokie i chce zbić to NO3 lepiej jak jest 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jes problem ale powinno być zaznaczone ze przy takim a takim zasoleniu no3 jest tyle tyle mg kh czy ca jak jest inaczej to jest coś nie tak chyba !! Tak uważam jak będę chciał sobie kupić sól z no3-5/10 to takiej będę szukał lol

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak ma refraktomet to uwzględnia temarature !!!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem no3 w Faunie Marin oraz zrobiłem trochę solanki AF RS. Zasolenie/SG 35/1.026.

W obu przypadkach wynik ten sam, około 0.05. Sól kupiona na początku roku.

Jeśli macie hanki to zbadajcie PO4.

Wysłane z Tapatalka

Poziom No3 0,05 to chyba nie jest dużo . Przy podmianie 10% czy nawet 20% zbiornik to przetrawi niezauważenie . Przy obecnej modzie dążenia do zer może uratować nie jeden system .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee.. z tym no3 to przeginacie, na soli której używamy RN jest napisane że zawiera 0.06 No3 jakoś nie widzimy problemów wręcz przeciwnie jak wyżej napisał Grzegorz "czasem" to lepiej. Np. http://royalnature-reef.com/index.php?option=com_content&view=article&id=128&Itemid=134


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom No3 0,05 to chyba nie jest dużo . Przy podmianie 10% czy nawet 20% zbiornik to przetrawi niezauważenie . Przy obecnej modzie dążenia do zer może uratować nie jeden system .

0,05 To nie wiele, tak masz rację, ale wartości 2 to już jest troszkę.

Druga kwestia to nie powinno mieć miejsca aż takie odstępstwa od tego co jest napisane na wiadrze a stanem faktycznym; nie sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar No3 w świeżej solance może być bardzo łatwo zaburzony tak samo jak w wodzie RO więc przy tak niskich wartościach bym się tym zbytnio nie przejmował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma refraktomet to uwzględnia temarature !!!

Ja pisze o wodzie RO.

Na starej instrukcji testu No3 było jak wół napisane, że test wykonuje się w temperaturze wody 20C, jeśli robisz test wody RO to często wodę pobiera się bezpośrednio z odcieku co jest nieprawidłowe. RO jest zimna i może wpływać na dokładność testu.

Ps. Podziwiam akwarystów którzy na teście No3 potrafią odróżnić 1 od 2 albo 10 i analogicznie 0,1 itp. Dla mnie to mistrzostwo;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu,dziwie sie ze piszesz o trudnosci odczytania wyniku...Salifert,ktorego zazwyczaj uzywam jest bardzo latwo czytelny od 1-100...Jesli chodzi o AFRS to wyniki nowej solanki NO3 Salifert 2,5 a Red Sea 2,jednak ja nie ufam za bardzo niczemu co jest robione przez Red Sea od kiedy lata temu odkrylem w ich soli wysokie azotany,chociaz z drugiej strony nie napisali ze jest to sol bez azotanow ani fosforanow,wiec pretensje moglem miec tylko do siebie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odczytem :)

Przyjmuje zasadę że nie dopuszczam zabarwienia i spokój ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,wiem ze kobiety maja lepsze oko do kolorow i nawet kiedys pytalem sie by byc pewnym...Moje akwarium ma dopiero pare tygodni ale nie mysle ze w przyszlosci bede "zerowal" NO3,zaczym akwarium dojrzeje to byc moze jeszcze zmienie zdanie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o wodzie RO.

Na starej instrukcji testu No3 było jak wół napisane, że test wykonuje się w temperaturze wody 20C, jeśli robisz test wody RO to często wodę pobiera się bezpośrednio z odcieku co jest nieprawidłowe. RO jest zimna i może wpływać na dokładność testu.

Ps. Podziwiam akwarystów którzy na teście No3 potrafią odróżnić 1 od 2 albo 10 i analogicznie 0,1 itp. Dla mnie to mistrzostwo;)

A to ok kolego.no z tym odróżnianiem wyniku to fakt

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moja zoba mi tez porównuje kolory hihihi

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem test RO w temp. okolu 24st zaraz przed rozpuszczeniem soli ,

NO3 na poziomie 2 to faktycznie nie wiele ,tylko uważam ze powinna być informacja na karcie ze sol "zawiera" NO3 .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

tak jak i celowy zabieg ca 500+ i mg 1700+.Może lepiej nie opanowywac całego swiata i skupić się na rodzimym rynku.

Przy jakiej gęstości wody i w jakiej temperaturze otrzymałeś takie wyniki pomiarów stężenia magnezu i wapnia? Samo podanie stężeń nie jest informacją bo te pomiary mogłeś zrobić w wodzie która ma gęstość 1.035....

Jeśli jest to sol przeznaczona na robienie wody do podmian to też nie widzę w tym nic złego. Wiele osób prowadzi baniaki tylko na podmianach i podmiana 10% wody na taką w której jest więcej różnych związków może być bardzo dobra...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.