Skocz do zawartości
M@ti

Pompa dozująca do 400zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wapnia mam poniżej 330 magnez również mi spada więc muszę je uzupełnić ,a że jest takie udogodnienie jak pompy dozujące które robią to za nas. A poza tym pompa przyda mi się na przyszłość. Sól kupiłem słabej jakości a jest jej jeszcze z 10kg więc nie chce jej wyrzucać.

To może lepiej sprzedać. kH też Ci spada? Może jednorazowe podniesienie prochami wystarczy, ja też miałem niskie parametry Mg i Ca, po podniesieniu przestało spadać - jak nie masz Sps'ów to raczej nie ma co konsumować dużych ilości Mg i Ca. Ale jak chcesz zamiast wywalić sól wartą 50 zeta wydać 4 stówki na pompe - twoja sprawa.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalę sól wartą 50 zł to będę musiał kupić sól za 200 zł + ballinga w proszku ze strongiem to jakieś 170 zł. Jeszcze słyszałem ,że po zmianie soli występuje skok parametrów i wysyp glonów. Pompę będę kupować w grudniu najwcześniej.

A jeszcze mam pytanie czy ktoś posiadał lub posiada pompę Aqua Nova https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Aqua-Nova-Dozownik-NMDP-4/6056

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo sól trzeba zmieniać stopniowo. Czyli nową mieszać ze starą w coraz większych proporcjach.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką dobrą sól polecacie?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja używam Kordon z amquelem. Zbiornik mały bez odpieniacza na filtrze kubełkowym no3 ~3 ,po4 0,04. Sól ma parametry takie jak pisze producent. Jak się skończy kupię znowu tą samą. Pewnie jestem jednym z niewielu który ją używa heh

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to jest wyszukiwarka na forum albo co to google ?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem :thumbsup: . A co do wyszukiwarki forum to nie zawsze działa tak jak powinna dopiero po wpisaniu fazy w wyszukiwarkę google wyszuka odpowiednią dyskusję na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do dzieła i poszukaj :)

Zeby nie bylo, ze OT, sol od Red Sea jest dobra nawet bdb.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro masz tą samą sól to nasuwa mi się jeszcze pytanie czy czasami za małych podmian nie robisz? Ja robiłem swego czasu za małe i też mi ca i mg poszło w dół. A przy tym briareum pseudogorgonia i inny miękki padł.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię podmiany 15l co dwa tygodnie. Myślę ,że to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robię podmiany 15l co dwa tygodnie. Myślę ,że to wystarczy.

No to masz odpowiedz czemu ci Ca i Mg spada...

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rzadko robię podmiany czy za dużo wody podmieniam?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rzadko. Skoro spadają co parametry to musisz robić częściej podmiany i w ten sposób uzupełnić braki i będą mniejsze wahania parametrów.

Tapnięte mobilnie

Rób co tydzień.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tydzień ile litrów podmieniać?.

Przez około dwa tygodnie podmieniałem co tydzień 5l ,ale znajomy podpowiedział mi ,że to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnie pytanie czy jak będę podmieniać 15l zamiast 13l to coś zmieni?. ciężko będzie mi podmienić 13l więc pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli już widzisz skąd te ubytki i może pompa nie będzie potrzebna bo podmianami uzupełnisz braki. No chyba że masz dużo korali to trzeba będzie uzupełniać.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korali mam 2 sztuki jakiś zoa i euphyllie więc mało ,ale w grudniu będzie ich więcej sporo więcej.

fresz33 jakie korale hodujesz na tej soli?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zoa, euphyllie, seriatopora, montipory, caulastrea, ricordea, rhodactis, discosoma. Jak poszukasz to był ostatnio temat z moimi problemami i tam jest zdjęcie.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korali mam 2 sztuki jakiś zoa i euphyllie więc mało ,ale w grudniu będzie ich więcej sporo więcej.

fresz33 jakie korale hodujesz na tej soli?.

Masz 3 korale w akwarium i już chcesz lać bailinga??


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w grudniu będę kupować dość dużą ilość korali i przyszedł od razu pomysł na pompę do ballinga. W tedy będę dawać ballinga.

Dzięki za info fresz :thumbup: .

fresz masz na prawdę super akwa. Długo ci zajęło aby akwa tak ładnie zarosło koralami?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.