Skocz do zawartości
M@ti

Pompa dozująca do 400zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie w grudniu będę kupować dość dużą ilość korali i przyszedł od razu pomysł na pompę do ballinga. W tedy będę dawać ballinga.

Dzięki za info fresz :thumbup: .

fresz masz na prawdę super akwa. Długo ci zajęło aby akwa tak ładnie zarosło koralami?.

Nie rozjedź sobie swojego dojrzewającego systemu wkładaniem naraz dużej ilości korali. Lepiej mniej i stopniowo. Mam wrażenie, że dużo rzeczy robisz dość chaotycznie i za dużo planów i pomysłów naraz.

Droższe zabawki warto kupować po przemyśleniach i dopiero wtedy jak już się jest na 100% pewnym, że to akwarium będzie stało długo.

Narazie doprowadź parametry do optimum podmianami i swoimi strzykawkami.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wkładać dużą ilość korali przez cały grudzień. Stopniowo dużą ilość korali przez cały miesiąc o to mi chodziło a nie napisałem dokładnie.

Mam pytanie czy kupować korale na podstawkach czy lepiej bez i jeżeli już bez to jaki klej wybrać?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na czy bez to już wola sprzedającego. O kleju już było sporo tematów wystarczy poszukać;) ale podpowiem milliput terakota i kropelka w żelu.

Moje akwarium ma jakieś pół roku.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te kleje nie są szkodliwe?.

Milliput z czego co widziałem wiele osób wykorzystuje w modelarstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te kleje nie są szkodliwe?.

Milliput z czego co widziałem wiele osób wykorzystuje w modelarstwie.

Nie, nie są szkodliwe. Poszukaj tematów o klejach.

Co do podstawek: co kto lubi i wola sprzedającego, można mieć z i bez, kwestia estetyki. Każdy ma własne poczucie.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do tak młodego zbiornika można wsadzić szczepki ?. Chciałbym kupić parę sztuk ,ale nie chce aby od razu zdechły. Parametry mam w normie ,ale chciałbym się doradzić bardziej doświadczonych akwarystów oraz nie utopić paru stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Tobie korali nie sprzedal. Taka mala dygresja w temacie.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapnia mam poniżej 330 magnez również mi spada więc muszę je uzupełnić ,a że jest takie udogodnienie jak pompy dozujące które robią to za nas. A poza tym pompa przyda mi się na przyszłość. Sól kupiłem słabej jakości a jest jej jeszcze z 10kg więc nie chce jej wyrzucać.

To jeszcze nie jest "parametry mam w normie".

Potrzymaj te stabilne parametry z miesiąc, bo inaczej właśnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że trochę utopisz. Wiem, że kusi, aby już wsadzać tam korale, ale cierpliwość się opłaca.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling jest już w drodze przez pewien czas będę się bawić strzykawkami ,żeby uzupełnić braki magnezu i wapnia i gdy parametry będą w normie będę wkładać korale.

I właśnie w tedy będę wkładać korale. Gdy parametry będą w normie chce zakupić parę szczepek ,ale nie chce ,żeby od razu zdechły. Póki wapno i magnez nie spadły korale rosły jak szalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling jest już w drodze przez pewien czas będę się bawić strzykawkami ,żeby uzupełnić braki magnezu i wapnia i gdy parametry będą w normie będę wkładać korale.

Przez pewien czas to nie 2 dni j.w. Daj temu akwarium z miesiąc regularnie mierzonych stabilnych parametrów. Niech przejdą wszelkie plagi i zejdą glony. Potem wkładaj korale. Nie po 10 naraz, system może przyjąć określone obciążenie.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glonów nie mam już od około miesiąca. Pewien czas to znaczy miesiąc do 3 miesięcy ,a dokładnie do kiedy nie kupię pompy dozującej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.