Skocz do zawartości
Gothmog

Reaktor do fito z wazonu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w kwiaciarni widziałem takie dupne wazony w kształcie cylindra (wys chyba z 1m i średnica 30cm). Czy ktoś z was próbował użyć takiego wazonu do pędzenia fito? Myslałem, żeby zakupić taśmę led czerwoną i niebieską lub białą (jeszcze nie wiem jaką, ale 5m na ali kosztuje 2$) i owinąć wazon. Od góry dać zatyczkę ze spienionego pcv i wężykiem do RO doprowadzić powietrze.

Co sądzicie o takim pomyśle? Można taki wazon postawić w koncie i nie będzie przeszkadzał.

Wazon taki jak ten: 5517-9520_big.jpg


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow... Znam tylko jedną osobę na forum, której hodowla 70l fito by się przydał ;)

A na poważnie, to w przypadku zanieczyszczenia padnie duża ilość. W przypadku mniejszych baniaków pada mniejszy procent. Oczywiście wszystko zależy od skali, bo jak ktoś zrobi 3 takie wazony to może się czuć bezpiecznie i nawet kąpać w zielonej zupie.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wazon u mnie na wsi w kwiaciarni kosztuje 25zł, więc mozna zarzucić 2szt - nie muszę napewłniać full, wystarczy np połowa. Zawsze można sprzedawać część i więcej lać do akwa. Ja leje np. 150ml fito dziennie do akwa.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja leje 50ml co drugi dzien na akwa 250l. Tak mi doradzono i boje sie ze za duzo Mozna lac tyle co Ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem problemów, teraz mam przerwę bo mi się skończyło fito. Jakiś czas temu Nanokaczor pisał że lał po kilka litrów na raz i wszystko chulało.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wlałem na raz do młodego 500l zbiornika 1.3litra i jedynie gąbki się pojawiły i trochę PO4 podskoczyło.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.