Skocz do zawartości

Historia edycji

Blizzard2009

Blizzard2009

Pierwsze słyszę zeby ukwiały oddawał sporo syfu do wody ? :huh: Ja jestem zwolennikiem ukwiałów, w 144 l miałem C. Crasse. Teraz w w większym zbiorniku na 100% będzie quadri. Powiem Ci szczerze, że patrząc na obsadę koralową jaką masz to wydaje mi się że lejesz tego trochę za dużo wszystkiego...masz zoa, sarco, wielką sinularię, kilka lpsów i montipory z twardych...wg mnie akwarium powinno śmigać na oświetleniu, podmianach i ewentaulnie co parę dni jakiś Pure Food i Fito. Kompletnie nie rozumiem po co lejesz te component ABC? Już samo lanie tego A (stront i bar) mija się z celem. Używasz soli AF tak?? W teście tej soli na Reefhubie można przeczytać, że jony strontu w tej soli są mocno przekroczone w stosunku do innych soli (prawie 2krotne przekroczenie w stosunku do naturalnej wody morskiej), podobnie z barem - 4krotne przekroczenie w soli AF w stosunku do naturalnej wody morskiej, a Ty jeszcze dodatkowo je podajesz do wody...

Na Twoim miejscu zostałbym tylko przy tym Pure Food, fito i ewentualnie te kropelki AF amino i build. Moim zdaniem component jest zbędny, wręcz niewskazany. Czy może on mieć jakiś wpływ na Twoje powracające cyjano - nie wiem.
Generalnie trzymam kciuki, a w olnej chwili postaram sie przeczytać cały Twoj temat :)
pozdrawiam

Blizzard2009

Blizzard2009

Pierwsze słyszę zeby ukwiały oddawał sporo syfu do wody ? :huh: Ja jestem zwolennikiem ukwiałów, w 144 l miałem C. Crasse. Teraz w w większym zbiorniku na 100% będzie quadri. Powiem Ci szczerze, że patrząc na obsadę koralową jaką masz to wydaje mi się że lejesz tego trochę za dużo wszystkiego...masz zoa, sarco, wielką sinularię, kilka lpsów i montipory z twardych...wg mnie akwarium powinno śmigać na oświetleniu, podmianach i ewentaulnie co parę dni jakiś Pure Food i Fito. Kompletnie nie rozumiem po co lejesz te component ABC? Już samo lanie tego A (stront i bar) mija się z celem. Używasz soli AF tak?? W teście tej soli na Reefhubie można przeczytać, że jony strontu w tej soli są mocno przekroczone w stosunku do innych soli (prawie 2krotne przekroczenie w stosunku do naturalnej wody morskiej), podobnie z barem - 4krotne przekroczenie w soli AF w stosunku do naturalnej wody morskiej, a Ty jeszcze dodatkowo je podajesz to wody...

Na Twoim miejscu zostałbym tylko przy tym Pure Food, fito i ewentualnie te kropelki AF amino i build. Moim zdaniem component jest zbędny, wręcz niewskazany. Czy może on mieć jakiś wpływ na Twoje powracające cyjano - nie wiem.
Generalnie trzymam kciuki, a w olnej chwili postaram sie przeczytać cały Twoj temat :)
pozdrawiam

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.