Skocz do zawartości
wolan91

Lampa Led DIY a przyrost Korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy możecie się pochwalić waszymi lampami DYI oraz opiniami na temat przyrostów waszych korali?

Chodzi mi tutaj o informacje jakie ledy używacie w jakiej proporcji i co zaobserwowaliście.

Sam posiadam samoróbkę i zastanawiam się nad zmianą proporcji aby była bardziej efektywna .

Zastanawiałem się także nad dodaniem modułu t5 ale najpierw wolałbym poznać wasze opinie .

Np. moja lampa posiada łącznie 90w . 9x 10w Epistar Led i świeci nad 200 L akwarium

3x Royal Blue 450nm

2x Blue 470nm

1x Aktynika 425nm

1x Cool White 10000-15000K

2x White 10000k

Piękne bliki są , przyrosty w akwarium są ale bez szału , zastanawiam się nad dodaniem kilku małych ledów czerwonych , zielonych oraz UV aby poszerzyć widmo oraz nad wymianą jednej Royal blue na Aktynikę .

6593fdd468d0c445.jpg

e011111dcbb82e40.jpg

Dodam że zdjęcia w żadnym stopniu nie oddają rzeczywistych kolorów zbiornika

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie to są średnie przyrosty?jakie masz parametry


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie to są średnie przyrosty?jakie masz parametry

Zasolenie 1.025

pH 8,2 stabilne

kH 8.4 stabilne

i tutaj wg testów colombo gdzie 5ml w strzykawce nie pokrywa się z ich 5ml na fiolce robiąc testy wg strzykawki mam

Ca 460

Mg 1425 ale 2dni temu było 1500

No3 0,2 ml/l według saliferta

no4 0 według saliferta

dałem dziś próbkę wody do reefshopu zobaczymy czy to się pokryje

btw zrobiłem chwilke temu test i wczoraj miałem mg 1425 a dziś badałem 2x i mam 1500 ;s masakra a nic nie dodawałem do akwarium no chyba ze witaminy coś podniosły

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te przyrosty to są z 1 dnia czy 10 lat ? bo to bardzo istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi bardziej o 1-2 miesięczne różnicę , sam akwarium nie mam zbyt długo lecz wiem z doświadczenia że miękkie u mnie rosną szybko ale z sps / lps nie mam pojęcia wydają się powoli bardzo rosnąć .

chodzi mi w temacie bardziej o to czy same Ledy royal blue blue oraz cool white dają radę czy lepiej poszerzyć spectrum o czerwone , zielone , uv diody lub stworzyć hybrydę . Z tego co czytałem korale potrzebują sporo światła uv które najlepiej produkują T5

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.