Skocz do zawartości
Simon

Male koniki H. Reidi - pierwsze foto

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec wczoraj zostalem ponownie ojcem. Pierwszy miot niestety nie przetrwal - akwarium zajmowala sie rodzinka, mlode przyszly na swiat 2 dni przed naszym powrotem z Egiptu. Zdjecia malych konikow ponizej (okolo 2 godzin po urodzeniu).

977-tata.jpg

Tatus okolo 15godzin przed porodem.

977-male 1a.jpg

Na zdjeciu okolo polowa malych

977-male1b.jpg

Jeszcze jedno zdjecie malych.

Ciezko powiedziec ile przyszlo na swiat. W czasie pierwszych narodzin bylo podobno 40-50. Aktualnie przyszlo na swiat prawdopodobnie grubo ponad 200. Niestety okolo 1oo przez moj glupi blad wpadla do glownego akwa i rozprawily sie z nimi ryby i pompy. Dorosle koniki (4 sztuki - 2 pary, obie pary sie maja ku sobie ale jedynie 1 jak na razaie sie rozmnaza) mieszkaja osobno same, w towarzystwie kilku krabow i slimakow. Ich nieduzy baniaczek podlaczony jest do glownego akwarium i sumpa - woda z konikarium wypompowywana jest do sumpa slaba pompa, a uzupelniana przelewem z glownego akwarium (dzieki temu zawsze jest u nich chlodniej niz w glownym i sumpie).

Dzis podkarmilem male okolo 30godzinnymi bbs. Czesc polowala skutecznie, czesc ma klopoty z pobieraniem tak duzego pokarmu. Na predce nie jestem w stanie zalozyc chodowli mniejszego pokarmu. Obserwacje mam utrudnione, bo male trzymam w 'nowatorskim' zlobku podlaczonym do calego obiegu wody - mam nadzieje ze rozwiazanie sie sprawdzi, za takim przemawia to ze woda jest duzo bogatsza niz codziennie podmieniana czysta z RO. Poza tym RO trzeba miec - mialem teraz nie mam :-). Kolejne zdjecia moge umiescic dopiero za okolo 3-4 tygodnie gdy kolejne male powinny przyjsc na swiat, a te podchodowane juz trafia do 'normalnego' akwa (dopiero po okolo 2 tygodniach Reidi moga sie 'chwytac' otoczenia~). Pytajcie , radzcie i trzymajcie kciuki. Za okolo 10 dni sprobuje wzbogacic ich diete o mrozone Cyclopezze.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No extra sprawa jak moja żona zobczy te foty to bankowo bedzie trzeba pomysleć o konikarium :Duwielbia koniki morskie :Sad

Gratulacje i czekamy na nowe informacje jak maleństwa sobie radzą .Trzymam kciuki :)pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos pieknego! Widziec na wlasne oczy, to musi byc przezycie:) Jak czesto karmisz dorosle? Masz foty calego baniaka?

Powodzenia!


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorosle najczesciej 3 razy dziennie. Czasem czesciej, wazne zeby nie wrzucac im pelno do baniaka tylko przez kilkanascie minut po kilka mysis (najbardziej energetyczne) - jak zjedza to kolejnych kilka i az im sie znudzi. Daje im tez pacific krilla - nie przepadaja i musza byc bardziej wyglodniale, 1-2 razy w tygodniu troche wzbogaconej witaminowo mrozonej artemii (nie polecane - bardzo mala wartosc odzywcza), ale zawsze to inne skladniki pozywienia. Gdy dokarmiam sun corala i gorgonie w ich akwa czasem chwyca tez troche czerwonego planktonu. Poza tym na skale zyje sporo roznego robactwa i czasem tez sie dokarmia. Raz w tygodniu dostaja zywa artemie. Mrozonki mam zazwyczaj przynajmniej od 2 producentow i stosuje zamiennie zeby mialy wzbogacona diete - co ciekawe maja swoje 'ulubione' Koniki sa szliczne tyle ze 80% czasu to zaczepione do skalek czy glonow 'wisza' nic nie robiac. Foty wrzuce jak sie odrobie w pracy.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon czyli podstawa jest mrozony mysis??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla wiekszosci gatunkow mysis to podstawowa karma. Dla niektorych moze byc niestety za duzy. Mysis maja najwiecej skladnikow i nawet karmiac tylko ta mrozonk powinny zyc bez problemu (karmiac sama mrozona artemia to smierc glodowa murowana-moze to potrwac kilka miesiecy). W UK moge dostac mysis od kilku producentow, wiec zwracam uwage zeby bylo zaznaczone ze to wzbogacony wiatminowo pokarm dla morskich - to zreszta odnosi sie do wszelkich mrozonek ktore kupuje. Oczywiscie mozna sie samemu bawic i moczyc w witaminkach - ale szkoda czasu a i finansowo drozej wyjdzie. Kopalnia wiedzy to http://forum.seahorse.org/


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon a jesli wlasciel sklepu karmi koniki zywym pokarmem (nie wiem jakim) to czy umnie przestawia sie na mrozonke?? Czy ten gatunek jest bardzo deilikatny i trudny w utrzymnaniu?? Nie mialem nigdy do czynienia z konikami.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reidi sa latwe w utrzymaniu ale dosc trudne w rozmnazaniu. Co do karmienia jesli wlasciciel karmi zywym to sa pewnie z odlowu - moze byc ciezko. Zdarzaja sie okazy ktorych nie zmusisz do mrozonek. Na forum ktore podalem znajdziesz opisy jak trenowac - w uproszczeniu poczatkowo bierzesz artemie/mysis i pojedynczo puszczasz przed konikami (wylacz pompy). Najprosciej popros zeby w sklepie uzyli mrozonki ( w malutkich porcjach) i zobaczysz (moze juz wczesniej byly trenowane).


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saimon a czy Reidi mozna trzymac pojedynczo czy lepiej miec pare??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare :Sad Mozna nawet 2-3 pary ale nie mieszaj gatunkow.

Z frontu - rano male nie mialy ochoty na 8h bbs. Sprobowalem przed chwila niektore probuja i poluja z sukcesem. Musze pomyslec gdzie tu jeszcze w sumpie zmiescic z 2 zbiorniki do wylegu artemii, bo jak przetrwaja kolejne kilka dni to trzeba bedzie wiecej papu produkowac no i troszke wieksze.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Ci zazdroszcze no i gratoluje :Sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon a czy u konikow Reidi mozna rozroznic plec??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwo mozna rozroznic. Samiczka ma okragly brzuszek. Samiec nie ma podciecia, ma 'wydluzony' brzuch pod ktorym znajduje sie worek w ktorym nosi mlode - patrz foto wyzej (zazwyczaj nie ma tak wypchanego). Foto samiczki ponizej. Reidi sa bardzo popularne ze wzgledu na ciekawe ubarwienia jak i to, ze potrafia zmieniac barwy i to dosc szybko. Nawet w ciagu 1 dnia potrafia zmienic ubarwienie, szczegolnie przy przeprowadzkach. Ich kolor zalezy od otoczenia, karmienia i ich kaprysow. To ze kupisz ladnie wybarwione nie znaczy ze po 1 dniu nie zmienia koloru. Moje nawet z rana maja inne barwy, szybko tez zmieniaja podczas zalotow.

977-samiczka.jpg


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info przyblizyles mi troche temat. Mam jeszcze pytanie co do cyrkulaji wody. Czy musi ona byc bardzo mala??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinna byc mala najlepiej kolo 4-5, oraz nie moze byc babelkow powietrza w akwa. Zawsze z cyrkulacja mozna troche pokombinowac ulozeniem skaly itp, tak zeby cos mozna bylo wlozyc. Zreszta czesc korali nie przepada za silna - np ricorde jest w miare dobrym dodatkiem i oczywiscie gorgonie (o ile nie zaczna glonami zarastac). Trzeba tez zadbac o dobra filtracje bo trzeba je sporo karmic. Nie mozna rowniez trzymac parzacych i agresywnych korali bo koniki chwytaja sie wszystkiego.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie znalesc mini galeryjke z konikami

http://www.divegallery.com/seahorse_page1.htm

i tapeta na pulpit http://www.divegallery.com/wallpaper_3.htm


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej zdjec pod adresem:

http://gallery.seahorse.org/main.php

Co do malych zostalo tylko 5. Maja problem z jedzeniem, nawet swiezo wyklute bbs sa za duze, male poluja na nie ale z regoly bezskutecznie. Juz zamowilem rotifers (zostana wyslane gdy kolejne sie urodza) i na pozniej specjalna mniejsza odmiane bbs.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za link.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić parkę koników morskich może ktoś ma na sprzedaż lub wie gdzie można je kupić ?


720l Akwarium + 250l Sump 3x150W HQI + 4x 54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś musi być specjalnego dla nich w akwarium bo chcę je wpuścić do mojego akwarium.


720l Akwarium + 250l Sump 3x150W HQI + 4x 54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damos :

Czy coś musi być specjalnego dla nich w akwarium bo chcę je wpuścić do mojego akwarium.

fajnie...

Wez poczytaj o nich troche a potem planuj zakupy...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja jestem dosc nowy wiec o konikach nie mam pojecia ale tak przy okazji, jakie one maja wymagannia i jakiej wielkosci sa dorosle? Mam maly zbiornik ale jak ci urosna to moze bym kupil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.