Skocz do zawartości
Darekn12

zywy piasek czy zwir?

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,chcialbym wkoncu miec bialy piaseczek na dnie i teraz moje pyt czy warto do mojego baniaczka kupowac zywy piasek typu argalive czy moz ezwykly piasek-zwir o granulacji0,7-1 mm?

z tego co dzisiaj mi mowili w am to po 2 miesiacach bedzie tam tyle samo zycia co w arga-live.no i cena tez pewnie nizsza?

co lepiej?

nie ma to byc typowe dsb tylko kwestia dekoracyjna-1-2 cm grubosci.

dzieki za rady i pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Osobiscie polecam zywy piasek!Efekt wizualny super,poza tym znacznie wspomaga filtracje w akwa.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj żywy piasek agralive , żwir koralowy zrobi się zielony po jakimś czasie i będziesz chiał go usunąć z akwarium

Kup tak jak ten poniże kupiłem go w reefshopie nazywa się Bahama Oolite bardzo drobny coś jak sól,cukier drobny bardzo fajny

bahamahq4.th.jpg

zoanthused3.th.jpg

zadbaj o dobrą filtrację oraz cyrkulację wody przy dnie bo bez tego możesz zapomnieć o białym piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos gdzie jest na stanie taki piasek?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pewnym czasie zwir tez sie zrobi zywy... a osobiscie wydaje mi sie ze bardzo drobny nie jest za dobry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żwir stanie sie żywy, ale nie z taka ilościa bakterii jak ten z oceanu. Nawet żywy piach po jakimś czasie staje sie ubozszy poniewaz różne zwierzaki (np rozgwiazdy ) wyjaqdaja z niego to co najlepsze.

Dlatego zdecydowanie polecam ten gotowy w workach.

Po drugie ten gotowy bardzo szybko stabilizuje parametry , pozatym redukuje NO3 i to kolejny powód aby zdecydoweać sie na niego.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z opinia, ze w malym nano, z obsada wylacznie korali wprowadzenie zywego piachu pozwolilo zrezygnowac z odpieniacza.

Jego przydatnosc jest nie do przecenienia.

Wiec tak jak wiekszosc powyzej - ja bym wybral zywy piach.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.dzieki wszystkim za rade teraz ttylko czekac az bedzie dostepny:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do nabycia w erybka.

9 kg kosztuje 145 zł.


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie po świętach bo też na niego czekam.......


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga do tego Bahama Oolite (bardzo mi sie zreszta jego wyglad podoba, nie mialem go wiec pisze o opinii innych). Ludziska twierdza ze podobno jak masz za mocna cyrkulacje to bedzie ci fruwal po calym akwa, za "letki" :Sad


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danp, to raczej kwestia ustawienia samego kierunku strumienia wody, a nie wielkosci cyrkulacji jako takiej.

Teraz mam jedna Tunze Turbelle 7410 ustawiona za skalami blisko dna i nawet gruby zwir mi wyplukalo zza skal. (z czego akurat jestem zadowolony)

A wystarczy ustawic troche inaczej i juz jest OK.

Oczywiscie na samym poczatku czesc piasku moze sie przesuwac, dostosowujac sie do lokalnych pradow wody w akwa.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety (właściwie to stety) żywy piasek w części ma granulację pyłu. I dotąd, dopóki ten pył nie opadnie na samo dno podłoża, będzie Ci fruwał po całym zbiorniku. Jeżeli nie masz zmiennej cyrkulacji, uspokoi się szybko, natomiast u mnie na SCWD tumany potrafiły wzbijać się jeszcze po miesiącu.

Aha, te 9 kg to jest masa podłoża mokrego, więc kalkulując grubość podłoża trzeba to uwzględnić. W Twoim przypadku (warstwa 1-2cm) spokojnie wystarczy. A co do funkcji - oprócz dekoracji będziesz miał jeszcze miejsce do wylęgu pokarmu dla podopiecznych.

Wesołych Świąt

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie @acidex, @baz jak to wyglada w praktyce?

Np. z 9kg piachu jaka grubosc warstwy uzyska sie np. na 1dm2 (10x10cm dna) ?

(albo jak grubosc na dnie o innych wymiarach - przelicze sobie na swoje dno 80x40cm)

Albo jaka grubosc piachu wyszla u Was i na jakiej powierzchni dnia - tez sobie przelicze :Sad


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taki worek wsypałem do akwa o dnie 100x40 ok. 1 cm wartstwa ale z tyłu akwa nie wszędzie jest piasek


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest cały worek 65x35 około 2-3cm ale gdzie niegdzie jest trochę go więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 x 40 (z małą przerwą 10 x 15 na komin)- dwa worki dały w granicach 5 cm.


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja napotkałem opinie że wprowadzenie żywego piasku do ustabilizowanego zbiornika przyniesie wiecej szkody niz pozytku bo:

1. to nie jest prawdziwy zywy piasek - zapakowany w worki gdzie cale zycie obumiera i wprowadza sie do zbiornika wielka bombe azotanow

2. przez dlugi czas najmniejsze drobinki nie beda chcialy opasc i bedzie ciagle burza piaskowa w zbiorniku

no i lekko zgupialem :Sad

czy dawac zwir koralowy czy zywy piasek


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kupujemy jako live sand to tak naprawde piasek koralowy, w ktorym jedyne zycie to kultury bakterii. Wiec nie ma tutaj bomby azotanowej. A ze nie opada - kiedys opadnie :Sad Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.