Skocz do zawartości
kto pyta nie bladzi

Regulacja odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odpieniacz skimmer S z kostka lipowa i napowietrzaczem 520 litrow na godzine.

Jak ustawic odpieniacz. Ile piany ma wlatywac do kubelka.

Obecnie mam tak ze co jakis czas odrobina sie zbiera do kubelka. Jak sie zapelni kubelek "żurem" to go wylewamy czy zostawiami a syf bedzie sie dalej kumulowal w kubku? Obecnie mam 1/3 odpieniacza w wodzie a 2/3 ponad i piana jest w calym odpieniaczu. Napowietrzacz ustawiony na polowe mocy.

Prosze o wskazowki.

Dziekuje.

Wesolych swiat :Sad


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...prosze o pomoc...


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem go tak ustawiony że kubek był ustawiony jakieś dwa centymetry nad powierzchnią. 550 to za dużo na taki odpieniacz. ja mam sera 275r i w zupełności wystarcza. Kubek możesz czyśić kiedy chcesz. Tylko uważaj aby Ci się nic nie przelało do akwa. POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinuj rozne ustawienia wysokosci a jak co to zaloz na werzyk kranik i zmiejsz przeplyw powietrza

Wkoncu dojdziesz jak ma byc dobrze :Sad

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli zbiera mi fajnie brud a kubek jest 13 cm nad poziomem wody i moc napowietrzacza na polowie to jest OK :Sad

Dziekuje bardzo bo myslalem ze jest jakas ustalona wysokosc kubka nad woda.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podepne pod temat. nie jestem pewny czy moj odpieniacz dziala optymalnie...u mnie przez tydzien zbiera sie ok 1 cm gestej czarnej kawy w kubku...piana jako taka praktycznie do niego nie wpada...tylko troche w lejku ktory prowadzi do kubka i minimalnie w samym kubku. podkreslam ze to co w kubku to nie zaden zur cz cos tylko totalna kawa...czy to nie za malo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od potrzeb, odpieniacz ustawia sie na mokra lub sucha piane.

Mokra w przypadku, gdy zalezy nam na usunieciu duzej ilosci zanieczyszczen, nawet kosztem czestego oprozniania kubka i straty czesci wody - czyli najczesciej na samym poczatku po wolozeniu skaly, lub gdy cos zlego dzieje sie w akwa.

W pozostalych przypadkach ustawia sie na piane sucha.

Piane mokra lub sucha regulujemy (w ogolnym przypadku) wysokoscia poziomu wody w odpieniaczu. W tych na kostke wysokoscia podniesienia odpieniacza nad poziom wody.

Nie ma na to przepisu, ile ma byc centymetrow.

Jezeli piana wydostajaca sie z rury jest sucha, czyli tak jak "ubita na sztywno bialo jajka" i osad w kubku jest koloru kawy, to OK.

Ale nalezy tez uwazaac, zeby nie za wysoko i zeby zanieczyszczenia nie bieraly sie w rurze.

Nalezy poprobowac, przy jakim ustawieniu wysokosci jaka bedzie piana.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne. dzieki wielkie.

u mnie niestety zbiera sie troche syfku...lub glonow nie wiem do konca...takie zilonkawe jak wyczyszcze palcem ;-) a w kubku tylko kawa...nizej odpienka nie moge dac bo juz ciagnie z dna sumpa. pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 cm to nie tragedia. Ogólnie im dłuższa rura tym lepiej. Dłuższa rura=dłuższy czas wychwytywania syfu przez bąbelki powietrza=lesza piana. POZDROWIONKA


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj skrocilem o 4cm i jest ok :Sad

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.