Skocz do zawartości
Gość laszek

ReefMax 105L by laszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Witam, już jakiś czas się bawię z moim ReefMax-em 105l. W końcu udało mi się zacząć wszystko robić tak jak zaplanowałem. Na początku 3 ogólne zdjęcia. Powoli zacznę dorzucać pokolei to co dodałem zmodyfikowałem.

Mój ReefMax 105l

Parametry:

Kh - 7,7

NO3 - 1

PO4 - 0

Si - 0

Zasolenie - 1,025 przechodze z soli Kent na sól Blue Greasure

 

1 215.jpg

1 216.jpg

W 1 komorze mam zamontowaną autodolewkę firmy TMC Aquarium model V2;Auto Top Up Plus System (2x floath switch). Pojemnik na wodę w lecie wystarcza na tydzień w największe upały. W zimie nawet do ponad 2 tygodni. Dodatkowo pod autodolewką mam wsadzony Pura NitrateLock i PhosGuard. Pod tymi mediami jeden koszyk ze skałą. Wszystkie biokule wywaliłem. Do zamontowania uatodolewki musiałem przyciąć zraszacz w 1 komorze. Odpieniacz pracuje oryginalny, w prawej komorze wywalone patyki z fiseliną. Została w tej komorze sama grzałka.

_20161125_182634.JPG

_20161125_182719.JPG

1 214.jpg

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie.... ładny baniaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak się zastanawiam bo chciałbym zamontować dodatkowy wentylator i myśle nad komorą 3 tam gdzie były patyki. W lecie wskakuje mi woda powyżej 29 stopni. Ktoś coś majsrrował z dodatkowym wentylatorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dodatkowo chodzi ten z lewej komory? Jak wygląda parowanie w najbardziej upalne dni? Możesz zdjęcie wstawić jak masz je zamontowane?

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinularia fluo green, Isis Hippirius

Piękna! Ciekawy zbiornik.


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem na klapkę nad 2 komorą 3 wentylatorki od podstawki chłodzącej i całe lato miałem max 28. Parowanie jakieś 0,7l dziennie


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam pytanie. Jakie suplementy używać najlepiej przy soli Blue Treasure?

post-24066-0-70923500-1480882933_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mała aktualizacja:

Parametry:

Kh-8,15

No3-2,5

Po4-0

Si-0

Zasolenie - 1,024 sól Blue Treasure

Karmię 2-3 razy dziennie. Artemia, kryl, dotego różnego rodzaje suche pokarmy oraz Nano reef coral food.

Suplementacja:

AminoAcid 1kropla co 2 dni

Zeofood7 1 kropla 2x w tygodniu

A-balance 0,4ml raz na 10 dni

CoralVits ampułka raz na 2 tygodnie

Jod 1kropla co drugi dzień

Podmiany w zależności 4-8 litra co tydzień.

Świetlówka biala, aktynika i pacific sun o barwie różowej- wymieniane co 6-8 miesięcy.

Obsada:

1 amphrion Ocelaris

1 pterapogon Kauderni

1 Gobidon h.

1 Biocolor

2x krewetki sexy shrimp

1x krewetka na apitasie

1x duże wężowidło

1 szorstnik

3 duże rurówki i 2 małe

Z obsady koralowej same miękasy. Na próbe wsadziłem kilka szczepek sps

post-24066-0-68083100-1481376677_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zastanawiam się nad zakupem karmnika Eheim3581 do swojego reefmaxa. Teraz mam pytanko: chcę go zamontować w 3 komorze nad patykami (byłymi). Czy w takim pojemniku można mieszać różne suche pokarmy ktore z reguły podaję osobno? Jeżeli chodzi o odpoeniacz mam ustawiony na aitomatyczne wyłaczanie na czas karmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Karmnik Eheim będzie po niedzieli. Zostanie zamontowany nad 3 komorą. Jeszcze zostanie ustawic tylko odpieniacz żeby się wyłączał w czasie kiedy będzie pracował karmnik.

NO3 dalej na 2,5. Karmię więcej i ciężko podnieść chociaż do 5. Jakieś pomysły?

post-24066-0-00709400-1482000164_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Doszedł Gnatholepis thompsoni. Zrobil mleko w akwarium. Przez noc piasek zrobil się biały. A dwa dni temu dmuchałem całą skałe. A teraz znowu owalona:) Doszedł też karmnik JBL autofood. Przynajmnie widzę że koralom chyba sprzyja wszystkie napompowane.

Babka

Karmnik

post-24066-0-75700400-1482512635_thumb.jpg

post-24066-0-54040900-1482512667_thumb.jpg

post-24066-0-73663100-1482512745_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Fajny zbiorniczek. Powiedz czy modyfikowałeś coś odpieniacz? Zmiana pompy na NewJet1200 czy zmiana wężyka na miękki sylikonowy?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta babeczka to valenciennea sexguttata a nie Gnatholepis thompsoni


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Odpieniacz bez żadnych modyfikacji. Wężyk również aczkolwiek zaczyna spadać. Coś będę myślał. Zrobiłem spad pod karmnikiem żeby pokarm nie wpadał do 3 komory. Niestety babka została zatłuczona przez tego garbika.

Niestety babka odeszła na wieczną rafę. Montipora czerwona też. Ten ślimak zrobił swoje.

post-24066-0-59890200-1483813492_thumb.jpg

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jednak przy czyszczeniu połączyłem wężyk oryginalny z kawałkiem wężyka silikonowego nałożyłem jak oryginalny ale sprawdzałem żeby nie był zagięty po założeniu komina w odpieniaczu. 

Co zauważyłem? Od momentu wyczyszczenia odpieniacza i połączenia go wężykiem, 0 problemów z kręceniem aby ustawić. Rozkręcony na maksa, pieni ale nie leje tyle wody. Po kilku dniach około 80ml. Co wcześniej bywało nawet 100ml dziennie.

_20170115_200551.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy proponuja wyymienic cały wezyk na silikonowy, pompę na NewaJet 1200 i przedłużkę zrobić do rurki wylotowej w kubku odpieniacza np.z rurki po multivitaminie musującej. Heh takie bajersy

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak przy czyszczeniu połączyłem wężyk oryginalny z kawałkiem wężyka silikonowego nałożyłem jak oryginalny ale sprawdzałem żeby nie był zagięty po założeniu komina w odpieniaczu. 

Co zauważyłem? Od momentu wyczyszczenia odpieniacza i połączenia go wężykiem, 0 problemów z kręceniem aby ustawić. Rozkręcony na maksa, pieni ale nie leje tyle wody. Po kilku dniach około 80ml. Co wcześniej bywało nawet 100ml dziennie.

_20170115_200551.JPG

Wszyscy proponuja wyymienic cały wezyk na silikonowy, pompę na NewaJet 1200 i przedłużkę zrobić do rurki wylotowej w kubku odpieniacza np.z rurki po multivitaminie musującej. Heh takie bajersy

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Dokładnie[emoji106] i do tego wężyk wyciągnąć na zewnątrz akwarium i na końcówkę założyć coś do regulowania przepływu powietrza - to wszystko zauważalnie poprawia pracę (niby)odpieniacza[emoji4] .

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja reguluje dalej oryginalnym zaworem. Ale ani razu od przedłużenia tego nie robiłem. Nie ma potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, laszek napisał:

0,5cm 

_20170119_213207.JPG

dzięki. Mój "oryginalny odpieniacz" nie pieni juz prawie 2 miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.