Skocz do zawartości
kto pyta nie bladzi

Krytyki ciag dalszy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Po licznych slowach krytyki moje akwarium troche sie zminilo.

Obecnie wyglada to tak i licze na ponowne wytyczenie bledow... a znow sie poprawie :Sad

Posiadam filtr RO.

Mam akwa 112 litrow z panelem filtracyjnym wklejonym w akwarium (okolo 20 litrow) wypelnionym biobalami.

Podloze najdrobniejszy zwir koralowy, 10 kg wapieni i 6 kg zywej skaly.

Grzalka z termostatem. Pokrywa z chlodzeniem (wentylatorek). Swietlowka T8 20W marine glo (niebieska) i 25 W biala. Tu pytanie czy idzie do pokrywy ze sklepu wlozyc np. marine glo 40W i biala 40W i czy takie wogole sa?

Odpieniacz skimmer S z kostka lipowa i napowietrzaczen 520 l/h.

Cyrkulacja: 3 pompy lacznie 1600 l/h. W jednej pompie diody UV.

Zbiornik zalany 2 miesiace temu.

Obsada: krewetka, jezowiec, wezowidlo. Czy moge juz kupic rozgwiazde, kraba pustelnika, czy jakas rybke czy ukwiala?

Temp. wody 25, NO2=0 mg/l... NO3=? (wkrotce)

Prosze o slowa krytyki bo ostatnie wyszly mi na dobre...

Dziekuje.

Wesolych Swiat.


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjec nie mam :Sad


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i calkiem ladnie-wapien wywal!!!!rozgwiazda tak ...ale tylko piaskowa kraby jak najbardziej-pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwierzetami poczekaj.

Dla ukwiala to wogole jest za malo swiatla.

Swietlowki 40W maja 120cm dlugosci.

Dla miekkich cyrkulacja jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,daj wiecej swiatla najlepiej swietlowki t5 i wiecej zywej skaly i tak jak napisal Piona wapien wywal tymbardziej ze niedales fotek i niewiadomo co to za dziadostwo i czy nie bedzie szkodliwe dla morskiej fauny.Pozdrawiam Peniek.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie swietlowki 59cm dlugosci wiec mam kupic (do obudowy)?

Jest tam miejsce na 2 swietlowki.

A co do tych wapieni to mam tuff wapienny... tego to nie mam chyba wywalac co?


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetlówka t5 24W ma długość 55 cm. Do tego dolicz po ok. 2 cm na oprawki bryzgoszczelne (takie nasadzane) - wychodzi ok. 59 cm długości.

Dobra, zmierzyłem i u mnie świetlówka z oprawkami ma dokładnie 58 cm długości.


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest roznica miedzy t5 a t8?

Ktore poinienem miec i ile kosztuja?


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t5 przy mniejwiecej tej samej dlugosci co t8 maja wieksza moc mniejsza srednice sa bardziej wydajniejsze i skuteczniejsze w swieceniu tylko ze statecznik terz musialbys zmienic na odpowiedni :Sad

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pamietaj ze t5 nie wlozysz ich w te same oprawy co t8 i tak jak zako napisal statecznik do wymiany


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.