Skocz do zawartości

Historia edycji

Thiper

Thiper

Dzień 21 (25.10.2017)

Mały update tego jak wygląda właśnie moje akwarium. Ogólnie zgodnie z przewidywaniami - zielono mi.

31.thumb.JPG.d3fedbafb4dd5beae3683c08f310cbac.JPG

Jednakże jedno co mnie zaczęło zastanawiać, to coś, czego nie było jeszcze wczoraj na glonach, a mianowicie szare przebarwienia, tak jakby część zaczynała... hmm... obumierać? Czy to normalne dla glonów, czy może wystraszyły się chęci potraktowania ich Flukonazole'm? :D Tak to się prezentuje. Tam gdzie mniejsza cyrkulacja, tam więcej tych "szarych części", a tam gdzie buja, tam praktycznie brak. Co sądzicie? Czy to rzuca jakieś nowe światło na sprawę? Tutaj bardziej z bliska.

32.thumb.JPG.9b776e2ebf1a24e2dad2b4d259115bf0.JPG

I w sumie sam już nie wiem - czy to Bryopsis czy nie?

@fresz33 Flukonazole już wypisane, mogę mieć nawet jutro, tylko wciąż się zastanawiam, czy potrzebna jest chemia czy zwykła cierpliwość w dojrzewaniu akwarium :D

@Iceberg A nie "kusiło" cię spróbować tych bardziej... "niekonwencjonalnych" metod?

Thiper

Thiper

Dzień 21 (25.10.2017)

Mały update tego jak wygląda właśnie moje akwarium. Ogólnie zgodnie z przewidywaniami - zielono mi.

31.thumb.JPG.d3fedbafb4dd5beae3683c08f310cbac.JPG

Jednakże jedno co mnie zaczęło zastanawiać, to coś, czego nie było jeszcze wczoraj na glonach, a mianowicie szare przebarwienia, tak jakby część zaczynała... hmm... obumierać? Czy to normalne dla glonów, czy może wystraszyły się chęci potraktowania ich Flukonazole'm? :D Tak to się prezentuje. Tam gdzie mniejsza cyrkulacja, tam więcej tych "szarych części", a tam gdzie buja, tam praktycznie brak. Co sądzicie? Czy to rzuca jakieś nowe światło na sprawę?

32.thumb.JPG.9b776e2ebf1a24e2dad2b4d259115bf0.JPG

I w sumie sam już nie wiem - czy to Bryopsis czy nie?

@fresz33 Flukonazole już wypisane, mogę mieć nawet jutro, tylko wciąż się zastanawiam, czy potrzebna jest chemia czy zwykła cierpliwość w dojrzewaniu akwarium :D

@Iceberg A nie "kusiło" cię spróbować tych bardziej... "niekonwencjonalnych" metod?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.