Skocz do zawartości
mateusz86

Co się dzieje z akwarium ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czynności które wykonałem:

-absorber fosforanów+węgiel

-wyciągnięcie świetlówek Coral Plus,Purple Plus zostawiłem same niebieskie.

-dodanie bakterii Equo Bio-Alganex 1

-KZ Cyjano Clean

Jest mała poprawa glony odpadają i na skale siwieją.

Pozdrawiam

Mateusz

Matusz, jakbyś chciał wykonać podmiankę na wodzie z innego zbiornika to służę swoją. Raz w tygodniu 25-30l leci w ściek, a może urozmaicenie flory by Ci coś pomogło?

Podbicie kH też nie jest pomysłem od czapy, resztę już sam zacząłeś. Ja bym dozowała jeszcze bakterie żeby system na nogi postawić. Odpieniacz na mokro, a jeśli coś lata to i wata z codzienną zmianą. Wyprowadzisz to szkło bez restartu, ale trzeba się będzie pobawić. Trzymam kciuki!

PS uważaj na parametry - jak zaczną ginąć glony to mogą Ci oddać do wody to, co wcześniej przyjęły..


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matusz, jakbyś chciał wykonać podmiankę na wodzie z innego zbiornika to służę swoją. Raz w tygodniu 25-30l leci w ściek, a może urozmaicenie flory by Ci coś pomogło?

Podbicie kH też nie jest pomysłem od czapy, resztę już sam zacząłeś. Ja bym dozowała jeszcze bakterie żeby system na nogi postawić. Odpieniacz na mokro, a jeśli coś lata to i wata z codzienną zmianą. Wyprowadzisz to szkło bez restartu, ale trzeba się będzie pobawić. Trzymam kciuki!

PS uważaj na parametry - jak zaczną ginąć glony to mogą Ci oddać do wody to, co wcześniej przyjęły..

Dzięki za propozycję :) Przeczekam i zobaczę.Nie chcę za dużo wykonywać ruchów.

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez mateusz86 (wyświetl historię edycji)

60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie gdyby coś to wal jak w dym. Nie ma nas tu za dużo w okolicy, musimy się wspierać :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mam pytanie co do tego zielonego włochatego glona co to jest , czy wystarczy go rwać ręcznie czy jest jeszcze jakiś sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale zaciemnianie , wyrywanie i ograniczenie podmianek pozwoliło mi zlikwidować Dino i glony z piachu i większości skały zostały 2 miejsca między koralami z tym zielonym przez to szukam jakiegoś innego sposobu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja mam pytanie co do tego zielonego włochatego glona co to jest , czy wystarczy go rwać ręcznie czy jest jeszcze jakiś sposób.

Cześć,

Ja rwałem i tak z powrotem się pojawiło i tak w kółko.Zastosowałem bakterie które mi polecono i glony siwieją.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować, jak długo stosowałeś i w jakich proporcjach 1/100 czy 3/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zamiast rwać te glony kup sobie dolabella działa jak kosiarka na glony tylko potem jak już zje to musisz albo ja nauczyć je nori albo odsprzedać komuś w potrzebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po bardzo długiej walce z plagami dałem rady :) Czynności które wykonałem :  

-Zwiększenie cyrkulacji

-Podkręcenie obiegu z 900 L/ na 1200 L

-Zmniejszenie Oświetlenia do 6 godz. same niebieskie 

-Dodanie Bakterii FM Bacto Reef Balls +absorber na fosforany 

-Podmianki co dwa tygodnie i dołożenie korali 

 

Dziękuję Pani Jadwidze ze sklepu JadwigaMorska :)

 

Pozdrawiam

Mateusz 

File_000.jpg

 

 


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.