Skocz do zawartości
**akwarysta**

Ile rybek do 260L???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 260L akwarium licząc razem z panelem. Jest to akwarium rafowe. Jak na razie mam w nim 3 ryby 2 jeżowce i kilka ślimaków. Ryby to 2 nemo i garbik. Ile można w tej wielkości akwarium 3-mać ryb? Chciałbym coś dokupić ,np jeszcze z 2 nemo i 2 Zebrasoma scopas. Czy to nie będzie przesada /:lub dodać do tego składu np 2 Odonus niger ale czy one nie zjedzą mi garbika? Jak możecie to coś doradźcie ,bo lubię rybki ( :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawidlowo to oblicza sie to w ten sposob:

27 litrow na 1cm ryby :Sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zako

Skad takie informacje? Czy to ironia tylko? :Sad


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Ksiazce Dakina Morskie Akwarium jest podane 27l na 2,5cm ryby @zako sie pomylil poprostu o te 1,5cm.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ksiazce Nicka Dakina tak napisano :Sad

Osobiscie terz uwazam ze to absurd :D:D:D

taki maly zarcik :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 6-7 lat temu ja czytalem ale teraz sprawdzilem i faktycznie Peniek dobrze mnie poprawil :Sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna miec tyle ryb, na ile pozwoli wydajnosc systemu i korelacja pomiedzy zachowaniami osobnikow poszczegolnych gatunkow oraz ich wymaganiami. w akwarium 200l moze byc to 1 a moze byc 15. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QSzymon a z tym to sie zgadzam jakosc uzytego sprzetu i ilosc zywej skaly w akwa ma znaczenie co do ilosci ryb w akwa.Szegolnie wydajnosc odpieniacza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zako

Dlatego zapytalem czy to ironia, bo absurdalne wydalo mi sie "wycenianie" centymetra ryby na ilestam litrow wody :Sad Juz widze wszystkich z linijkami w rekach mierzacych zawartosc swoich akwariow :D Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5 szt w 160 litrach i mysle ze to wystarczy choc kusi wsadzic do baniaka parke dennych :Sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za odpowiedzi ( : Coś jeszcze dokupię ,wydajności systemu jest dobra. Nie mam żadnych problemów z utrzymaniem czystości i parametrów wody ,dlatego zastanawiałem się nad zwiększeniem obsady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to robic powoli, zeby system przystosowal sie do wiekszego obciazenia(namnozenie bakterii)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.