Skocz do zawartości
Oli

Mam problem z akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem całkowicie nowy na tym forum i znajomy mi polecił zarejestrowanie sie tutaj, gdyż są tu spece do akwarystyki morskiej:)

Otóż chce sie przerzucić z akwarystyki słodkowodnej na morską, i mam pytanie bo mam wolne 2 akwaria 63litry i 120 litrowe i w ktorym lepiej zalożyć mini rafe?? i jak cos to jaka obsade rybek tam dać a także ile kg żywej skałki dać do danego akwarium a także jakie ukwiały?? Dziekuje z góry za pomoc!

A i ostatnie pytanie ile musze czekać na dojrzenie akwarium jak wszystko tam urzadze?? Zeby akwarium było gotowe do wpuszczenia rybek?? Czy tak samo jak w słodkowodnych akwaiach czy inaczej??

Pozdrawiam i czekam na wasze posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lepszym akwa bedzie to 120l choc sam zaczynalem od 64l

proponuje Ci poczytac dokladnie to forum a sam dojdziesz co chcesz w takim akwa trzymac bo to tobie ma sie podobac

W morskim dojzewanie i aklimatyzacja trwa dosc dluzej i zanim zobaczysz jakies efekty moze nawet minac kilka m-cy

Pozdrawiam i zapraszam do czytania forum

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy przede wszystkim mam problem ile zywej skały do niego wrzucić, a także z czym mógłbym połączyć Błazenki Okoniowe no i przede wszystkim jakie koralowce miekkie czy twarde?? i Czy jakis ukwiał także?? I Podstawowe pytanie też mam czy mógłbym w tym akwa też trzymać Mandaryna Wspaniałego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 120l mozesz trzymac juz ukwiala z blaznami

okolo 20-30kg skaly a mandaryna w tym i w tym mozesz trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o te mniejsze akwa?

Ja w takim trzymalem (64L) i czul sie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że mandaryn ma większe wymagania co do litrażu. Może coś mi się źle zanotowało w szarych komórkach. Sam nigdy nie miałem mandaryna.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem kto wymysla te wielkosci baniakow dla konkretnych rybek i jakimi "parametrami" sie kieruje.

Jezeli chodzi o mandaryna, to najwazniejsza jest zasobnosc w pokarm. Jezeli skala bedzie dobrej jakosci, bogata w zycie, ktorego nie wywali pienidlo, albo dodasz refugium to imo poradzi sobie w 120l, do 60 bym go nie wpuscil.

PS czytaj, czytaj, czytaj forum:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej ilości moge tam trzymać błazenki jaki stosunek ilości rybek?? Z Mandarynem to super bedzie:) bardzo sie ciesze ze moglbym go miec w nim, no to zdecyduje sie na 120 litrów akwarium:)

Czekam na wasze posty. Dziękuje z góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mandaryn bedzie przyjmowal pokarm to mozesz trzymac :Sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed kilkoma miesiącami miałem zamiar sprawić sobie szczególniewyjątkową miniat. morską - 20 l.

Zamierzałem tam trzymać 1-2 małe ukwiały i kilka rurówek.

Sumiennie zamierzałem wymieniać w nim wodę, więc odpieniacz byłby niepotrzebny.

Projekt powiększył się teraz do 55 l + 10 l (panel odpieniacza).

Więc zahulałem!


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do akwarium 120 litrow na pocztek wystarczy 10-15 kg w zupełnosci.nie straszczie chłopaka,troche zywego piachu i juz.tak jak zaczynal smk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zamierzałem włożyć 20-25kg żywej skały... Hmmm Teraz bede zakupował sprzęt i jak bede tworzył akwa to porobie zdjęcia jak juz bedzie wszystko tam gotowe no ovzywiscie po za rybkami, dziekuje za porady.

Pozdrawiam

Oli

Szczesliwego Nowego ROku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oli widze ze jestes z płocka odezwij sie na gg lub priv to pogadamy a moze wpdniesz w weekend i zobaczysz jak to wyglada i dlaczego musi koniecznie byc


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oli widze ze jestes z płocka odezwij sie na gg lub priv to pogadamy a moze wpdniesz w weekend i zobaczysz jak to wyglada


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.