Skocz do zawartości
Wojciech W.

Jestem nowy ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak już napisałem jestem nowy na tym forum. Mimo, że czytelnikiem tej skarbnicy wiedzy jestem od miesiąca to jeszcze nie brałem udziału w żadnej dyskusji. A zanim coś zacznę to chciałbym się po prostu przywitać :)

Aktualnie mój malutki baniaczek (112 litrów) dojrzewa więc nie mam wiele do pokazania ale jutro zamieszczę zdjęcia abyście mogli ocenić moją skałe.

Może opiszę wiecej o moim baniaczku:

akwarium - 112 litrów

odpieniacz - biostar flotor

cyrkulacja - new jet 1200

grzalka - 200 W Jaeger

sól - AM reefsalt

oświetlenie - 3x24W Sylvania T5 (1xaktynika,2x10KK)

Niestety nie posiadam żadnego panelu ani sumpa ale w niedlugim czasie zamierzam dolozyc piasek jakies 13,61 kg CaribSea - Aragonite.

Kupiłem 15 kg skały w Zabrzu ale dostałem więcej okolo 20 kg.

No cóż to na razie tyle, teraz się muszę nauczyć jak zamieścić fotki :)


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przymierzam się do postawienia podobnego akwarium (120-140l). Chętnie zobaczę i poczytam jak rozwija się twoje hobby. Czekam z niecierpliwością na pierwsze zdjęcia :)


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i zycze powodzenia.. fajnie ze jest nas coraz wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy i na fotki czekamy a po wiekszej recenzi swoje oceny damy :)

normalnie mi sie zrymowalo :):):):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten avatar to autoportret? :)

Co do fotek, to najpierw musisz troche /spamu puscic/ :) co by miec klubowicza.

Albo skorzystac z zewnetrznych fotek.

A akwa nie musi byc duze, zeby bylo "respect", male tez moze byc "jak z bajki"


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem zamieszczam pare zdjec mojego akwa.

Troche dzisiaj żałuję że nie zrobiłem zestawu z sumpem ale nigdy nie jest za póżno.

1679-img_5027.jpg

1679-img_5030_resize.jpg

1679-img_5035_resize.jpg

1679-img_5036_resize.jpg

1679-img_5041_resize.jpg

1679-img_5042_resize.jpg

1679-img_5082_resize.jpg

1679-img_5083_resize.jpg

Tak jak juz pisalem po nowym roku bede mial zywy piasek.

Dodatkowo planuje zrobic sobie pokrywe do akwarium ze spienionego pcw.

No i najwazniejsze po nowym roku trzeba sie skoczyc po ekipe czyszczaca :)


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezle :)

tylko ta grzalka szpeci troche te akwa :):):)

To jest sucha skala + LR czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego kolegę:).Wojtek czy nie za blisko przedniej szyby umieściłeś skałę.Możesz mieć problem z czyszczeniem

szyby.Trochę za mała cyrkulacja.Na 3 fotce widzę małe wężowidło czyli jakieś życie już masz:).Pozdrawiam i życze

powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo pięknie :) grzałka trochę spora :) Nie może leżeć za skałką? POZDRO Skałka bardzo ładna :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na poczatek moze byc ale schowaj ta grzalke za skaly z tylu zeby jej nie bylo tak widac no i pomysl zeby jakos ta skale poukladac


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie niech nie układa. Ja co dwa dni czyszczę dno i ją też co chwilę przestawiam. syfek mocno będzie mu jescze leciał. pińcet razy jeszce ją jescze przestawi :)

PS jak zamierzasz dozować wapno? dobrze żbyś już zakraplał kalkwasser


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to w pelni LR ale dwa kawalki sa z dojrzalego akwa.

Z ta grzalka to wiem ze troche kupilem za duza ale nie zwrocilem uwagi na dlugosc...

To nie jest ostateczne ustawienie skaly (mam ja od tygodnia a juz 4 razy przestawialem) :)

Ta cyrkulacja wlasnie nie daje mi spokoju. Tez mi sie wydaje ze powinienem cos dolozyc.

Macie jakis pomysl ?

Obecnie mam tylko NewJet 1200 (400-1200 l/h)

Wapno zamierzam dozowac poprzez mixer DIY. Wlasnie obmyslam jak go zrobic i chyba zrobie go z plexy i bedzie mial ksztalt szescianu tylko nie wiem jeszcze jakie wymiary.

Musze zalatwic pompke dozujaca.

Czy jest cos tanszego niz SP300 ?

Jako czujnik poziomu wykorzystam przekaznik konduktometrytczny ( http://www.elektron.zgora.com.pl/oferta.php?group_id=3 )

Bo taki mam na stanie a jak sie ma to trzeba wykorzytac hehe


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze az mi sie łezka w oku zakręciła. Identycznie sprzecik wyglada jak moje pierwszwe morskie 112L.

Za cyrkulacje kup tunze nano stream 6025 lub mareę


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie ze twoje akwa sluzylo mi jako przyklad. Jako poczatkujacy nie chcialem od razu wydawac nie wiadomo jakich pieniedzy bez wiedzy prakycznej. Juz widze ze samo zakladanie akwa to frajda jak cholera niestety finansowo tez trzeba sie liczyc. Zobaczymy jak mi pojdzie moze kiedys jak mi pozwola warunki zaloze wieksze :)


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze te 112L to była prawie czysta przyjemność, obecne 550L już bym ze 3x ze złości rozwalił na kawałki gdyby nie ogromna góra pieniędzy w nie wpompowana :)

Miło że komuś się przydaje to co nawypisywałem kiedyś na forum :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także przygotowuję się do uruchomienia podobnego akwarium (120l) i przykład Smk bardzo mi w tym pomaga. Nie wiem tylko czy odpieniacz BiostarFlootor to dobre rozwiązanie do akwarium w sypialni :) - czy nie jest za głosny.


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z calym szacunkiem dla smk, ale nie kopiujcie jego tempa wprowadzania zycia :)

Wtedy w jego watku sie nie odzywalem i tylko patrzylem kiedy mu sie "noga podwinie" :) no ale mial szczescie (oraz pieniadze na odpowiednio szybkie inwestycje) i w czas zastosowal biostartery, dobry zywy piach, lepszy odpieniacz itp.

A ze akwa ma w biurze, to przez wieksza czesc dnia "mial oko" na akwa.

Nie kazdy ma takie warunki. Niektorzy aby zdarzyc do sklepu, to musza albo zwolnic sie troche z pracy albo poczekac do soboty. A dla akwa maja tylko troche czasu wieczorem.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorzuciłem piasek koralowy tak jak pisałem wcześniej.

Zobaczcie co się stało :)

I mam pytanie kiedy mi to przejdzie ?????

1679-img_5086_resize.jpg

1679-img_5087_resize.jpg

Według mnie jest źle........ale czy będzie jeszcze gorzej ?


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma. Daj dwa, trzy dni to sie uspokoi.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Zizi dobry czarny humor :)

Spoko, przejdzie. Niepotrzebnie wrzucałeś piach tak na pałe, trzeba było przez jakąć rurę/worek uformowany w lejek lub coś w tym stylu na same dno wrzucać i zostawić pompy wyłączone na (poza odpieniaczem) na kilka godzin.

Z tamtym akwa miałem farta. Z dużym nie mam :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co teraz paisek??? Zaczną się glony zielone to go nie doczyścisz i wyrzucisz. PO CO TO TAM TERAZ DAŁEŚ :) oj bida panie


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz z dzialającego zbiornika najlepiej jak bys wzioł wode-warunek- jak dobrych paramet...lub gąbke z sumpa z kolonią kielży A skala porosnieta glonami wapiennymi = mala filtracja przez to zloże itp. Sam kombinuje jak choc w 40% pozbyć sie tego na rzecz takiej z frachtu Zaznaczam to moje zdanie, a z czasem wypiepszysz połowe skaly jak ci jakieś tam korole miekasy czy twarde zaczną ci się potężnie rozrastać.Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek sie wklada, najlepiej szklankami, albo malym wiaderkiem, a nie wsypuje.

Opadnie za kilka dni, ale juz dzisiaj bys mial czysta wode gdybys go wlozyl ostroznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie jest tak zle jak na zdjeciach wyzej.....

Piasek wsypywalem szklanka i staralem sie robic to powolutku.

Pompki mialem wylaczone bo zdemontowalem na ten czas caly sprzet i wyjalem skale.

@mario-sz

A kiedy, ze tak sie zapytam , mialem wsypac ?? Gdy bede mial ekipe czyszczaca i rybki, zeby sie udlawily tym "mleczkiem" ??

Wolalem zrobic to wczesniej i miec to za soba bo wiedzialem, ze bedzie zawirucha ale nie sadzilem, ze az taka :)


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.