Skocz do zawartości
Paweltattoo

Reefmax budowa odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam od kilku dni zestaw Reefmax.

Moje pytanie dla osób które wyciągały oryginalny odpieniacz z reefmaxa w celu np.wyczyszczenia.

Zrobiłem to dziś. Zastanawiam się czy macie wlot do pompy skierowany ku dołu czy w górę ??? (jest możliwość tak założenia końcówki wlotu do pompy. Albo w dół albo w górę)

Miałem ustawione w dół, ale patrząc od boku na całą skrzynkę prostokątną to kawałek rurki wystaje niżej ponad prostokąt. Tak ma być???

post-23088-0-42256300-1482001288_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak mam dokładnie. Wylot jest niżej jak obudowa. Może dlatego tak często trzeba go czyścić bo po np miesiącu są problemy z włączaniem. Nie zaskakuje naraz. A pod obudową straszny syf się tam zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dokładnie. Wylot jest niżej jak obudowa. Może dlatego tak często trzeba go czyścić bo po np miesiącu są problemy z włączaniem. Nie zaskakuje naraz. A pod obudową straszny syf się tam zbiera.

Hejka.

Jest możliwość założenia wlotu rurką do góry, ciekawe czy nie będzie wtedy lepiej??? Ktoś próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nigdy nie próbowałem. Nie pamiętam czy będzie się trzymać czy mocowanie łapoe jak jest skierowana w dół. Przy kolejnym czyszczeniu sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze co najlepiej wsypać do koszyków - wystarczy Ceramika?

Chwilowo mam tylko skałę, dwie rybki : błazenka classic i mandaryna który wcina kryl mrożony.

Nie mam jeszcze nic z korali. Wodę i skałę mam żywą, Przywiezioną z Reefmaxem.

Aha - co myślicie o tym przedłużeniu rurki od odpieniacza pod samą pokrywkę, możliwe że to ma sens,

Fotka zbiorniczka zaraz po zalaniu, ryby jeszcze były w wiaderku, teraz już pływają i mają się wyśmienicie :)

Skałę ułożyłem tak żeby nie dotykała tylnej szyby, więc nie będzie problemu z martwymi strefami i czyszczeniem szyby

post-23088-0-96129400-1482016475_thumb.jpg

Edytowane przez Paweltattoo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Na temat odpieniacza masz pełno tematów. Ja osobiście nic nie kombinowałem. Jedyne co wywaliłem kulki i patyki. W 1 komorze mam koszyk ze skałą wkład pura nitratelock i phosguard i czujniki autodolewki. W 3 komorze tylko grzałka. Fakt meczylem sie z ustawieniem cyrkulacji bo mam kolo 15kg skaly wkońcu zostawiłem jeden cyrkulator który najbardziej mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W odpieniaczu trzeba wywalić lub uszczelnić wężyk. U mnie zsuwał się przy bardzo małej sile i na 100% nie był szczelny na połączeniu z elementami plastikowymi odpieniacza zarówno na dole jak i na górze. Wymieniłem na miękki silikonowy i jest git. Przedłużyłem jedynie "komin" jakimś tam kawałkiem rurki i tyle z modyfikacji u mnie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak z tym suwaniem to prawda po kazdym czyszczeniu ciezko sprawdzic czy cały jest nasadzony też to będe musiał zmodyfikować. Z tym kominem też racja zawsze to mnie wody wyleje. Najgorsze przynajmniej u mnie jest ze po czyszczeniu kilka dni sprawdzam jak go ustaeic bo jak uzupelni pojemnik raz na tydzien to przy tym samym ustawieniu po czyszczeniu wypełnia pojemnik raz na dzień 100ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trzeba trzymać w miarę stały, dość wysoki poziom w 1 komorze. Ja robię z powietrzem tak: zakręcam zawór od powietrza do końca, jeden pełny obrót w lewo o 360 stopni, trzymam w miarę stały poziom i mnie nie przelewa.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja zastosowałem autodolewke i jest duża róznica jak raz ustawie to swiety spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najprościej. Żeby fajnie ulepszyć Reefmaxa. Przy standardowym odpieniaczu wymienić pompę na NewJet1200. Wymienić wężyk na miękki silikonowy, przedłużyć rurkę. W pierwszej komoże wywalić jeden kosz, wstawić czujnik dolewki, zmienić grzebień.

Powinno to polepszyć parametry i pracę zbiornika

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.