Skocz do zawartości
Paweltattoo

Odpieniacz idealny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki odpieniacz zamiast oryginalnego wejdzie w drugą komorę bez wycinania pokrywy w Reefmax-ie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie do końca bym go polecał. Mam RMaxa, ale Slimskina do niego nie zamontuję (choć też mam jako pozostałość po poprzedniej kosteczce) Dlaczego? A bo siorbie wodę z lustra, a woda do 2 komory podawana jest dołem, a nie górą. Na dole będzie też obiegówka, która od razu będzie "przechwytywała" wodę z 1 komory, więc odpieniacz za bardzo nie będzie miał co pienić. Jak by go zamontować w pierwszej komorze to inna bajka, ale nie wiem czy tak się da... Chyba tak, ale poszperaj po sieci. Idealny do drugiej komory byłby taki, który zasysa wodę dołem. Też by miał "konkurencję" w postaci obiegówki, ale zawsze coś tam by do niego trafiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za info Michau1288. Obiegowa NewJet 1200 albo Newa Jet 1200 ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki bardzo za info Michau1288. Obiegowa NewJet 1200 albo Newa Jet 1200 ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ja nie wymieniasz tej oryginalnej na inną- to niekoniecznie NEW(a) Jet, bo ta jest wskazywana jedynie jako zamiennik do tej z oryginalnego odpieniacza i pasuje ponoć jak ulał. Skoro masz zamiar wywalać oryginalny odpieniacz, to wybierze sobie taką, jaką chcesz (jak najcichszą, bo Newa jest ponoć głośniejsza niż ta od Aquaela) W sumie- Aquaela możesz sobie zostawić jako obiegówkę. Tez się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za info :-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ale z tym Slimskinem w 2 komorze to się zastanów, albo wybierz sobie inny. Moje zdanie jest takie- na pewno nie do drugiej komory, bo to błąd, ze względu na konflikt kontrukcji odpieniacza i panela Reefmaxa. Tak jak pisałem powyżej- wlot do 2 komory odbywa się dołem, a tam będzie stała obiegówka, która przechwyci całą wodę i Slimskin, który zaciąga ją górą nie będzie miał co odpieniać.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

http://nano-reef.pl/...d/page__st__300 Poczytaj tutaj od kolegi bardzo doświadczonego z RM tam jest wszystko opisane :)

Myślisz że nie czytałem? Zwracam Ci tylko uwagę że fizyki nie oszukasz. A i tak zrobisz jak chcesz i Twój odpieniacz może w kółko mielić tę samą wodę. Twoja sprawa, Twój zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani to jaki odpieniacz polecacie zamiast oryginalnego??? Jaki macie u siebie? Moze wystawać kubek nad obudowę. Co polecacie????

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Paweltattoo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by dać pompę obiegową do czwartej komory i wężykiem do góry wyrzucać wode do zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj  ktoś wrzucił do 4 komory

trzeba wkleić kawałek plexi przy wylocie z 4 komory na zbiornik żeby woda się nie cofała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej kupic za 400zl Hydore 135 i wstawić do pierwszej komory? A do drugiej kosze te co byly w pierwszej?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.