Skocz do zawartości
mario-sz

Jak wyciszyć pompę np. w odpieniaczu ...

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie nie dało się żyć :) Pompa wpadała w wibracje, wibracje przenosiły się na rury, na cały odpieniacz, przez podstawę na komode, na pokrywę i na całe akwa. Marea przy maxi jetcie była jak silnik elektryczny do diesla! :) PORAŻKA

W końcu wpadłem na pomysła aby rurkę PCV zastąpić rurką gumową. Długo szukałem dobrej gumy aby była miękka i spełniała pokładane w niej nadzieje. I UDAŁO SIĘ!!! Guma skuecznie ELIMINUJE drgania, które NIE SĄ przenoszone dalej na odpieniacz, pokrywę i szyby.

POLECAM do każdego odpieniacza takie rozwiązanie! Naprawdę jest to SUPER SKUTECZNE!

Rurka kupiona za 3zł w sklepie samochodowym. Oczywiście przeznaczona do WODY.

27.jpg


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moze i ta rurka jest przystosowana do wody?ale w instalacjach samochodowych.Do akwarium sie nienadaje!!!!Ja bym ja natychmiast wyciagnal i wyrzucil.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miała by się nie nadawać? Guma nie uwalnia żadnych związków chemicznych.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody stosowane w przemysle samochodowym nie nadaja sie do zastosowania w akwarium.Fakt ze producent napisal ze jest to przewod do wody o niczym nie swiadczy.Stwierdzenie ze guma nie uwalnia zadnych zwiazkow chemicznych tez jest bardzo ryzykowne.Myslisz ze przewody tego typu sa przystosowane do wody pitnej?I czy jestes pewien jak zachowa sie ten przewod w agresywnej slonej wodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie nie uwalnia, ale lepiej dmuchać na zimne...ja kupiłem zwykły wężyk (przezroczysty) w OBI. Spełnia to samo zadanie a na pewno jest bezpieczny.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario wywal tą gumę testowałem już takie wynalazki i w słonej wodzie sie nie sprawdzają z czasem będzie sie rozpadać tak jak przyssawki w chińskich pompkach już lepszy jest zwykły wąż ogrodniczy ale najlepiej żeby był silikon.Pasują węże od najtańszych odmulaczy stosuje tak w kilku odpieńkach i sie sprawdza.

Pozdro.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wywalam. próbowałem wąż ogrodowy ale ten był za twardy i nic to nie dawało. Kupię najtańszy odulacz i tak zrobię :) Dzięki.

ALE POMYSŁ JEST NAPRAWDĘ DOBRY :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup rurke do spuszczanie wody z akwarium jak taka podpiolem do biostarflotora i mam idealna cisze.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Praktikerze kupisz przeźroczyste węże w róznych średnicach(sam taki ostatnio kupowałem do odpieniacza i pompy gł), kupujesz ile cm Ci pasuje


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie nie znam zabardzo na morskich akwa ale ten werzyk z samochodu to bardzo zly pomysl a stwierdzenie ze nic nie uwalnia jest bledne do wody tak ale zwyklej albo destylowanej ale woda morska jest bardzo agresywana wobec tego typu materialo wiem to z doswiadczenia sprowadzalismy kiedys auto ze stanow kontener byl zle zaplombowany i wszystkie gomowe elemety byly "zezarte" przez slona wode a najlepszym pomyslem byly by wlasnie przewody od odmulacza majo dosyc duza srednice i sa giedkie i raczej z woda morska nie wejda wreakcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.